Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mióta zavarható el egy kismama...

Mióta zavarható el egy kismama a terhestanácsadásról?

Figyelt kérdés

18 hetes kismama vagyok. A 8. hétig sztk-s rendelésre jártam, majd magándokihoz mentem. Sajnos úgy hozta a sors, hogy a magándokira már nem telik:(

Mivel 4 hete voltam utoljára vizsgálaton, így most lett volna esedékes egy újabb nőgyógyászati vizit. Elmentem sztk-s rendelésre, ahonnan az asszisztens a többi kismama és nőbeteg szemeláttára elzavart.

Mondtam, hogy eddig más dokihoz jártam, de most szeretnék váltani. Azt is említettem, hogy a 18.hetes uhn is túlvagyok. Erre közölte, hogy akkor menjek 4 hét múlva, amikor 22 hetes leszek. Mondom neki ismét, hogy dehát sima vizsgálaton 4 hete voltam, és most lenne esedékes. De közölte, hogy mivel megvolt a 18 hetes uh, ezért elégedjek meg annyival. Mondtam, hogy dehát nyitva a méhszájam és emiatt 4 hetente vizsgálatra van szükségem. Hát akkor menjek be a kórházba, ha valami panaszom van. Meg különben is, a 18 hetes uhn miért nem vizsgáltattam meg magam. (csak uh rendelés van olyankor, kézi vizsgálat nincs)Meg kihez jártam eddig? Mondtam a nevet. Hát akkor menjek ahhoz az orvoshoz, hogy megvizsgáljon. Vagy kérjek időpontot nőgyógyászati vizsgálatra. Persze a kismamáknak eleve nem kell időpontot kérniük, nem tudom nekem miért kellett volna. Annyit említett még, hogy őket nagyon megbüntetik, ha egy kismamát 4 hétnél sűrűbben vizsgálnak. Én ultrahangos vizsgálatot nem akartam, csak manuálisat, de el lettem zavarva:(

Teljesen tanácstalan vagyok:( és úgy érzem, a jogaim sérültek, kötelesek ellátni egy kismamát, nem pedig elzavarni.


2009. júl. 2. 17:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az ilyen emberek minek dolgoznak ilyen helyen???Érthetetlen és felháborító!!Mindenképpen hallgass az előttem válaszolókra!Én sem hagynám annyiba a dolgot.Egyébként törvény határozza meg,hogy ambulánsan kötelesek ellátni bárhol!Ennek tudatában javaslom menj el agy másik sztk.-ba és vizsgáltasd meg magad.Legalább megnyugodhatsz,hogy minden rendben van.Ne keseredj el!!Fel a fejjel!!Gondtalan babavárást!

Üdv.

2009. júl. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az ilyen emberektől van rossz híre az sztk-nak. Szerencsére ahova én járok, ott nem ilyenek, illetve van egy-kettő ilyen, de azok rövid időn belül elkerülnek.


Akihez az előző terhességedkor jártál, hozzá nem tudsz menni?


Az afp-s válaszadó élményéhez: hülyén hangzik, de jogosan küldtek el a laborból (bár gondolom elsősorban a stílussal van probléma), ugyanis a legtöbb sztk-ban a labor már privatizálva van, azaz a kerületi lakosok, kerületi orvosok által beküldött minták vizsgálatára van szerződésük. Elvégezhetik más lakosok vizsgálatát is ha a beteg kifizeti.

2009. júl. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az dönti el,hogy melyik sztk-ba tartozol,hogy az orvosod hol rendel.A bejelentett lakcím az ami meghatározza.Amennyiben a kerületi sztk.-ba mentél és van beutalód a vizsgálatra és érvényes taj kártyád akkor kötelesek elvégezni a vizsgálatot.Az én orvosom nem a kerületbe tartozik,de minden esetben az sztk.-ba megyek vér,vizelet és uh vizsgálatra,mert ez van közel.Eddig nem volt gondom soha.Pedig a második babát várom.Remélem több szerencsétek lesz.

Üdv.34 hkm

2009. júl. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!