Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek mennyire (volt) fontos,...

Nektek mennyire (volt) fontos, hogy össze legyetek házasodva még azelőtt, hogy babátok legyen? Hogy volt nálatok?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, és többen ismerősök közül lehurrogtak, mert azt mondtam, hogy én először esküvőt szeretnék és utána gyereket. Én nem ítélem el azt akinek nem fontos az esküvő, az én családomban is van, akik csak a baba éves korában, és olyanok is akik 2 gyerek után sem házasodtak össze.
2012. jún. 13. 12:56
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
62%

Nekem nem volt fontos. Tudom, hogy egyszer úgyis össze fogunk házasodni, de nem sürgős.

Mivel minden, amit közösen szereztünk, mindkettőnk nevén van, így a házassági vagyonközösség nemlétének problémája fel sem merül - ami az enyém, az az enyém, ami az övé, az az övé - csak a pénz miatt nem fogok összeházasodni senkivel, és nem célom megkapni olyan vagyonnak a felét, amit nem én szereztem.


A gyerek szempontjából meg teljesen mindegy, hogy házasság alapján apja az apja, vagy apasági nyilatkozat alapján, mivel a kettő teljesen egyforma joghatással bír. (ezt a 13.05-nek üzenem, aki írta, hogy sokan nem tudják, más a helyzete házasságban született gyereknek, meg az apasági nyilatkozatosnak - ugyanis ez NEM igaz.)

2012. jún. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
52%
En pillanatnyilag hazas vagyok(meg). A parommal mi nem tervezunk eskuvot, csak akkor, ha a kesei valas miatt a babam nem kerulhetne a parom nevere.
2012. jún. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
75%

Egyáltalán nem volt fontos. Korán jött nálunk a baba és egy fillérünk se lett volna nagy esküvőre, én meg nem akartam csak egy papírt aláírni és kész. Ha már esküvő, akkor az "normális" legyen és szeretném az egész családommal együtt ünnepelni. Párommal 8 éve vagyunk együtt, van egy 2 éves lányunk és hamarosan megszületik a kisfiúnk is. Ha lesz elég pénzünk, majd tartunk esküvőt is. :) (Amúgy eljegyeztük egymást)


25 éves anyuka

2012. jún. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
76%

23éves vagyok. 7éve van párom, 4éve élünk együtt, és tavaly augusztusban összeházasodtunk. Nekünk nagyon fontos volt, és szerencsére egyet értettünk benne. Számunkra ez nem volt pénzkidobás, habár tényleg sokba került. Élveztük minden percét, a szervezkedéstől a nagy mulatságig :) Most is így csinálnám. NEm mondanám magunkat régimódinak, de ragaszkodtunk a "papírhoz". Igenis a gyerekem családi háttere legyen egyértelmű, és ne kelljen apasági nyilatkozatokkal kínlódni.


De mindenki ahogy érzi. :)

Februárban kiderült, hogy babánk lesz. A legboldogabb vagyok :)



23hkm

2012. jún. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
74%

mi sem vagyunk házasok, az egész család erőlteti, hogy márpedig babánk lesz és illene házasodnunk, ennek ellenére úgy hiszem nem azért fogom összekötni valakivel az életem, mert mások azt akarják, vagy mert illik. különben is, az csak egy papír. oké, nagyon szép dolog, egyszer én is szeretnék, de ahhoz még sok víznek le kell folynia a dunán. mi feltétel nélkül szeretjük egymást, jön az első babánk, ő lesz a közös pont az életünkben. nagyon várjuk és bár sokaknak ez a sorrend, hogy esküvő, ház, gyerek, manapság nagyon sok helyen előbb jön a baba, mint a házasság. és ezzel semmi gond nincs.

25 hkm

2012. jún. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
62%
Nekem fontos volt , hogy még mielőtt terhes lennék , összeházasodjunk. Nem bántam meg ,11 éve eggyütt vagyunk, van 5 gyerekünk. Az esküvőnkön csak két tanu volt jelen , de ezt sem bánom , nem szeretem a felhajtást.
2012. jún. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Ha neked fontos, akkor házasodjatok össze még baba előtt. Ma már szerencsére nem hurrogják le azokat sem, akik nem így tesznek. Mi nem házasodtunk össze, nem vagyunk vallásosak, viszont az hogy legyen egy polgári papírom róla, meg nekünk nem fontos. Egyébként meg nagyon költséges is lenne, mert a család egyik felét külföldről kéne ideszállítani és elszállásolni.
2012. jún. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

33 éves vagyok, 7 éve együtt a párommal. Van egy 19 hónapos kisfiunk. Egyetlen oka van annak, hogy eddig még nem házasodtunk össze: időhiány. :) A párom munkája nem nagyon engedi, hogy nyáron szabira menjen. Én meg nem akartam hidegben esküdni. De idén elhatároztam, hogy lesz, ami lesz, összeházasodunk. Június végén lesz az esküvőnk. :) Végül kis vacsora lesz csak, de a szertartáson mindenki ott lesz, aki nekünk fontos.

Szerettem volna, ha a baba előtt már házasok vagyunk, de nem jött össze.

Nekem nem a papír a fontos, hanem az, hogy mondhassam: A FÉRJEM! :) Erre vágyon a legjobban.

Az én szüleim is elváltak, sőt az egész tág családom minden női tagja elvált (még a nagyszüleim generációjában is).

Az előttem lévő példa(a szüleim) főleg arra ösztönzött, hogy a gyereke(i)m, családi biztonságban, apai szeretetben (is) nőjjenek fel. Én biztos vagyok benne, hogy mi együtt fogunk megöregedni, ezzel megtörve a családom nőtagjainak átkát. :)

2012. jún. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Ma 13:50! Pontosan ez van nálam is! :)) Nekem sem kimondottan a papír a fontos, hanem hogy férj-feleség legyünk. Tudom nem ezen múlik ,hogy 2 ember szereti egymást. De a mi családunkban például senkinek nem volt nagy esküvője, ha most belegondolok jobban, mindenki úgy házasodott sebtében, hogy már várandós volt. (Anyám is.) Lehet én ezért is vágyom rá. És amúgy nálunk is nagyon-nagyon sok válás van családon belül, remélem én kivétel leszek. De szerencsére párom is így gondolja, hogy előbb legyen esküvő. Mindenesetre mindenkinek gratulálok a gyermekéhez, a legfontosabb természetesen az, hogy szeretetben nőjön fel az a pici! :)
2012. jún. 13. 13:59
 20/29 anonim ***** válasza:

Nekem fontos volt és mivel a férjem is így gondolta, maradtunk a klasszikus sorrendnél, szerintem a szüleink el is ájultak volna, ha előbb leszek terhes, mint házas.:))) És mivel nem csak az ő véleményük fontos, de én is így voltam vele (valószínű a neveltetés miatt) meg a férjem szülei pláne, nem volt kérdés.

De én erre azt szoktam mondani, hogy akinek csak egy papír az tényleg ne házasodnjon, akinek többet jelent, annak való.

Viszont szerintem az is bőven belefér, ha valaki baba után esküszik meg a párjával.


Amúgy (tényleg) halkan megjegyzem van különbség a juttatásban. Nem akarok marhaságot írni de úgy rémlik férjezetten a terhesség 3. hónapjától jár az adójóváírás vagy mi, élettársi kapcsolatban meg születéstől (pont a múltkor hallottam a rádióban, hogy összehasonlították adótanácsadók meg jogászok a kettőt csak elég lazán figyeltem oda)meg az életközösség vélelmében is ill. a közös vagyonszerzés bizonyításában, apasági vélelemben stb.

2012. jún. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!