Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek mennyire (volt) fontos,...

Nektek mennyire (volt) fontos, hogy össze legyetek házasodva még azelőtt, hogy babátok legyen? Hogy volt nálatok?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, és többen ismerősök közül lehurrogtak, mert azt mondtam, hogy én először esküvőt szeretnék és utána gyereket. Én nem ítélem el azt akinek nem fontos az esküvő, az én családomban is van, akik csak a baba éves korában, és olyanok is akik 2 gyerek után sem házasodtak össze.
2012. jún. 13. 12:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
82%

Én annak idején mindenképp előbb esküvőt akartam, és utána babát. Valószínűleg azért, mert én egy házasság nélküli kapcsolatba születtem, sokszor kérdezték kicsi koromban, hogy de miért nem házasok a szüleim? Nyilván ez maradt meg bennem.

Így én mindenképp házasság után akartam szülni. Más kérdés, hogy épp most költözik el a férjem tőlünk. Szóval a szüleim leéltek együtt 25 évet házasság nélkül, nekem jutott 2,5 év házasság. :(

2012. jún. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
56%

Én nem tartom fontosnak aza esküvőt. A párommal nem vagyok összeházasodva, de ettől még tartós a kapcsolatunk :) 13 éve vagyunk együtt és van 2 gyerekünk.

Semmi bajom a házassággal, de nekem az egész nem több, mint egy papír. Nem hordoz semmi pluszt (mindenki elvált a családomban lehet ezért is) és drága mulatságnak tartom.

2012. jún. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk mindegy volt.


èn voltam házas, ami nem jött össze, szerencsére gyerek sem volt.


Majd mikor elváltam és jött a nagy Ö tudtuk az elsö perctöl hogy együtt akarunk élni és családot. De hát már voltam házas... Meg a családok is messze laktak....

De gyereket akartunk, ahozz nem kell család, így lett gyerek. majd lett egy ok ami miatt házaosdni kellett. ìgy házasodtunk, és jön a második baba.


Nekünk mindegy volt.

2012. jún. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is és férjemnek is fontos volt. Kiderült, hogy terhes vagyok, így belevágtunk az előkészületekbe. Elvetéltem, így az esküvőt is le akartam mondani. A férjem nem engedte, beleélte magát, hogy ő nősülni fog. :) Így végül is volt esküvő, rá 3 hónapra pedig megfogant a kislányunk.
2012. jún. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
88%

Biztos kapok jó nagy mosolyokat vagy lehurrogást, de nekünk még az is fontos volt, hogy nem feküdtünk le egymással esküvő előtt.

Másfél hét múlva leszünk 6 éve házasok, és nagyon jó (volt) így, azóta sem bántam meg semmit, pedig előtte nem éppen volt könnyű...

Terveztük a babáinkat, esküvő után fél évig még nem akartunk, így is lett.

2012. jún. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Persze, a házasság sem garancia arra, hogy örökre együtt maradunk, az én szüleim is elváltak. Én viszont szeretnék. :)
2012. jún. 13. 13:04
 7/29 anonim ***** válasza:
67%

Nekem fontos volt, mert igy a gyerek jogi helyzete egyértelmü, meg az enyém is.

Azt sokan nem tudják, hogy az apasági nyilatkozat nem ugyanaz, mintha a gyerek házasságba születne, de föként a feleség helyzete egész más, mint az élettársé.

Ennek akkor lesz jelentösége, ha szétmennek, mert a házasság vagyonközösség, az élettási kapcsolat viszont nem.

Ez azt jelenti, hogy ha szétmennek, a vagyonmegosztásban jelentös különbségek vannak. Ha az együttélés alatt szereztek bármit is, az házasság esetén felezödik, mert az vagyonközösséget jelent, élettársak esetében viszont a jölvedelem arányában oszlik meg.

Ha valaki szül 2 gyereket és otthon van velük 6 évig, akkor válás esetén a fele vagyon jár a feleségnek, az élettársnak viszont semmi. Pedig mindkét esetben a nö ugyanúgy a közös gyereket neveli meg a háztartást végzi, csak az egyik esetben elimerik a munkáját, a másikban meg figyelembe sem veszik.

2012. jún. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
76%

Nekem mindegy a sorrend! Nem az esküvő köti össze igazán az embert, nem a papírok, hanem egy gyermek! Szerintem! Mi csak akkor kelünk egybe, ha a kis csöppség akkora lesz!

36 hkm

2012. jún. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt mindegy. Én előbb feleség akartam lenni és csak azután anya. Természetesen a házasság nem garancia semmire, de nekem ez így természetes.


24 éves 29 hkm

2012. jún. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Nálunk és a pároméknál a családban is az volt a jó és követendő példa, ha először összeházasodtak a fiatalok és utána jött csak a gyermek.

Mivel mi mind ketten úgy gondoltuk, hogy a lakás helyzetünk szerencsére megoldott volt (saját) és vettünk egy családi autót is (későbbiekre gondolva), így jöhet a gyermek.

Először csak poénkodtunk rajta, hogy mikor lenne jó, ha jönne. Számolgattunk, hogy jönnénk ki anyagilag, stb.. Végül lett egy pozitív terhességi tesztem. Nem volt kétség, természetesen megtartottuk. 11 hónapos a lányunk. Ettől függően, tudat alatt 100%, hogy mind a ketten akkor, abban a pillanatban határoztuk el, hogy lesz gyermek és kész. Különben védekeztünk volna valamilyen formában, hogy ne legyen.

Cseppet sem bántuk meg, a rokonok, barátok felfogták/megértették a dolgokat. Nekünk nem a házassági anyakönyvi kivonat volt az elsődleges, hanem az, hogy gyermekünk fog születni.

9 hónapos volt a lányunk (most áprilisban), amikor összeházasodtunk. Nagyon jól bírta, a dadánk rettentően toppon volt, nem volt semmi gond semmivel és hajnali 5-ig mulattunk. Az esküvőnk olyan volt, mintha a gyermekünk születése előtt házasodtunk volna össze.

2012. jún. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!