Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kivel és hogyan mentetek be a...

Kivel és hogyan mentetek be a kórházba miután elfolyt a magzatvíz?

Figyelt kérdés
Egy másik kérdés ihlette az enyémet, miszerint ha elfolyt a víz, ne várjak apára, inkább hívjak mentőt. Akkor is hogyha apa munkahelye kb 15 percnyire van tőlünk? Lehet hogy ő előbb hazaér minthogy a mentő kiérne.
2012. jún. 13. 18:00
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. Hát akkor nem is vészes, lesz időm. Arra én is gondoltam hogy elmennék borotválkozni előtte mert nem szeretném ha a kórházban tennék ezt meg helyettem. Majd meglátjuk hogy alakul.

Ezt most borzasztó ciki lesz megkérdezni, de mi van a köldökzsinórral? Magával sodorhatja a víz? Erről senki nem beszélt nekem, nem figyelmeztettek.


Utolsó: Egyénfüggő hogy kinek hogy folyik el a víz. :-) Van akiből kiömlik egyszerre, van akinek csak folyamatosan szivárog.

2012. jún. 13. 18:43
 12/23 A kérdező kommentje:
Vagyis 18:37esnek szólt a válaszom. :-)
2012. jún. 13. 18:44
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem éjfélkor folyt el pont a magzatvíz. Aznap a férjem éjszakás volt, így előbb a mentőket hívtam, aztán a férjem, majd édesanyám mivel ott volt a kórházi csomagom. Mind a hárman pont egyszerre értek oda! :D Én is lezuhiztam, szépen feltöröltem magam után mire megérkeztek. Mivel semmi fájásom nem volt, nem siettünk annyira be. :D
2012. jún. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
60%
Akkor sodorhatja el a köldökzsinórt a víz, ha még nem ékelődött be a baba feje. Ez azért rossz, mert leválhat egy része a placentáról, így kevés lesz a vér- és oxigén ellátás és a baba meghalhat még születés előtt. De ez nagyon ritka. Ne aggódj! :)
2012. jún. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Oh, Médea13 milyen nemes egyszerűséggel mondtad el. :-D Köszi hogy válaszoltál, nekem még nem fordult be a babám, 31 hetes vagyok, de ez még változhat persze. Ha a baba feje beékelődött vagyis fejvégű akkor ilyen eset nem fordulhat elő, ugye?
2012. jún. 13. 20:25
 16/23 anonim ***** válasza:

18:37 es vagyok. Persze, igazad van, egyénenként változhat!

És ha be van ékelődve, nem sodorhatja előre a köldökzsinórt a magzatvíz. A lányom faros volt, így nála nagy volt a veszélye ennek.

2012. jún. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
A párommal a saját kocsinkkal. Reggel negyed 7-kor kezdett folyni a magzatvíz és fél 3-kor született meg a kislányom. Toxémiás voltam, azt mondták, ha elfolyik a magzatvíz, egyből menjek be. Vasárnap volt és a párom itthon volt, ez egyszerűbbnek tűnt.
2012. jún. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Éjjel 1 kor folyt el a magzatvizem. Felhívtam a férjemet, mert pont éjszakás volt( mentőorvos:) ), hazajött, és bevitt a kórházba(nem mentőautóval). Másnap délután fél 5 kor született meg a kisfiunk.
2012. jún. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Ennyire ráérek majd én is akkor?:D Nekem párom lehet hogy 1,5óra alatt ér csak haza.Akkor felesleges is mentővel szórakozni?Illetve hát kocsi híján nekem muszáj lesz...
2012. jún. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Köszi a további válaszokat is! Szintén ment a zöld kéz!

Utolsó: Ezek szerint bőven lesz időnk. :-) De azért hívj majd mentőt ha gyakoriak lennének a fájások.. :-)

Boldog Babavárást!

2012. jún. 14. 12:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!