Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek azokról a...

Mi a véleményetek azokról a kismamákról, akik nem szednek magzatvédő vitamint?

Figyelt kérdés
Őszintén megmondom,én nem szedek.Orvossal egyeztetve,ő sem ajánlotta.Vérképem tökéletes,babám egészséges.Magnéziumot és folsavat szedek az elejétől,20.héttől vassal kiegészítve.Ezen kívül sokkal jobban odafigyelek az étkezésre,jobban mint valaha.Sokan lehurrognak mert nem szedem egyik manapság "divatos" magzatvédőt sem :(

2012. jún. 3. 20:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Szia én hébe hóba szedtem be de én nem tudtwm lenyelni mert nagy volt összetörtem vízbe akkorr meg néha kijött :-(

Vasat és magnéziumot szedtem mégis egészséges lett a babám 3500 grammal született.

Nagyon régen nem is volt ilyen magzatvédő vitamin.


7 hetes kislány anyukája. :-)

2012. jún. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

A magzatvédő vitaminban a folsav a lényeg. Ha azt szedi vki, akkor nem gondolok róla semmi rosszat.

Ha nem hajlandó folsavat szedni, akkor meg felelőtlennek és butának tartom.

2012. jún. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
43%
szerintem meg nem is használ, reklámfogás az egész, és nem tudhatod milyen allergiát hoz majd ki a gyermekedből. ha megfigyelitek mióta divat lett a vitaminokat venni tabletta formájában, azóta alig van egészséges gyerek. a mi gyerekeink (20-22 évesek) jobb esteben homokot ettek, de a virágföld is kedvenc volt, mégsem voltak alergiások soha semmire. én kaptam vasat, meg a baba pici korában D és K vitamint. ennyi volt az összes akkoriban, nem tukmálák ránk a szennyet pénzért, mert megvolt természetes formában :)
2012. jún. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
32%
De igenis hasznal,en amiota szedem egeszsegesebb vok mint valaha. Inkabb divat lett lehurrogni a vitaminszedoktlet.
2012. jún. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
59%

Biztos le leszek pontozva, de én felelőtlenségnek tartom. Bizonyított tény, hogy pl a folsav kivédheti a velőcsőzáródási rendellenességeket, meg egy csomó más vitamin és ásványi anyag van ami megelőzhet problémákat. Nem mindenkinek szívódnak fel jól a különböző anyagok, pl a magyar populációban nagyon gyakori a folsav felszívódási elégtelenség, az ilyen nők nem tudnak csak egészséges táplálkozással annyi folsavat bevinni a szervezetbe, amennyire a magzatnak szüksége van.

Hatalmas ostobaságra vall olyat írni, hogy a nagyanyáink idejében senki nem szedett magzatvédő vitamint, mégis megszülettek egészségesen a szüleink. Persze, ők igen, de azt ne felejtsük el, hogy mennyivel gyakoribb volt a vetélés, halva szülés és a különböző fejlődési rendellenességek.

Senki nem állítja, hogy aki nem szed vitamint, annak nem lehet egészséges gyereke. Viszont a vitamin ártani nem árthat, és ha bármilyen problémát kivédhetünk vele, akkor felelőtlenség nem szedni. Szerintem.

2012. jún. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
65%

Bírom az olyan hozzászólásokat, amiben arra hivatkoznak egyesek, hogy nagyanyáink sem szedték, otthon szültek, akkor nem is volt ez, meg az.....és mégis minden jó volt és mindenki egészséges....

Kérdezem én, ha az ilyen elveket valló kérdező vagy a gyermeke beteg lesz, külön kéri, hogy a 30-50 évvel ezelőtti orvostudomány akkori ismereteivel kezeljék, mert akkor is meggyógyultak (vagy nem)? Gondolom olyankor eszükbe sem jutnak ezek a megnyilvánulások.

Mindenkinek a maga tiszte eldönteni, marad-e a barlangban, vagy hajlandó bővíteni az ismereteit és tudatosan választani a lehetőségek közül.

36 hetes kismama

2012. jún. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
25%
azért aki nem ül fel a reklámoknak még nem maradt a barlangban. figyelj én megéltem, bizonyítani tudom a felnőtt egészséges gyerekeimen, te meg még csak most kezded, majd 5-10 év múlva tudsz tényeket felmutatni, úgyhogy addig nem kellene beszólogatnod! nem pontozlak le - nem szokásom - de magad miatt gondolkozz el a heves beszólásodon. az megint egy más dolog, hogy amíg mi vidéken élők szimbiózisban élünk a természettel, addig akik a parkoló és a mesterséges megvilágítás mellett nőttek fel azoknak a szervezetük igényli is a mesterséges anyagokat... sok sikert és egészséges kisbabát kívánok.
2012. jún. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy van ennyi év előnyöd, minden elismerésem, de a tudomány fejlődik. Vidéki vagyok, agrármérnök, és tisztában vagyok azokkal a kutatási eredményekkel, amikben a magyarországi termesztésű (igyekszem kizárólag magyar élelmiszereket fogyasztani) növények beltartalmának változását vizsgáltak az elmúlt 30 évben. Megdöbbentő, ajánlom figyelmedbe. Azért az életkörülményeink nagyban változtak és nem tudjuk pótolni csupán az elfogyasztott táplálékból a szükségleteinket. Lehet, hogy marketing, de én inkább eszem a magyar előállítású, ellenőrzött körülmények között előállított "lekvárokat". Bármennyire is ellene vagyunk, adaptálódni kell a körülményekhez és tisztában lenni bizonyos, az életünkre és életminőségünkre hatással lévő kutatásokkal (halfogyasztás-szív és érrendszer, tejtermékek-csontritkulás pl).

36 hetes kismama

2012. jún. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
81%
17-es, ez elvakult, tudatlan gondolkodás, nem a reklámoknak dőlünk be, hanem nyílván saját meggyózódésünk alapján, orvostudományi alátámasztások alapján szedjük be a vitamint. Ráadásul annyit bevinni tényleg nem lehet táplálkozással. És persze ne feledjük, hogy nagyanyáink idején igaz, h nem volt vitamin, meg otthon szültek, de meg is halt 10 gyermekből 8 mire betöltötte volna a 10 évet, és a szülések zöme is így végződött.
2012. jún. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
17. vagyok. köszönöm a lepontozást... az a gond, hogy ti itt jöttök a gyermekhalandósággal, addig nem látjátok azt az iszonyúan megnövekedett meddőségi arányt, ami most szinte égbemenően megugrott! csak nézzetek vissza teherbeesés kategóriába és láthatjátok, hogy nagyon sok fiatal kétségbeesve próbálkozik a babával. Mi ez ha nem a természetbe való beavatkozás negatív hatása? és ne feledkezzünk meg a beteg gyermekek arányáról sem. a természetes úton való kiválasztódás nagyon fájó dolog, de erőszakosan mesterséges anyagokkal táplálni eleve a megszületendő babát nem normális dolog! én az első hozzászólásomban is írtam, hogy igen ki kell egészíteni a vitaminokkal, főleg előrehaladott terhességnél a hiányt, de csak a hiányt. de végülis mindenki a saját életéért felel és nem vagyok hajlandó tovább vitatkozni olyan témában, ahol a vitapartner nem tudja tényekkel alátámasztani az állításait. mielőtt újra lepontozol végezz a családodban egy felmérést a 10-15 éves családtagok allergiáit és egyéb "nyavalyáit" figyelembe véve és kérdezz rá a vitaminfogyasztásra az édesanyáknál. magad is meglepődsz majd...
2012. jún. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!