Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt mogyoró, eper...

Terhesség alatt mogyoró, eper és méz?

Figyelt kérdés
A nőgyógyászom azt mondta ehetem ezeket terhesség alatt, de a védőnőm szerint ezek allergizáló hatásúak lehetnek a magzatra nézve. Ti mit hallottatok róluk? Köszönöm
2012. máj. 31. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt hallottam hogy allergizálóak lehetnek, viszont csak akkor, ha szoptatás közben eszed őket. Én ettem terhesen mézet is, epret is, mogyorót is néha, ma már a 2,5 éves gyerekem is eszi ezeket, de egyikre sem lett allergiás.
2012. máj. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Méhen belül nem allergizál, ugyanis ha te nem vagy rájuk allergiás, méhen belül a babád sem tud. Szoptatás közben okozhat gondot. Edd nyugodtan. (Mézzel óvatosan, inkább boltit.)
2012. máj. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én az előző terhességemnél is ettem ezeket, egyik lányom sem allergiás, most 5 évesek. Szerintem nyugodtan edd. Az epret viszont nagyon alaposan mosd meg! Ami ilyenkor nem jó, az a nyers hús (tatár bifsztek) és a penészes sajtok.
2012. máj. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

én terhesség alatt mindent ettem, szoptatás alatt eperből (meg más problémásabból pl.kelkáposzta, bab...) egyszerre csak keveset.


szerintem sokkal fontosabb, hogy megfelelő mennyiségű vitamint, rostot, fehérjét egyen az ember, mint a tiltó listák.

2012. máj. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem pl. a vashiányom miatt egész terhesség alatt ezeket kellet ennem! a védőnő és az orvos is javasolta. ha kivánod egyél nyugodtan!:)
2012. máj. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!