Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes kismama vagyok, és...

7 hetes kismama vagyok, és nem merek fürdeni pedig imádok csak zuhanyozni, ártana ha néha lubickolék egy kicsit?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 26. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Forró vizbe nem ajánlatos fürdeni, de ezt figyelembe véve vehetsz ülőfürdöt is.Viszont figyeljj a fertőzésveszélyekre is!
2008. ápr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szíja!Lehet,hogy itt engem le horrognak majd,de nekem igy kényelmes ha minden nap fürdök este egy jót.Nagyon jól esik,és mielött a kádba megyek átt törlöm fertötlenitövel,és úgy fürdök egy jót.Én igy kényesztettem magamat,szerintem babóm is élvezi.Szerintem nyugodtan fürögyél,ha jól esik,csak a higéniára figyelj oda.14 hetes kismami
2008. ápr. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lányok, fürödjetek nyugodtan!!! Én is utálok zuhanyozni, terhesen nekem is mondta a védőnő, hogy nem szabad fürdeni, mert bacik, meg forró víz... Hát ezt kb. két hétig tartottam be. Egyrészt: ha a saját kádamban eddig nem kaptam bacit, akkor később sem fogok, én már csak tudom, hogy mennyire tiszta. Másrészt: ha olyan meleg vízben fürdök, amilyenben eddig fürödtem (márpedig én elég melegben fürdök),akkor azt a testem már megszokta. Így is lett. Én minden nap fürödtem, volt, hogy egy nap kétszer is, nagyon jól esett a lazítás, és nem lett semmi baj. Semmi fertőzésem nem lett, a baba sem jött tőle előbb, 38. hét végén szültem, szóval teljesen normális időben, egy gyönyörű egészséges kisfiam lett. Aki imádja a vizet! Na jó, nem gondolom, hogy ez összefüggésben lenne a fürdéssel :)
2008. ápr. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Amig a mehszaj zart, nyugodtam lubickolj :) Igaz, ne forroba, de nyugodtan furodjel.

Ha a vegefele is zart, akkor is furodhetsz, Ha nyilik majd a mehszaj, mar inkabb ne.

2008. ápr. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat akkor este lubickolás lesz! :)
2008. ápr. 26. 16:36
 6/8 anonim ***** válasza:

Bele is halnek ha nem furodhetnek minden nap, az a napo fenypontja nekem a melo utan. Hazajovok hulla faradtan, berogyok a kadba es teljesen felfrissulve, energiaval tele maszok ki, bar a kimaszas kicsit bajos neha...

Arrol nem is beszelve, hogy ez egy kulon kis szertartas nekunk a babaval, mert ilyenkor latom a csupasz hasamat, simogatom, neha bokdosom, a bebi meg rugdos, kapalozik, tetszik neki. Furdes kozben lattam eloszor, hogy mozog, nem csak ereztem. Nem mondanek le a furdesrol semmiert!

2008. ápr. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én sajna még nem vagyok terhes, de tuti fogok fürödni, ha sikerül a baba. Arra figyelj, hogy előtte fertőtleníts, jól zuhanyozd ki a kádat, és mielőtt ledugnád a dugót, jó alaposan zuhanyozd le magad, főleg a testhajlatokban, popónál, és akkor tuti nem kaphatsz fertőzést.
2008. ápr. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én az elejétől fürdök és ugyanolyan meleg vízben,mint elötte (nagyon meleg).A fertőzéstől a saját kádunkban nem félek.:)A nagyon meleg víz meg soha nem okozott problémát.Szerintem éreznénk ha nem lenne jó,ha túl meleg lenne.Általában egy órát a kádban töltök és játszunk a törpével.Locsolom vízzel meg simogatom.Amint abbahagyom elkezd mozogni,szerintem kéri,hogy "Még anya,még!".Mindig ébren van és tuti élvezi ő is.:)Most 32 hetes vagyok és továbbra is fürdök.
2008. ápr. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!