Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kivel és hogyan mentetek be a...

Kivel és hogyan mentetek be a kórházba miután elfolyt a magzatvíz?

Figyelt kérdés
Egy másik kérdés ihlette az enyémet, miszerint ha elfolyt a víz, ne várjak apára, inkább hívjak mentőt. Akkor is hogyha apa munkahelye kb 15 percnyire van tőlünk? Lehet hogy ő előbb hazaér minthogy a mentő kiérne.
2012. jún. 13. 18:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Ejszaka folyt el, telefonaltam a korhazba, nyugodtan zuhanyozhattam, nem kellett rohannunk. Autoval mentunk be a ferjemmel. Nalunk a koldokzsinor miatt aggodni nem kellett, mar ket hettel korabban beekelodott a babank feje, igy az nem eshetett mar elote es nem szorulhatott be.

Ettol fuggetlenul a masodik baba feje szulesig nem ekelodott be es ott sem mondta sem orvos, sem szuleszno, hogy nem mehetek be autoval siman, ha a viz folyik el.

2012. jún. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Délután 4-kor elfolyt a magzatvíz.Halál nyugiba beülök a kocsiba,mondván na megyünk szülni.Hívom a férjem,hogy jöjjön be a kórházba,mert születik a fia.Este 10-kor megszületett a kisfiam:) Mindezt halál nyugiba:)
2012. jún. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nem régen volt egy hasonló kérdésem :)

Amúgy én külföldön élek, azért is szeretnék annyira a párommal menni,mert 1 éve vagyok itt és még idegen az ország. Mentöt tudok hìvni,de mégis megviselne a sok idegen hang. A párom pedig nagyon megnyugtato személyiség. Bocsi,hogy nem a kérdésre válaszoltam,viszont tudok egy élö példát. Ebben az országban lakik egy orvos, akinek megindult a szülés, viszont a kislánya akkor éppen egy hányás hasmenéses virusban volt benne és az orvos férje elvitte a kislányt egy családbaráthoz miközben a nö vajudott. Mire hazaért, hogy akkor most induljanak a korházba,a nö már a kádban ült és közölte, hogy nincs már idö elindulni a korházba... A második babáját otthon szülte meg. Ez egy jo példa és mostmár engem is meggyöztek,azonnal indulni kell. Mondjuk nekem rosszabb a helyzet,mert amig nincsenek 5 perces fájásaim, nem jön értem a mentö és szülés után 6 orával már hazaküldenek...

2012. jún. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi is autóval mentünk be. Hajnalban folyt el a víz, gyors tusolás, hajmosás, borotválkozás :P, és aztán mentünk is. Szerintem csak az a fontos, hogy ha elfolyik, menj be, lehetőség szerint mihamarabb. De mire elkészülsz, felöltözöl, férjed simán hazaér. Bár, ha zavaros, vagy véres a víz, akkor tényleg siess, mentőt is nyugodtan hívhatsz!
2012. jún. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
65%
Mentövel mentem be a korházba , nem siettem nagyon , szépen elkészültem , fürödtem. A korházbol csak akkor hivtam a férjem fel , hogy jöhet be a szülésre , amikor már a fájások is jöttek. A magzatviz elfolyásától még orák telhetnek el a fájások beindulásáig , csak azért kell ilyenkor minél előbb bemenni , hogy tudják ellenörizni a baba állapotát , hogy a magzatviz nem sodorta -e magával a köldökzsinort.
2012. jún. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Nekem a kórházban folyt el. Ha itthon történik, akkor felhívtam volna a férjem, kb 20-25 perc míg hazaér. A mentőre volt olyan, hogy 1,5 órát kellett várni...
2012. jún. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Pont lefekvéshez készülődtünk (10 órakkor), mikor elkezdett folyni a magzatvizem. Felöltöztem egy törölközőt tettem a nadrágomba, ami felfogta a vizet :D. A párom bevitt a kórházba - közben folyamatosan folyt a víz. Másnap fél 1-kor született meg a kisfiam.

Szerintem olyan hirtelen nem folyik el a magzatvíz - nyugodtan szólhatsz a párodnak.

2012. jún. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

6. vagyok.

"Szerintem olyan hirtelen nem folyik el a magzatvíz" Nem e? Belőlem úgy ömlött, hogy mindenhol állt a víz... Hiába a papírvatta, stb... Olyan volt, mintha egy locsolót vittem volna magammal, és abból öntöttem volna folyamatosan.

2012. jún. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Mentőt hívtam.Meconiumos volt a magzatvíz.
2012. jún. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Éjjel folyt el a magzatvíz,felébresztettem a férjemet,letusoltam,beraktam egy kistörölközőt(kéztörlőt) a bugyimba:),mert szivárgott továbbra is és elindultunk.Nem kapkodtam.
2012. jún. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!