Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek mennyire (volt) fontos,...

Nektek mennyire (volt) fontos, hogy össze legyetek házasodva még azelőtt, hogy babátok legyen? Hogy volt nálatok?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, és többen ismerősök közül lehurrogtak, mert azt mondtam, hogy én először esküvőt szeretnék és utána gyereket. Én nem ítélem el azt akinek nem fontos az esküvő, az én családomban is van, akik csak a baba éves korában, és olyanok is akik 2 gyerek után sem házasodtak össze.
2012. jún. 13. 12:56
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
73%

Pontosan 5 hete ismertük egymást a párommal, amikor kezemben tartottam a pozitív tesztet. Amikor megmutattam neki, láttam az arcán, a szemében, hogy minden rendben lesz, pedig egy szóval sem nyugtatgatott, természetesnek vette, hogy gyerekünk lesz. Én meg csak annyit mondtam neki, hogy "jó, de a szülés előtt feleségül veszel"

Így is lett, 5 hónapos terhes voltam, amikor összeházasodtunk (5.5 éve), 120.000,- Ft - ból kihoztuk a polgári esküvőt+ lagzit.

Mindent másképp csinálunk, mint mások, a 6 évünk alatt lett 5 gyerekünk (ill. az 5. 2 hét múlva fog születni), de azt nem bírtam volna elviselni, hogy ne legyen a férjem, akihez hozzákötöm az életem.

2012. jún. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Mi 3 éve ismertük egymást és 1 éve éltünk együtt amikor beszélgettünk az esküvőről. Párom kerek perec megmondta hogy ő nem szeretne nősülni. Nem hisz a házasságban az esküvőt pedig felesleges pénzkidobásnak tartja. Fél évvel később pozitívat teszteltem. Az nem volt kérdés hogy megtartjuk, azzal viszont nagyon meglepett hogy megkérte a kezemet :-) Nemet mondtam. Egyrészt mert úgy éreztem (és érezném egész életemben) hogy csak a baba miatt vett el, másrészt nem szerettem volna terhesen férjhez menni.


Most 8 hónapos a lányunk, pár hete újra megkérte a kezem és igent mondtam. Jövő nyáron lesz az esküvő :-) Bár magát az esküvőt még mindig pénzkidobásnak tartja de már teljesen biztos benne, hogy az egész életét velem akarja leélni. Kopp-kopp-kopp :-))))

2012. jún. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
63%

"Amúgy (tényleg) halkan megjegyzem van különbség a juttatásban. Nem akarok marhaságot írni de úgy rémlik férjezetten a terhesség 3. hónapjától jár az adójóváírás vagy mi, élettársi kapcsolatban meg születéstől (pont a múltkor hallottam a rádióban, hogy összehasonlították adótanácsadók meg jogászok a kettőt csak elég lazán figyeltem oda)meg az életközösség vélelmében is ill. a közös vagyonszerzés bizonyításában, apasági vélelemben stb."


Pedig ez marhaság, látszik, hogy nem figyeltél:)

Nem férjezetten is a magzat 91. napos korától jár az adókedvezmény, az egyetlen különbség, hogy ha apa akarja igényelni, akkor a terhesség alatt nem kérheti ha nem vagytok házasok, csak következő évben a bevallásnál. De ugyanúgy jár a kedvezmény mindkét állapotban, csak legfeljebb máskor kapják meg (az anya meg akár férjezett, akár nem, mindenképpen kaphatja a magzat 91. napos korától.)


A közös vagyonszerzés bizonyítására meg nagyon egyszerűen lehet eljárni, ha szereztek valamit közösen, az legyen közös tulajdon, mindkettőtök nevén legyen, így ebből ne alakul ki vita.


Tény, hogy nem kell apasági nyilatkozatot tenni, ha házas vagy, de nem annyira macerás a nyilatkozatot megtenni sem.


Az apaság vélelmezésében meg aztán pláne nincsen semmi különbség, az apasági vélelemnek ugyanis 4 fajtáját nevesíti a törvény, és MINDEGYIK ugyanolyan jogosultságokkal ruházza fel a gyereket.

Pláne, mivel vélelem , és mint ilyen bármikor megdönthető.


Tudom, hogy megint le fogtok pontozni, de számomra szörnyű azt olvasni, hogy valakinél szempont a házasság mellett, hogy vagyont szerezzen (persze tisztelet a kivételnek, mert nagyon sokan nem így gondolkodnak), és eleve arra apellál, hogy ha szétmennek, akkor hozhassa mindennek a felét.

Ezért láttam jónak, ha leírom, hogy aki a fenti okok miatt pártolja a házasságot, az házasság nélkül sem jár rosszul, ha odafigyel. Aki meg nem szeretne házasságot, ne higgye már azt, hogy simán kisemmizhetik őt és a gyerekét, ha nem áll oltár elé.


Szerintem a házasság mellett az egyetlen elfogadható indok, hogy szeretnék a felesége lenni, és nem a párja. És hiszek abban, hogy ez életünk végéig tart majd, és együtt öregszünk meg. Aki így érez, az mindenképpen házasodjon! De csak az anyagiak miatt esküdni... BOcs, de ez annyira visszás.

2012. jún. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon fontos. Elhiszem, hogy van, akinek csak papír, de nekem a házasság nem az, hanem a férjem, aki velem akar lenni mindenben és tőlem akar gyereket és együtt várjuk, hogy család legyünk, felvállalva egymást.
2012. jún. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
23-asnak, jár az adójóváírás élettársi kapcsolatban is. :)
2012. jún. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Na végül felcsigázott amiket írtatok, hogy nem figyeltem rendesen és megpróbáltam megkeresni a rádióadást, és kb ezeket mondták el mint amit itt találtam (szerintem ez a nő beszélt pont, mint aki itt a cikket írta)


[link]


csak ott tényleg még mások beszéltek valami adózással kapcsolatos különbségről, de nem tudom mi volt...nem tudjátok? Most már idegesít a dolog, hogy nem emlékszem

:)

(pedig házas vagyok, nem is kéne, hogy izgasson)

:D

2012. jún. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig is terhesen akartam házasodni.Hát nem jött össze:D Az az igazság,hogy párom nem nagyon akar házasodni a sok rossz tapasztalat miatt.Nekünk első sorban a fő gond az anyagiak.Második meg,hogy jobb is igy,mert a baba véletlen sikerült és alig vagyunk együtt még,csak 10hónapja lassan,így ráérünk,mert csak a pici miatt házasodni felesleges.Ismerősök is 11-12éve együtt vannak és nem házasok szintén az anyagiak miatt,de ha lesz baba se fognak,mert akkor a pici lesz a pénz elvivő.21éves 24hkm
2012. jún. 14. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

26-os:

valószínűleg azért beszéltek különbségről, mert legálisan csak a házastárs veheti igénybe magzat után a 91. naptól, de nem esik el tőle ekkor sem, csak majd a bevalláskor kérheti visszamenőleg.

Tudom, hogy sokaknak kapja a párja is, de a jogszabály ezt alapból nem teszi lehetővé, mert feketén fehéren kimondja, hogy a magzat 91. napos korától csak a várandós nő, vagy HÁZASTÁRSA veheti igénybe. És ha pl. januárban tölti a 91. napot, akkor sok család van, ahol nem mindegy, hogy majd másfél év múlva kapják meg, visszamenőleg:)

Csak ennyi a különbség:)


Egy utánam válaszolónak meg üzenem, hogy adójóváírás bértömeghez volt kötve, nem házassághoz, és január 1-el megszűnt, így azt biztosan nem kaphatja senki.

És mint írtam, törvényesen az adókedvezményt is csak házastárs. (függetlenül attól, hogy egy csomó helyen kapja élettárs is).

2012. jún. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
26 vagyok, Utolsó köszi, mert már idegesített, hogy ennyire elhallottam a dolgot :) ma is megvilágosodtam :D
2012. jún. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!