Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dió, mogyoró? Tudom, hogy...

Dió, mogyoró? Tudom, hogy ezeket nem szabad terhesség alatt enni, mert allergizálja a babát, de mi van a szerecsendióval fűszerezett kajákkal?

Figyelt kérdés

Egyébként mik azok amiket tutira nem szabad enni terhesség alatt?

Köszi


2009. jún. 11. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Én ezt még nem hallottam, én nagyon sok diót megettem terhesség alatt, semmi baja a 7 hós lányomnak
2009. jún. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A dióról és mogyoróról én se hallottam és én is ettem már, de pl. nyers halat (szusi, lazac) egyáltalán nem, babot (hüvelyeseket) én nem eszek és úgy tudom nem is lehet.
2009. jún. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én sem hallottam a dióról...még mákot is szabad enni mértékkel persze és nem minden nap!sztem a szerecsendió sincsen tiltva.
2009. jún. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A földimogyoró valóban igencsak allergén dolog, de a diótól semmi bajod nem lesz, sőt a dió nagyon jó folsav, vas és cink forrás.
2009. jún. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jó hogy ennyi mindent hall az ember. Remélem nem fals az infóm a dióról... Köszönöm a válaszokat!
2009. jún. 11. 11:50
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ha kaptál a védőnődtől Felicitas kiskönyvet várandósoknak, abban ez benne van, amit írtam. Boldog babavárást!
2009. jún. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!Mindenhol azt olvasni és a védőnő is elmondja,hogy amíg a baba a pocakodban van,nem lesz allergis reakciója semmire.Allergia csak a megszületett babákon jöhet ki.


24hetes pocis

2009. jún. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nyugodtan lehet enni diót, mogyorót terhesség idején. Sokszor a reggeli hányingerre is ezt ajánlják.

Diót és mogyorót a baba nem ehet 2éves koráig, de te igen.


Én nagyon sok diós beiglit, diós kalácsot, diós tésztát ettem, és semmi baj nem volt:)

2009. jún. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Dio,mogyoro azt szabad enni van benne sok omega3 es az jo egeszseges!
2009. jún. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én rengeteg diót, mandulát ettem eddig és eszek ezután is, nagyon jó vasforrás. Nincs is semmi bajom a vassal, eddig minden vérvételen nagyon jó volt az eredményem, még a védőnőnek is feltűnt, hogy nem esik a vasam. Nyugodtan lehet enni. Terhesség alatt én eszek szinte mindent, mint eddig, inkább szoptatás alatt nem lehet hüvelyeseket, apró magvas gyümölcsöket enni, mert azok felfújják, allergizálják a babát.
2009. jún. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!