Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baba vagy munkahely? Mit...

Baba vagy munkahely? Mit tennétek?

Figyelt kérdés

A jelenlegi munkahelyemen kezdtem 2010. januárjában. Akkor határozott idejű munkaszerződéssel vettek fel. Ezt 2012. május elején határozatlan idejűvé váltották, másik irodába ment vissza a kolléganő dolgozni, aki visszajött szülésről.

A Párommal kisbabát szeretnénk, és - tudom, azt fogjátok írni, hogy hülyeség -, de azért nem vállalom még be, mivel a Főnököm sokat tett azért, hogy én maradhassak azon a helyen, ahol amúgy csak helyettesítettem, amíg szült a Kinga, és elég hülyén jönne ki, hogy egy éven belül meg bejelentem, hogy babát szeretnék. (Tekintsünk most el attól, hogy nem biztos, hogy elsőre összejön a baba.) Ezen gondolkodom nagyon sokat, hogy mikor kezdjük el a próbálkozást, számolgatok, hogy hogyan jönnek ki úgy, hogy ne rossz ízű megjegyzéseket kapjak, hogy: persze, már biztos az állása, erre rögtön elmegy szülni). A pénz -szerencsére- megvan a babára, és a Párommal nagyon szeretnénk, de ez az egy, ami visszafog.

Szerintetek kellene ezzel foglalkoznom, vagy el kellene kezdeni próbálkoznunk és ha egy hét múlva terhes vagyok, akkor egy hét, ha több, akkor több? Vagy várjak még?

Kérlek Benneteket, kedves Nőtársaim, akinek tapasztalata van a dologban, vagy csak akár véleménye is, írja meg.

Hálás köszönetem előre is.

Egy leendő kismama



2012. máj. 22. 20:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem nyugodtan nekiállhattok a babaprojektnek:)

Én két hónap múlva szülök, és addig dolgoztam, de ha nem lenne egy 3 éves örökmozgóm akitől semmit nem tudok pihenni, még egy hónapot ráhúztam volna - vagyis nem előírás, hogy nem fogsz tudni dolgozni!


Ha összejön a baba, akkor szólj mihamarabb bent, és közöld, hogy te szeretnél végig dolgozni, számíthatnak rád, és szívesen betanítod azt, aki helyettesíteni fog, hogy ne legyen fennakadás a munkában. Én is így csináltam, mostanra teljesen belejött az utódom, a főnökeim abszolút elégedettek, és alig várják, hogy visszamenjek. És azt is mondták, hogy maradjak két éves koráig otthon, mert ezeket az éveket nem lehet visszahozni. Vagyis nagyon jól álltak hozzá.


De azt is megtehetitek, hogy vártok egy fél évet, és utána álltok neki, az sem olyan egetrengetően hosszú idő.

2012. máj. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó Hozzászóló!

Neked is nagyon szépen köszönöm, igazán hasznos válasz volt, köszönöm.

Jó babázást és sok egészséget kívánok!

2012. máj. 23. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!