Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Seggbe rúgnátok kicsit, hogy...

Seggbe rúgnátok kicsit, hogy szedjem magam össze? Már úgy érzem a végét járom.

Figyelt kérdés

33 hetes kismama vagyok, egy majdnem kétéves hisztis dackorszakossal, aki gyönyörű és okos és szeretem, nem adnám őt semmiért, de semmi segítségem, és még ez a meleg is, és annyi dolgom lenne, a kicsinek is kéne kezdeni, mosni-vasalni-pakolni, a "nagy" egy percre nincs el magában, aludni alig tudok, a férjem szinte csak éjjel van itthon, annyit dolgozik, nekem meg minden elemem lemerült. És most csak ülök és bőgök, míg bekapcsoltam egy Bogyó és Babócát a fiamnak, míg kiírom magamból a keserűséget. És pocsék anyának érzem magam, hogy nincs türelmem és erőm egyhez sem, mi lesz ha ketten lesznek...

Ti hogy győztök mindent terhesen kisgyerekkel, vagy két kicsivel?


2012. jún. 19. 09:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
39%
terhes nőt nem rugdosunk-.-
2012. jún. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%

Tesóm a 38. hétben van egy 2,5 éves mellett.

Ő úgy bírja, hogy amikor a kislány alszik, ő is (szinte minden délután is!). Hétvégén apa lekapcsolja a kicsit, elviszi piacra, játszótérre, addig a tesóm kitakarít, vasal stb.

2012. jún. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
4%
Arra van idöd/energiád, hogy itt netezz??? Szánalom...
2012. jún. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%

én két kicsi mellett várom a 3-at,nekem is tele van néha.. ami könnyebb h a nagy oviban van,kicsi meg heti 1x családi napköziben,1x mamiknál. családi napközibe ha tudod add be legalább heti 1-2 napra.


2 kicsivel még nehezebb lesz,nekem a 2 nagy között 20 hó van,rémálom volt amig a nagy nem ment oviba.


kitartás,ahogy a nagy ovis lesz,könnyebb lesz,addig sajna nem..:(

2012. jún. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
54%

Szia


Szegénykém! Teljesen átérzem a helyzeted. Én is így vagyok ezzel, bár pár dologban különbözünk. Én még csak 26 hetes vagyok, hatalmas pocakkal, vizesedő lábbal, légszomjjal és hőhullámokkal, állandó fejfájásdsal. Nekem 3 éves fiam van, aki bölcsis, mert még dolgozok.

De én is hasonlóan érzem magam. Alig bírom elviselni a meleget. A munkahelyemen, szinte alig tudok már koncentrálni, figyelni és ülni. Amikor meg haza jövök, akkor főzés, mosás, bevásárlás, takarítás, irány a bölcsibe a nagyért. A férjem este ér haza, hétköznap szinte semmit sem tud segíteni. Hétvégén viszont nagyon sokat segít!

2012. jún. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
28%
van a fiadnak saját szobája? ha igen tedd be. ha kimászkál,vegyetek egy ajtórácsot. lesz hiszti de kénytelen lesz megszokni. ha a mesével jól elvan tehettek a szobájába is kis tv-t és néha bekapcsolod. muszáj h valahogy megoldjad azt h tudj mással is foglalkozni. és ideje is lekezdened a nagyot szoktatni az új rendszerre mert ha így marad minden amikor születik a pici,bekattansz. úgy alakítsd most a lakást és a napjaidat h majd később jól menjenek a dolgok.
2012. jún. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%

33 hetes terhesen ebben a melegben nem csodálom, hogy kivagy, plusz ott egy kicsi melletted. Először is, nem rúgunk seggbe :) Nem vagy rossz anya csak kimerült vagy, meleged van, terhes vagy és egyedül vagy.

Tényleg nincs senki aki segítsen? hétvégén sem, mert egy kis kikapcsolódás (akár pakolás gyerek nélkül) csodákat tenne.


És nem szánalom, hogy kiírod a problémádat amíg a fiad mesét néz. Inkább sírj és adj ki magadból mindent, minthogy őrlődj, mert legalább nem emészt. Talán jövő héten enyhül az idő és fellélegezhetsz egy kicsit.

Kitartást és nyugi bírni fogod. Én is nyáron voltam terhes (mind a kettőször) és hidd el terhesen a melegben a nagylánnyal sokkal idegesebb és türelmetlenebb/sírósabb voltam, mint miután meglett a kicsi. Persze lesznek hullámvölgyek, de erről szól az élet, nem csak móka és kacagás a gyereknevelés. Ettől ne érezd magad rossznak!!!



(másik kismaminak is kitartást!!!!!)

2012. jún. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Aludnod kéne egyet. Legalább pár óra alvás sokat segítene, ha megoldható lenne.

Én heti 2x pár órára bébiszittert hívok, nem lehetett máshogy megoldani.

Most éppen arra várok, hogy a kicsik elaludjanak... együtt érzek veled, és valahogy szervezd meg a pihenést, ha összejönne az az alvás, utána újult erővel látnál neki mindennek. Kitartást, jó egészséget kívánok!

2012. jún. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

39 hetes vagyok és 2 éves 9 hónapos a kislányom. Hogy bírom? Nehezen mert akkora lettem mint egy bálna :(

Viszont ami biztos, hogy az ebéd utáni alvást a lányommal soha nem mulasztom el, nenm is bírnám ki ha nem aludhatnék... mosogatás, rámolás megvár...Reggel szoktam rámolni stb amig mesét néz vagy mostanában már eljátszik kicsi időre, utána játszunk, kimegyünk. Szoktam kaját is rendelni, nagy segítség. Este apa fürdet és altat, imádom őt érte... Ha a mama ráér besegít néha olyankor pihizek.

Merre laksz? Nagyszülőkkel mi van?

2012. jún. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves szavakat.

Épp elaludt a kicsi. Már miután kiírtam a kérdést és jól kibőgtem magam jobban lettem. Aztán meg nekiláttunk lehúzni az ágyneműt, azt nagyon szereti a kisfiam, mindig nagyokat kacag míg cibáljuk és játszunk vele, úgyhogy kicsit feltöltött. Most még rámolok kicsit, berakodok mosni.. Az a helyzet, hogy jobbat tesz általában a lelkemnek, ha összeszedem magam, és csinálok valamit, mint csupán az alvás, mert akkor azt érzem, már ennyivel is előbbre vagyok, nem onnan kezdem újra, ahol beájultam... De utána mindenképp megpróbálok én is lefeküdni egy fél órácskára (nem alvásbajnok a fiam, másfél óra már jó teljesítmény nála)...

Köszönöm még egyszer a biztatást.

2012. jún. 19. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!