Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOS Most akkor hogy kell...

SOS Most akkor hogy kell számolni?

Figyelt kérdés

Az utolsó menstruációtól számolják akkor a terhességet vagy két időpontot is meghatároznak: a menstruációtól számoltat és amit a doki állapított meg, hogy hány hetesnek tűnik a baba?

Ha beírom a keresőbe pl. hogy 15 hetes terhes pocak, akkor az a 15 hét mire vonatkozik: a menstruációtól 15 hét vagy a baba kora?



2012. jún. 6. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Utolsó menses első napjától számolják nekem,leleteimen is ez van,annyit el szokott mondani a doki,hogy kb 1 héttel kisebb a baba,mint a terhességi hetem,mert ugye nem foganhatott az utolsó mensen első napján.De ez kórház és orvos válogatja szerintem,én is mindenhol mást olvasok.

26hkm

2012. jún. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És az ilyen oldalakon, ahol hétről hétre nyomon lehet követni a terhesség fejlődését, ott melyik számítást használják?
2012. jún. 6. 11:37
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem már az első uh-tól a baba méretére számolják a korát. kiszámolta hogy mennyi mensire, majd a papírokra azt a kort írta, amit ő állapított meg a méretére nézve
2012. jún. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A terhességet mindig az utolsó mensi első napjától számítják, ez alapján állapítják meg a szülés várható idejét. De a pici nem akkor fogan, hanem később, amikor pete érésed volt. A 12. heti UH-on változtathatják meg a szülés időpontját, ahhoz képest h. mekkora a baba előbbre is és későbbre is tolhajták az időpontot. Nekem az utolsó mensi már. 30, a baba valószínű ápr. 13-15 körül fogant. Az internetes hétről hétre keresők, is az utolsó mensitől számítják, a 15 hét a mensitől számítják.
2012. jún. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindig az a fontos, hogy mit mond a doki, hogy a mérete alapján mennyi idősnek felel meg(hacsak nincs lemaradva a fejlődésben a pici, de ez más tészta)!

Azért nem szokott egyezni sok esetben a utolsóból számolt és a doki által mondott, mert még a pontosan 28 napos ciklusú nőknek sem biztos, hogy pontosan a 14. napon van peteérése!!!

Van olyan nő, akinek a kilencedik, de van akinek a negyven valahanyadik napon van peteérése, és akkor termékenyül meg a petesejt, nem a 14. napon!

A menstruációtól számolt érték csak egy körülbelüli etalon!

Lehetett később is akár egy héttel(vagy előbb), ezért nem egyeznek a méretek!! Tehát a baba valódi kora az, amit a doki a méretek alapján mond!

Tehát a keresőbe írt értékek pl: a 15 hetes pocak, a baba valódi 15 hetessége(nem feltétlenül az utolsó menstruációtól 15 hét,de eshet egybe, ha pontosan a 14. napon fogant a pici)!

Nem tudom mennyire érthető?! :)

29hkm

2012. jún. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Időközben rájöttem, hogy ezek az oldalak a menstruációtól számolják, mert megnéztem, hogy az 1-2 hétben még azt írják, hogy nem terhes a nő, utána a peteérést írják... Tehát ők a menstruációtól számolják. :)

2012. jún. 6. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!