Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az első gyermekemmel GYED-en...

Az első gyermekemmel GYED-en vagyok (még nincs 2 éves) A másodikkal most lettem terhes. A második után is fogok kapni valahonnan juttatást vagy csak az első után jár?

Figyelt kérdés
2009. júl. 5. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Pont most kérdeztem meg az illetékes hivatalt hogy is van ez.Én mire megszületik a kicsi már átcsuszok a gyesre.Így ujra gyest fogok kapni gyedre nem leszek jogosult.Azt ajánlották jelentkezzek be munkanélkülire mert akkor legalább a szülési szabi jár de ugyanugy marad utána a gyes.Nem tudom segítettem-e valamit.35h
2009. júl. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kisfiam 13 hónapos, jelenleg GYED-en vagyok, mikor megszületik a 2. babánk akkor az első 18 hónapos lesz. a 2. babára Gyed-et fogok kapni meg családit, de az első babánkra már csak családit. ez így van!
2009. júl. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha már megkezdted a GYES-t akkor megint csak a GYES jár.

Azt tudod tenni, ha megvan még a munkaviszonyod, hogy kérd meg őket, hogy adják ki erre a 2 évre járó szabadságot, és akkor megint kaphatod a maximum GYED-et. Esetleg elmehetsz szabiról táppénzre (GYED-ről nem lehet.) Ezt szokták csinálni, na, de hogy a munkaadó ebbe belemegy-e az kérdés. Próbáld meg velük megbeszélni. Én is így jártam, még vár rám egy kínos beszélgetés a munkahelyemen.

2009. júl. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Megvan még a munkahelyed? Mert az a lényeg...


Pár nappal ezelőtt volt ilyen kérdés, ott leírtam...


15 hós anyuka

20 hetes km

2009. júl. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én fiam 18 hónapos, én 11 hetes terhes. :)

Én is GYED-en vagyok, méghozzá aktív GYED-en (tehát megvan még a munkaviszonyom).

Ha te is ilyen helyzetben vagy, akkor így jársz e legjobban (nekem legalábbis több "forrás" is ezt mondta):

-visszamondod a GYED-et

-apuka GYES-re megy a picivel (dolgozhat mellette)

-kiveszed a 2 év alatt összegyűlt szabikat

-aztán elmész táppénzre

Így újból a fizetésed után fogják számolni a GYED-et, nem pedig a mostani GYED-ből.

Kicsit kacifántos lett, de azért remélem érthető! :)

Boldog babavárást!

2009. júl. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

19:57-es vagyok


Szabi alatt egyébként te is elmehetsz GYES-re a picivel, csak a táppénz meg a GYES együtt valahogy nem működik/vagy nem túl kedvező. Ebben sajnos nem vagyok biztos, ezért nálunk rögtön apa megy GYES-re.

2009. júl. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Sokat segítettetek!
2009. júl. 7. 14:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!