Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki milyen fájdalomcsillapítót...

Ki milyen fájdalomcsillapítót kapott szülés közben? és minek mi a veszélye?

Figyelt kérdés
2012. jún. 3. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nem kaptam fájdalomcsillapítót. Túl gyorsan ment le a szülés,és még arra sem volt időm,hogy jajgassak.10 perc alatt megszültem a fiam.
2012. jún. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
az igen!jaj de jó neked!remélem nekem is hamar meglesz :)
2012. jún. 3. 12:57
 3/10 anonim ***** válasza:

EDA: egyetlen veszélye van, hogy nem tudják beadni, mert már nincs idő. Lokálisan hat.


Kéjgáz: különösebben nem csillapít, csak bódít.


Contramal: néhány helyen használják, én nem ajánlom, légzésdepressziót okozhat a babánál. Ez az egy van, amiből ő is kap.

2012. jún. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is EDA-t kaptam (kértem), és akkor nem érdekelt, hogy milyen veszélye van, csillapodtak a fájdalmaim egy időre és az nekem elég volt. (6 óra alatt lett meg a kisfiam, indított szüléssel)
2012. jún. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem indított szülésem volt és kéjgázt kértem. Valahogy a gondolattól is a hideg rázott, hogy a gerincemet szurkálják... :) Tényleg elbódított a gáz, mikor fájásaim voltak, akkor eléggé fájt, de amint véget értek, egyből ásítottam, szerintem még néhány pillanatig aludtam is. :) Mikor eljött a pont, hogy na, mostmár annyira fáj, hogy nem bírom tovább és adjanak még valamit, egye fene, jöhet az EDA, akkor a szülésznő mondta, hogy már késő, mindjárt kint van a baba! :D Viszonylag hamar meglett a babám (délben mentünk a szülőszobára és fél 5-kor született). A doki szerint magas a fájdalomküszöböm, mert a fiam szalutálva érkezett, így mindenem szerte-szét szakadt. Kíváncsi vagyok, hogy a 2. szülésem milyen lesz!


24 hetes kismama

2012. jún. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kórháza válogatja mit adnak.Ahol én szültem ott pl semmit. Pedig már iszonyatosan szenvedtem a végén, de a cukros infúzión kívül nem kaptam semmit.Azt azért adták, hogy legyen erőm kitolni.
2012. jún. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Minden ilyen hatással van a babára is. Én is megjártam a poklot, de nem kaptam semmit, mert a kórházban nem adnak. Végül túléltem, és természetes úton született a babám, a szülés nem is volt fájdalmas, csak koncentrálni kellett és tartani a ritmust.
2012. jún. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ma 12:54 vagyok

Itt olvasva mások élményeit, akkor én tényleg szerencsés voltam. Én 11 óra 40 perckor mentem be általános vizsgálatra a kórházba mert túlhordtam 3 héttel a fiam,és nem volt semmi tüntetem. Amikor megvizsgáltak,a nővér csak ennyit mondott.Ön majdnem 5 ujjnyira ki van tágulva,szülni fogunk.Nem akartam elhinni,mert nem éreztem semmit.De erősködtek,hogy jöjjön egy beöntés,és feküdjek a szülőágyra.Ez kábé 10 perc volt.Amint a beöntésen túl voltam,és az ágyra feküdtem,már szültem is. 11óra 52 perckor ár a karomban tartottam. Még az orvosom is azt mondta,hogy szuper gyors szülés volt ez.

Valahogy örültem ennek,mert nekem nagyon alacsony a fájdalomküszöböm,és ma sem értem,hogy mertem egyáltalán szülni.Nincs is több gyerekem csak a fiam,mert nagyon félek a fájdalomtól..

2012. jún. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Minden ilyen hatással van a babára is."


Nem, az EDA nincs, ugyanis nem szívódik fel, hanem lokálisan hat.

2012. jún. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak: mégsem ajánlják az EDA-t! Olyanoknak lett feltalálva, akik amúgyis gyógyszerekhez nyúlnak, ha egy pici fájdalmuk vagy megfázásuk van...

A szülés az szülés, minek fájdalomcsillaptó..

2012. jún. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!