Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap derült ki, hogy kisbabá...

Tegnap derült ki, hogy kisbabát várok! Mit sportolhatok ilyenkor?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom, sportolok. Minden héten 4x1,5 órát edzettem. Súlyzós alakformáló edzés, aerob és kardio.

Ami kb. ebből áll: stepper, elliptikus tréner, szobabicaj és futópad. Ezen kívül heti 1x úszok is.

Sajnos most fogalmam sincs, hogy mit sportolhatnék. Nem szeretném elhagyni magam. De azért azt sejtem, hogy a súlyokról, a futásról, és a hasizomtornáról le kell mondanom. Na de mit lehet helyette? Ti mit sportoltatok?


2012. máj. 24. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Az úszás maradhat. Egyesek a biciklizést is ajánlják. Aztán ott vannak a terhestornák, ahol aztán biztos, hogy nem csinálsz semmi olyat, ami árt a babának. Esetleg jóga, pilates - a neten lehet, hogy találsz direkt kismamáknak valót. Gratulálok és sok sikert :)
2012. máj. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Mivel kondiban vagy, ezért nem árt sokat ha folytatod az edzést, de a súlyzózáásról és a hasizomtornáról mondj le egy kis időre. A szobabicaj és a futópad maradhat, és úszhatsz is, azt még nagyobb pocakkal is megteheted, ha nincs nyitva a méhszájad.

Persze a várandósság nem arról szól, hogy izomtömegeket építsünk magunkra, hanem egy kis élet növesztéséről, ezért mondják, hogy kíméljük magunkat ez alatt az idő alatt.

A legjobb ha megkérdezed a dokid, hogy ő mit ajánl, gyanítom hogy azokat fogja mondani, mint amit mi is.

Gratulálok!

Erőt és egészséget mindannyiótoknak!

2012. máj. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
hát szerintem futni nem kéne..
2012. máj. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyanilyen helyzetben voltam/vagyok, mint te :)

8 hetes vagyok, és ezelőtt rendszeresen edzettem heti 4-5 alkalommal, de volt, hogy minden nap. Alakformáló aerobikra jártam, táncra, futottam, ellipsziseztem, kangoo és miegymás.

Ha már egy-két napot kihagytam teljes rosszkedv uralkodott el rajtam, annyira a szenvedélyem volt az edzés, 21 éves vagyok, hát szerettem jól kinézni...na :)))

De terhes lettem, azóta nem voltam edzeni :)

A dokim azt mondta, hogy az első 12 hét rizikós, addig ágyazódik be minél mélyebbre, és még nem veszi át a placenta a szerepet, meg ugye csak minőségi fejlődés van, és annyira picike, hogy addig mellőzzem a keményebb sportokat, mint a futás, izzasztó másfél órás alakformálók, lovaglás...stb.

Jóga, úszás, ilyesmi mehet :)

Nekem még van 4 hetes a 12. hétig, utána Rubint Rékára fogok, Légy bombajó kismama című dvd-jére :)) Jó kis alakformáló, nem terheli a pocakot! :))

Sok boldogságot a babához, vigyázz magadra! :)

2012. máj. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyszer voltam egy olyan bringatórán, ahol az egyik lány 6 hónapos terhes volt. Felmentünk mindannyian dobogókőre és ő jobban tekert, mint én. Pedig én fiatalabb voltam, meg nem is voltam terhes, csak ratyibb és nagyon szenvedtem mögötte. A többiek azt mondták azért teker ilyen jól, mert a gyerek is segít neki :)


Később a lány egészségesen megszült és mikor bementünk a kórházba dumcsizni, asszem másnap volt és már kijött a folyosóra, sétálgatott. Elég sportos, erős lány. Nem volt egy nyávogós fajta.


Ők régebben valahol külföldön még ilyen napi 150 kilómétereket is bringáztak állítólag, egy hónapig, csak akkor még nem volt terhes.

2012. máj. 25. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Velem ugyanez volt. Én hat hetesig edzettem heti öt napot, spinning, kardio, úszás, zsírégető. Mert addig nem tudtam hogy babát várok. Aztán a 12. hétig csak yogára jártam és úszni, utána pedig elkezdtem a kismama-tornát és kismama-yogát. Úszni nyugodtan járj továbbra is, ha edzésben vagy szerintem a taposás és az elipszis is maradhat. Jó babavárást. 25/L, egy egyéves kislány anyukája.
2012. máj. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!