Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért hal meg a magzat az...

Miért hal meg a magzat az első trimeszterben?

Figyelt kérdés
Egy barátnőm ma ment a 12. heti uh-ra és közölték vele az orvosok, hogy 2 hete halott a magzat benne. Nagyon megviselte, mennie kell műtétre, már volt egy spontán vetélése. Lehetséges, hogy azért életképtelenek a babái, mert a férje egészségtelenül él (sokat dolgozik, iszik, dohányzik, nem eszik rendesen)? Vagy ez inkább a nőtől függ? VIzsgáltassák ki magukat később?

#megzat
2012. jún. 5. 09:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem annak idején azt mondta az orvos, hogy a 12. hét előtti vetélések jó részét progeszteronhiány okozza. Érdemes megbeszélnie az orvossal, minden eset más és más.
2012. jún. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem a férje miatt. Az egészségtelen életmód sejtszinten inkább női részről okoz bármit.


Első vetélésnél még nem kell nagyon gondolkozni, ezer féle ok lehet (sárgatest elégtelenség, fertőzés, genetikai mutáció, stb.), habituális vetélés után szokás kromoszómavizsgálatokat és egyéb teszteket kérni.


Sajnálom, ami történt.

2012. jún. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Istenem, szegény :( Részvétem és kitartást kívánok a barátnődnek. Én úgy tudom, a pontos oka a magzati halálozásnak még nem ismert, de szövődmények okozzák, pl a méhlepény elváltozása. Ha már volt egy vetélése, szerintem vizsgáltassa ki magát mihamarabb, hogy kiderüljön, mi a gond.
2012. jún. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Ez engem is nagyon érdekelne!

május 30-án közölte velem a doki, hogy kb 2 hete nem él a magzatom. 1-jén, pénteken műtöttek mert a vetélés nem indult be. Mindenhol azt mondta az orvos, hogy valószínű, hogy osztódási probléma miatt.

Elmondták, hogy szövettanon többnyire nem tudják pontosabban kideríteni, hogy miért is történt és, hogy az esetek többségében osztódási hiba miatt életképtelen.

Nekem volt vérömlenyem a magzat mellett. Utánaolvastam, ez is viszonylag gyakran előfordul sajnos de ha észreveszik időben akkor gyógyszeres kezelés és szigorú fekvés mellett felszívódik. Szerintem millió oka lehet sajnos :(

2012. jún. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4. válaszoló! Részvétem! Ez annyira borzasztó dolog! Tegnap én is bevéreztem, ráadásul halott magzattal álmodtam pár napja, úgyhogy óriási pánikba estem, hogy esetleg meghalt a picim, de hála az égnek semmi baj, csak alacsonyan fekszik a méhlepényem. De a barátnőm teljesen ki volt akadva, és ez olyan rettenegetes, hogy egyik nap még tök vidám vagy, készülsz a másnapi uh-ra, és várod, hogy láthasd a picidet, ahogyan ott lubickol a hasadban, erre közlik veled, hogy nem fejlődött 2 hete és szívhang sincsen. Annyira sajnálom az ilyet!

Szóval akkor lehet, hogy a barátnőmmel van baj? Mondjuk eléggé satnya ő is, mert keveset eszik alapból (a párja nem eszik, akkor ő minek főzzön alapon), és lehet, hogy akkor ez alkati kérdés nála. És ha igen, akkor mit lehet tenni? Akkor nem is lehet gyerekük? Vagy van valami módszer, hogy még is megerősödjön annyira, hogy anyuka lehessen? Már nagyon szeretne kisbabát.

2012. jún. 5. 09:47
 6/12 anonim ***** válasza:
Ezt az evés kérdést felejtsd el, nem ilyeneken múlik az első trimeszterben bekövetkező vetélés.
2012. jún. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Oké, csak ugye mindketten alultápláltak... de jó, akkor nem ettől függ. De akkor mitől? Ezer és egy dologtól, de ettől neki még nem lesz jobb... Úgy szeretnék nekik segíteni!
2012. jún. 5. 10:00
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát az alultápláltság megállapításához azért attól, hogy nem esznek jól, több kell, pl. számtalan labor.


Leírtam a második válaszban, lehet sárgatestelégtelenség, ez a legkönnyebben kezelhető, ill. ha ez a második vetélése, gondolni kell genetikai rendellenességre is. Nagyjából ez a két nagy csoportja van az okoknak, a fertőzésen kívül, de az habituális vetélésnél nem igazán merül fel, ha mégis az, az nagyon furcsa lenne.

2012. jún. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jól van, köszönöm a válaszokat! Remélem hamar kiheveri szegény. Nagyon megrázta a dolog.
2012. jún. 5. 10:09
 10/12 anonim ***** válasza:
Megértem, nagyon nehéz, és sok erőt nekik!
2012. jún. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!