Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok erről a jelenség...

Mit gondoltok erről a jelenségről?

Figyelt kérdés

Az egyik tv csatornán megy a Nem tudtam, hogy terhes vagyok című műsor esténként. Én rendre kiakadok 36 hetes kismamaként ezeken a szituációkon. Értelmes, tanult nők nem veszik észre 9 hónapig, hogy babát várnak. Mert hogy nincsenek tüneteik. Némelyik tünetet tényleg be lehet tudni másnak is, mint terhesség.

pl. havonta megjön a vérzés (ilyen ismerősöm nekem is volt), fáj a melle (akár a melltartóra is rá lehet fogni), nincs hányás időszak (ez nekem sem volt), nincs hízás (vannak szerencsések, akiknél az izom-zsír rendeződik csak át) stb. De: a baba mozgását nem érzi a kismama? Főleg a 3. trimeszterben az én babám szétrúg reggelente, úgy ébreszt :). És a babák többsége 2,5-3 kg között született a műsorban, szerencsére egészségesen.

Ti mit gondoltok erről? Volt ilyen ismerősötök?


2012. máj. 30. 20:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

áááá

ezek megrendezett műsorok

mint a takarítós mikor egy halom szutykot ráöntenek a lakásra és odamennek szörnyűlködni

na de brájeeeeeeen hogy tud így élni????

2012. máj. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egyetlenegy esetben tudom elképzelni, akkor, ha a kismama iszonyú kövér és azt hiszi, hogy a belei mozognak.
2012. máj. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Melyik csatornán van ez a műsor?
2012. máj. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, én is offolok: melyik csatornán és mikor megy ez a műsor?
2012. máj. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
No ezeken én is ki tudok akadni,pedig 21évesen vagyok kismama...De én ezeken már 16évesen kiakadtam,hogy ilyen tényleg van-e vagy csak minket többieket néznek ilyen hülyének,hogy elhisszük.
2012. máj. 31. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

a TLC-n megy - régi Discovery Travel and living -

valóban eléggé hihetetlen hogy nincs pocakjuk aztán amikor megszült és konroll miatt elvitték a helyi kórházba kiderült hogy majd négy kilós babát szült az egyik .


a többség koraszülöttként 35-36 hetes babákat szülnek .


szerintem is butaságukra épül hogy a terhestüneteket mindig másnak állítják be hogy most épp vizsgázott és azért fáradékony . szerencsére -már ha lehet ilyet mondani - a legtöbb igy szülő nőnek a 2. v. többedik babája és tudja a szülést kontrollálni de volt aki mondta hogy sokkot kapott és a baba is.

szv. baromira hihetetlen az egész úgy ahogy van.

2012. máj. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, a TLC-n megy, este 21.50-kor, meg de. olyan 8 körül. Hát igen, vannak benne érdekes esetek. :)
2012. máj. 31. 09:08
 8/13 anonim ***** válasza:

21:35ös vagyok, köszi hogy leírtátok, meg is nézem valamelyik nap.

Egyébként én eltudom hinni hogy létezik ilyen. Minden tünetre lehet mást mondani, nem feltétlenül utal terhességre. Ami kényes, az a pocak meg a rúgások... De hát különbözően vagyunk, lehet valakinek nem látszik a pocakja, van ilyen.

A rúgásokat én nagyon könnyen elhiszem hogy nem érzik. Ha nem tudnám hogy terhes vagyok, lehet hogy én sem venném észre, annyira lusta a babám. :-) És a legjobb, hogy hiába eszek csokit vagy bármit, akkor sem indul be. Simán elhiszem hogy van ilyen.

Én amúgy azt olvastam ezekről a kismamákról hogy nagyon különleges esetek, pl volt olyan köztük akinek SM-je volt és azért nem érezte a rúgásokat.

2012. máj. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én is úgy voltam, mint az utolsó válaszoló.

Alig lehetett érezni a lányomat. Alig akart mozogni. Rugdosni pedig főként nem. Mindig csak este lehetett érezni, akkor is inkább csak helyezkedett.

Sok tűnik hihetetlennek, de volt olyan, hogy még a teszt sem mutatta ki. Volt akinek egész életében gyomorproblémái voltak, annak tudta be a mocorgást, stb.

2012. máj. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tényleg vannak, akik nem veszik észre, mivel ducik és betudják a mocorgást bélmozgásnak, már hallottam én is ilyet. Én se tudtam volna elképzelni, hogy amit érzek, az bélmozgás lenne, mert olyanokat rúgott a kis focistám. :)

Vagy az egyik ismerősöm szegény vannak egyéb betegségei, de abba gondoljatok bele, mikor a doki azt mondja, hogy 2 cisztája is van, ezt nézték neki uh-on, vizsgálták össze-vissza és a ct-ről küldték vissza, hogy babája van! És ez a 30. hét után. Igen, egy kicsi husi van rajta, bár mondjuk rajtam is. A baba mocorgását betudta bélmozgásnak, pedig mondta is, hogy nagyon kellemetlen neki. A pocija is nőtt, arra azt mondták, hogy a szervei nőttek meg. Nah, ez a durva! És 30 hetesen??? Még szerencse, hogy most egészséges a baba!

2012. máj. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!