Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Seggbe rúgnátok kicsit, hogy...

Seggbe rúgnátok kicsit, hogy szedjem magam össze? Már úgy érzem a végét járom.

Figyelt kérdés

33 hetes kismama vagyok, egy majdnem kétéves hisztis dackorszakossal, aki gyönyörű és okos és szeretem, nem adnám őt semmiért, de semmi segítségem, és még ez a meleg is, és annyi dolgom lenne, a kicsinek is kéne kezdeni, mosni-vasalni-pakolni, a "nagy" egy percre nincs el magában, aludni alig tudok, a férjem szinte csak éjjel van itthon, annyit dolgozik, nekem meg minden elemem lemerült. És most csak ülök és bőgök, míg bekapcsoltam egy Bogyó és Babócát a fiamnak, míg kiírom magamból a keserűséget. És pocsék anyának érzem magam, hogy nincs türelmem és erőm egyhez sem, mi lesz ha ketten lesznek...

Ti hogy győztök mindent terhesen kisgyerekkel, vagy két kicsivel?


2012. jún. 19. 09:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én csak az olvasottak és a környezetemben tapasztaltak alapján szeretném leírni a véleményem, nem kritikaként. Én most vagyok a 39. hétben, első babánkat várjuk, de azt már most tudom, ha lesz is tesó, biztosan megvárjuk, hogy 4-5 éves legyen, és vissza is szeretnék menni dolgozni. Tény, hogy egyenlőre nem tervezzük, hogy lesz második gyerkőc, de azt tudom, hogy nem bírnám nagy pocak mellett egy 2 évessel. Én nem csodálkozom, hogy kivagy, sokan vannak így, ebben a helyzetben. De egy kis segítség tényleg nem ártana hetente 2x: bébiszitter vagy napközi...és hát a nagyobbnak valami rendszer.Még most jön a neheze...

38 hetes kismamam

2012. jún. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
pocsék anya? a francot! fáradt és kimerült az lehetsz :) nekem is két kicsi gyerkőcöm volt, férjem sokat volt el itthonról, nagyszülők semmi... mégis győztem, persze sokat hisztiztem, fáradt is voltam mint te, de mindenen túlteszed majd magad ne félj. most meg még ez a hőség is. Tudod mit? és ez még majd lesz rosszabb is, amikor megszületik a kicsi és a nagyobbnak mindig akkor lesznek igényei amikor etetsz, pelusozol, altatsz, fürdetsz stb. mert hiába vonod őt is bele, pillanatok múlva nem fogja őt érdekelni, hanem talál más "sokkal fontosabbat" :) és azt is legyőzöd majd, mert édesanya vagy :))) sok sikert és boldog babavárást, meg persze erőt és kitartást kívánok!
2012. jún. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
9%
X
2012. jún. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
71%

aki azt írta h szánalmas vagy az kapja be! hol van az leírva h egy anya akkor jó anya csak ha 24 órában mást sem csinál csak a gyerekkel foglalkozik?


igen,rendszer,valami kis szabadnap megoldás,ha belefér családi napközi heti 1-2-3 nap amíg ovis lesz. az ajtórácsos dolog is jó,és tényleg most kell összerántanod a dolgokat mert később nagyon nehéz lesz,mert a sok problémához még jön egy jó adag tesóféltékenység is.

2012. jún. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
ja és a nagy önállóságra-szoktatása-ami a korához mérten elvárható persze. egyen,igyon egyedül. kezd el a szobatisztaságra szoktatást, a nyár a legtökéletesebb erre. pelus le,és hajrá. 1-2 hét és megszokja,csak léágy következetes. igyekezzen egyedül elaludni. már most kezdheted h anya pár percre kimegy intézi a dolgát. ha ajtórács védi és a szobája is biztonságos,nem lesz baja.
2012. jún. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
ami nálunk még bejött: kicsit átalakítottam a szobáját,nagyfiúsra,így sokkal könnyebb lett
2012. jún. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Azért hagyd már leülni netezni 20 percre ember! Te mit csinálsz? Csak nem a gép előtt kotlasz?


Amúgy nem a házimunka mennyiségével van a baja, hanem terhes, van egy hisztis gyereke, meleg van, és még házimunka is. Ha te ilyen jól bírod, akkor le ne ülj pihenni 5 percre, mert biztos szétszedlek. Mi vagy te terminátor? (Válasz annak, aki szerint netezésre van idő de a kérdező nyavíkol)

2012. jún. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
55%

Soha nem szólnék le valakit azért, mert kiírta a bánatát, és itt netezik - sokszor már ez is kikapcsolódás. Milyen egy beszűkült agyú barom, aki ezért leoltja a másikat.

Tény, hogy ami a kedves Kérdezőnek nehézség, azt csak Ő tudja, érzi, hogy milyen nehéz, azzal segíthetünk, ha leírjuk, mi hogy oldjuk meg, hátha abból erőt tud meríteni.

Soha nem ítélek el senkit, de nem is dicsekvésnek szánom a saját példám - cak azért írom le, hátha felszívod megad tőle, és belendülsz, tapasztalat, ha egy kicsit haladnak a dolgok, jobb lesz az ember közérzete, és ez viszi előre

Én 4 picivel vagyok itthon ( a két nagynak már nincs ovi, összevont csoportba nem viszem Őket), a két kicsi 3.5 éves és 20 hós. 39 hetes vagyok az 5. babával. Imádom a veteményünket (4000 m2), az az életem - a kapálás, öntözés, trágyázás, befőzés. A mai napig is minden reggel - este több órát kinn vagyok, csinálom a dolgom, a többi időm a hatalmas ház rendben tartására, ennyi emberre való főzésre, mosásra és a kicsikre osztódik. És bírom - jó, megszoktam, jó, szerencsés vagyok a szervezetemmel - pedig én is vizesedek, nekem is fáj a derekam, nagy a hasam.

Érezd magad a legjobb Anyának, szívd fel magad, minden napra tűzz ki valamit, amit véghez is viszel, jobb lesz!

2012. jún. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszönök minden kedves szót. Tényleg csak eléggé kiborultam. De aztán összekaptam magam, és végeztem mindent a maga sorjában. Ugyanúgy pakoltam, főztem, mostam, mint bármelyik másik nap. Délután nagyot pancsoltunk az árnyékban, és még mostanra is maradt annyi erőm, hogy megyek vasalni.

A netezős dolgon nem fogok veszekedni. Akinek nem inge ne vegye magára alapon, ez nem az én ingem, szerintem aki írta többet ül a gép előtt nálam. De az meg az Ő dolga, lehet ma neki is rossz napja volt, és szüksége volt egy kis gonoszkodásra, hogy megnyugodjon. Nekem annyiban segített még az Ő válasza is, hogy legalább tudom, hogy azért ennyire nem vagyok rossz mint amennyire látszik :-O

Még egyszer köszönöm a bátorítást és a tanácsokat.

Nektek is sok erőt mindenhez, amiben vagytok!

2012. jún. 19. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!