Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon utálom magam, és...

Nagyon utálom magam, és szörnyen bűntudatom van! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Három fiam van. 10,7 és 4 évesek.Most újra terhes vagyok,épp ma 28 hetes.Ma reggel fél 8-ra volt időpontom.Ma reménykedtem,hogy megtudjuk a nemét,mert eddig még csak tippelni sem tudott a doki.Na mentünk a férjemmel,hogy most juhú lehet,hogy kislányunk lesz.Az ultrahangon olyan "terpeszt" nyomott,hogy tisztán láttuk,hogy kisfiú.Nagyon szégyenlem,de elsírtam magam,hogy nekem már soha az életben nem lehet kislányom.Annyira bűntudatom van,hogy nem tudok örülni neki.Úgy érzem magam,mint aki nem szereti a gyerekét,pedig imádom.....Szörnyen érzem magam:( Volt valaki hasonló helyzetbe?Akár úgy,hogy az első pl. kisfiú másodiknak kislányt akartak,de fiú lett?Vagy ugyanez csak 3 gyerekkel?Volt valaki ilyen helyzetbe? Hogy dolgozta föl? Rettenetes anya vagyok.....

2012. jún. 12. 08:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy rettenetes anya!

Szerintem 3 fiú után normális, hogy az ember lányt szeretne. Nektek nem ezt dobta a gép, de majd a fiúk hoznak haza lányt!:) tudom, sovány vigasz...

A férjed hogy fogadta a hírt?

És gratulálok, ne érzed magad rosszul! Hiszen szereted őt is!

2012. jún. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A férjem majd kiugrott a bőréből,hogy ő csak fiút tud csinálni.Ő mind a négy gyereknél kisfiút akart.Hát bejött neki...De én annyira kislányt vártam,és amikor megtudtam,hogy kisfiú...Szörnyű,rettenetes és nagyon rossz anya vagyok:(
2012. jún. 12. 09:09
 3/14 anonim ***** válasza:

dehogy vagy rettenetes!!! a férjem is ostorozza magát,mert 3-nak lányt akart de nagyon,kiderült h fiú,és ő is szégyelli magát h most ő rossz apa,főleg mert fiúnk is van,és azt hiszi h most ez azt jelenti h nem szereti a fiát.


túl leszel ezen hidd el,csak a bűntudatodat kell feldolgozni,az sokkal rombolóbb.

2012. jún. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem vagy rettenetes. :) Amikor anyum terhes volt mindenki lányt várt.Én vagyok a nagylány (16),és még 2 öcsim volt.Annyira szerettem,szerettünk volna 4.nek egy hugit...Aztán elmentünk 4D-s ultrahangra,és kiderült,hogy fiú.Anyu ugyanúgy sírt,ahogy most te..Még lány nevünk is volt már.Aztán 1-2 hét eltelt.Elfogadtuk,hogy újra kisfiú jön a családunkba,és most már 2 éves,és mindenki imádja. :) Nyugi.Még csak most tudtad meg,hogy kisfiú.Eltelik egy pár hét..megszületik,és olyan boldog leszel.Nincs veled semmi baj! :) Sok sikert! :)
2012. jún. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy az!!

Nekünk van egy kisfiunk, és kislányt akartunk, főleg én, tesónak. Mondjuk kislány is cett, DE mielőtt megtudtuk volna párszor azon filóztam, h hogyan győzzem le a csalódottságomat majd? Persze nem ez tette ki a mindennapjaimat, egy kisfiú babával is pár nap múlva biztos "kiegyeztem" volna, (lényeg h rendben fejlődjön) csak azért átfutott az agyamon párszor.....

A Te esetedben ,meg valahol természetes is, h 3 fiú után már lányt akartál és benned van, h "na, most se, a franciba..." De ne félj, ha megszületik, ugyanolyan boldogsággal fogod a kezedbe venni! :D

2012. jún. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
* ha esetleg mégis fiú lesz,azt a csalódottságomat hogyan fogom majd legyőzni? -az az elején kimaradt.
2012. jún. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz anya. Én a második kisfiamat várom. Tudod mindegy az csak egészséges legyen. Nagyon szerettük volna ha kislányunk lenne. De ez az 5.ik terhességem és eddig csak egy kisfiam van. Rengeteget imádkoztam, hogy mindegy mi lesz csak több babát ne vegyen el tőlem az ég. Egy párhét múlva hidd el te leszel a legboldogabb ember a világon, hogy három gyönyörű fiad van. Ha ez megnyugtat van egy ismerősöm augusztus végére várja az iker fiait, és így neki már4 fia lesz. De férjének ő a második házassága és neki ezekkel együtt már 7 fia lesz.
2012. jún. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én megértelek... :) Kislány korom óta mindig fiúra vágytam, mindig úgy képzeltem, hogy az első gyermekem egy fiú lesz. Rajtamn kívül mindenki lányt várt. Gyönyörű, csodaszép kisfiunk van, imádjuk. Picinek folyton lánynak nézték, mert kék szemű és göndör, szőke haja volt, amit sokáig sajnáltunk elvágni. Mindenképpen szerettünk volna kistesót. Viszont már kislányra vágytam én is, hogy legyen lányom is és a férjemnek is teljesüljön a kívánsága. Régóta megvolt a lánynév is, amit adnánk neki. Még a fogantatáskor is próbálátunk "trükközni", hogy hátha bejön a "babona". Másképp éreztem magam az első hetekben, máshogy alakult a terhességem, fiúnév még véletlenül sem jutott eszünkbe, emiatt én majdnem nem voltam győződve, hogy ez csak lány lehet. Mondtam a férjemnek, hogy mihamarabb menjünk el 4D-re, mert nem akarom magam nagyon beleélni, hogy lány, inkább derüljön ki hamar. Elmentünk a 15. héten és persze újabb fiút várok.... teljesen egyértelmű volt. Hazáig alig szóltam, próbáltam magam tartani, de otthon csak elsírtam magam. Néztem a fiúneveket, de egyik sem tetszett. A férjem próbált vígasztalni, hogy ne sírjak már, bár hazudna, ha azt mondaná, hogy egy lánynak nem örült volna jobban, de a lényeg, hogy EGÉSZSÉGES (egy babát már elvesztettünk). De én olyan szerencsétlennek éreztem magam, hogy még nevet sem tudok neki adni. :( Aztán másnap azért bőgtem egész nap szinte, mert rájöttem, hogy lányom már valószínűleg nem lesz több. Jelen helyzetben nem hiszem, hogy be tudnánk vállalni még egy gyermeket. Nagyon rosszul éreztem és érzem magam azóta is. Nem az a baj, ami lett, hogy már másik nem lehet. Pedig már voltunk azóta 2 uh-on, változatlanul fiú maradt. Most vagyok 25. hetes. Nem adnám a fiam másikért, hiszen az utóbbi 4D-n láttuk, hogy olyan szépséges ő is... :) Örömömben folytak a könnyeim. De mégis, ha egy aranyos kislányt látok, mégis összeszorul a szívem, hogy nekem olyan már nem lehet. Szerencsétlennek érzem magam, mert még mindig nincs neve a kisfiunknak, annyira elfogultak vagyunk az elsővel, hogy egyszerűen egyik név sem tetszik annyira. :( Félek attól, nehogy hasonlítgatva legyenek állandóan, sajnálom is már előre, hogy ő nagyrészt a bátyja cuccait fogja örökölni, hiszen neki annyi mindent vettünk. Nem tudom, hogy később hogyan fog alakulni. Én is furán érzem magam. Azt nem gondolom, hogy nem szeretem annyira, mint az elsőt, mert imádom már most, de hihetetlen szomorúság önti el a szívem, hogy kislányom miért nem lehet... :(

Nem vagy rossz anya! Azt gondolom, hogy nálad sem azzal van a gond, hogy a negyedik fiút kevésbé fogod szeretni, csak azt sajnálod, ami már nem lehet. És ez teljesen természetes reakció! :)

2012. jún. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem 3 lányom van, és kiderült hogy a 4. is puncis.

Teljesen megértelek, de hidd el,1-2 hét alatt hozzászoksz a gondolathoz hogy kisfiad lesz megint.

2012. jún. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ismerek olyan családot, ahol heten testvérek, és csupa lány. Érthető, hogy lányt szeretnél, ettől még nem vagy rossz anya, hiszen a fiadat is szeretni fogod.
2012. jún. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!