Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek azokról a...

Mi a véleményetek azokról a kismamákról, akik nem szednek magzatvédő vitamint?

Figyelt kérdés
Őszintén megmondom,én nem szedek.Orvossal egyeztetve,ő sem ajánlotta.Vérképem tökéletes,babám egészséges.Magnéziumot és folsavat szedek az elejétől,20.héttől vassal kiegészítve.Ezen kívül sokkal jobban odafigyelek az étkezésre,jobban mint valaha.Sokan lehurrognak mert nem szedem egyik manapság "divatos" magzatvédőt sem :(

2012. jún. 3. 20:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
71%
Igazából, amik valóban fontosak (folsav, magnézium, vas), azokat szeded, és ha a többit is beviszed gyümölccsel, tejtermékkel stb, akkor semmi gond :) Én sajnos betegesebb vagyok annál, hogy ezt be merjem vállalni, de ha veled és a babával minden rendben, akkor nincs semmi baj!
2012. jún. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
38%

Semmi, ő dolga.

Ahhoz, hogy a magzat ne legyen egészséges azért kicsit több kell. Ezt pedig úgy hívják: Genetika!


Családunkban is előfordult, hogy minden sz@rt beszedett az anyuka, egészségesen élt világ életében és mégis rákos a kisfia (7 éves). Járnak kezelésre, mindenre, de nem sok jót mondanak az orvosok. Korelőzményből kiderült, hogy örökletes rákról van szó.

Ennyit erről.

2012. jún. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
72%
Mindenki maga dönti el, hogy szedi e vagy sem. Én a téli időszakban lettem terhes, a szervezetemben a vitaminszint elég alacsony volt, ezért elkezdtem szedni, hisz ártani nem árt. Most már csak 2 naponta szedem. A vérképem tökéletes.
2012. jún. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
52%

Ja és a terhesség alatt se volt gond !!!

10/10es apgarral született...

2012. jún. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Adilari ***** válasza:
52%
Én első gyerekemnél szedtem,másodikkal nem!Most a harmadikkal minden másnap 1-et szedek!
2012. jún. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
78%

Semmilyen véleményem nincs róla, az ő dolga.

Azért a szed/nem szed magzatvédő vitamin nem olyan felháborító téma, mint pl. a terhesen való dohányzás.

Gondolom, aki nem szedi, az is igyekszik egészségesen étkezni, odafigyel magára.

Nálunk nehezen jött a baba, előtte voltam vérvételen és nem lett túl jó az eredmény, már terhesség előtt szedtem a vitamint, szülésig. Jó is volt, mert diabéteszem lett, télen voltam terhes, kora tavasszal szültem, nem tudtam annyi mindent és olyan minőségben enni, hogy az jó legyen.

Ha minden jó nálad, folytasd így, de ha az orvosod javasolja, akkor inkább szedd, ne legyen visszatartó erő, hogy ezeket a vitaminokat "divatosnak" kiáltották ki.

2012. jún. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
76%
37 éves a fiam, és elhihetitek, hogy 38 évvel ezelőtt semmiféle magzatvédő vitamin nem volt, és mégis egészségesen született. Ha jól emlékszem, csak E vitamint szedtem.
2012. jún. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Én sem szedtem. Csak folsav, vas.

4 hós kisfiú anyukája

2012. jún. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
A magzatvédő vitaminokat nem azért szedik, mert divatosak, de a hiányuk sem predesztinál semmiféle rendellenességet. Ha nem akarod szedni, hát ne tedd.
2012. jún. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Én szedem, de előtte is ettem, Flavon lekvárokat, emellé szedem a terhes vitamint, vasat, magnéziumot. A vitamint én is a téli időszak miatt, most vagyok a 37.hétben, a téli zöldségek, gyümölcsök vitamin tartalma meg katasztrofális. Ezt mindenki maga döntse el a táplálkozásának függvényében, viszont tény, hogy a mai zöldségek és gyümölcsök nem tartalmaznak annyi tápanyagot, mint 20 éve.

36 hetes kismama

2012. jún. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!