Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baba vagy munkahely? Mit...

Baba vagy munkahely? Mit tennétek?

Figyelt kérdés

A jelenlegi munkahelyemen kezdtem 2010. januárjában. Akkor határozott idejű munkaszerződéssel vettek fel. Ezt 2012. május elején határozatlan idejűvé váltották, másik irodába ment vissza a kolléganő dolgozni, aki visszajött szülésről.

A Párommal kisbabát szeretnénk, és - tudom, azt fogjátok írni, hogy hülyeség -, de azért nem vállalom még be, mivel a Főnököm sokat tett azért, hogy én maradhassak azon a helyen, ahol amúgy csak helyettesítettem, amíg szült a Kinga, és elég hülyén jönne ki, hogy egy éven belül meg bejelentem, hogy babát szeretnék. (Tekintsünk most el attól, hogy nem biztos, hogy elsőre összejön a baba.) Ezen gondolkodom nagyon sokat, hogy mikor kezdjük el a próbálkozást, számolgatok, hogy hogyan jönnek ki úgy, hogy ne rossz ízű megjegyzéseket kapjak, hogy: persze, már biztos az állása, erre rögtön elmegy szülni). A pénz -szerencsére- megvan a babára, és a Párommal nagyon szeretnénk, de ez az egy, ami visszafog.

Szerintetek kellene ezzel foglalkoznom, vagy el kellene kezdeni próbálkoznunk és ha egy hét múlva terhes vagyok, akkor egy hét, ha több, akkor több? Vagy várjak még?

Kérlek Benneteket, kedves Nőtársaim, akinek tapasztalata van a dologban, vagy csak akár véleménye is, írja meg.

Hálás köszönetem előre is.

Egy leendő kismama



2012. máj. 22. 20:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia!Őszinte leszek!Ne foglalkozz másokkal,csak magaddal!Legyetek együtt úgy ahogy jol esik védekezés nélkül és a sors eldönti h mikor jön majd a baby.Sokkal boldogabb leszel ha a kezedben lesz a baby.Mi több mint egy éve várunk rá és nem sikerül.... Énis a munka miatt toltam a dolgot és tessék nincs baby:(
2012. máj. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát én csak saját tapasztalatot tudok írni.2011.júniusában kezdem el dolgozni a munkahelyemen.2012 januárban kiderült,hogy babát várok.Igazából egészségügyi okokból abba kellett hagyni a gyógyszert és a párommal úgy gondoltuk,ha szeretne jönni,had jöjjön.Hát a 3.hónapban sikerült is.Elég hamar be kellett jelentenem a főnökeimnek,azonnal,mikor már meg volt az orvosi papír,hogy tényleg baba lesz,mert sokat és nehezet kellett emelgetni.Akkor nagyon meglepődtek,hiszen teljesen meg voltak velem elégedve és azt hitték maradok egy jó darabig,mert még fiatal vagyok.Örültek nekem,hogy felvettek.Láttam a csalódást az arcukon,mikor szóltam nekik.Nagyon rossz volt.Előbb el is kellett jönnöm táppénzre sajnos,mert a sok állástól iszonyat görcseim voltak és az orvosommal így láttuk jobbnak.Szóval ekkor még jobban csalódtak,hogy előbb eljöttem,mint ahogy azt megbeszéltük.Azóta is elég sűrűn bemegyek a kollégákhoz,legalább havonta,és ha összefutok a főnökökkel,szinte úgy érzem,átnéznek rajtam.Még most is látom rajtuk a csalódottságot.

De én azt mondom,nem ér annyit egy munkahely sem,hogy ne legyek boldog.

Nem tudom mennyire segítettem, de remélem semmi nem állhat a boldogságotok útjába.

Sok sikert a próbálkozáshoz,akármikor is legyen :D

24hkm

2012. máj. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát, én inkább bele vágnék a baba projectbe, mivel lehet hogy nem jön össze elsőre, lehet lehet várat magára 1-2-3 évet, (mostanság sokan azt hiszik egészségesek, aztán kiderül mégsem jön csak úgy a baba, gyógyszeres kezelés, műtét, vetélés ...) de lehet első hónapban összejön.

Ha teherbe esnél, a 7. Hónapig simán dolgozhatsz még, és lehet 2 év után vissza is mész.

Én bele vágnék, mert nálunk is kiderült hormon problémáim vannak, rá 2 év után jött össze a lányunk, most tesót szeretnénk, 2 éve védekezés nélkül sexelünk, de még semmi.

2012. máj. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a gyors és tartalmas válaszokat.

Örülök, hogy vannak még ilyen Nők, akik ennyire segítőkészek. Remélem, hogy még más Nők, kismamák is leírják a véleményüket!

Sok sikert és boldogságot kívánok Nektek!

2012. máj. 22. 21:07
 5/12 anonim ***** válasza:
Hany eves vagy?
2012. máj. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
24 éves vagyok
2012. máj. 22. 21:28
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a kommenteket. Csak a korodat. Én ebben az esetben várnék 1 max. 2 évet.

Akkor talán vissza is fognak várni, a gyeded is jó lesz, a korod is.

Jövő ilyenkor próbálkoznék a helyedben a babával.

2012. máj. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne a 2012 májust nézd, hanem a 2010 januárt, azóta vagy ott, a szerződésed azóta szól, azóta vagy megbízható munkaerő. Nem kell feltétlenül abba a körbe tartoznod, akik 28-30 vagy még több évesen szülik az első babát. Ha megvan hozzá a társad, megvan a vágyakozás a baba után és nem utolsó sorban az anyagi oldal is rendezett, akkor miért ne lehetne baba? Én a szülés előtt 6 héttel mentem el táppénzre, addig úgy dolgoztam, mintha nem is lennék terhes. Maximálisan számíthattak rám.


Te sem a jövő hónapban, vagy a jövő héten esnél ki a sorból, hanem még hónapokig dolgozhatsz. Az élet rendje, hogy a nők szülnek, ezzel a munkáltató is tisztában van. A főnököd is, nyilván neki is van gyereke. :-)


Szerintem ne parázz ezen, kezdjétek el a babaprojektet, a legjobb időzítés úgy nekiállni, hogy nem mindenáron akarjátok, hanem szeretettel fogadjátok ha jön, és nem görcsöltök rá hónapról hónapra, ha mégsem jön azonnal.

2012. máj. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én visszamentem ahhoz a céghez, ahol korábban dolgoztam egy olyan pozícióba, amit mindig is szerettem volna, 30 éves voltam akkor. Előtte sok tapasztalatot szereztem, mindenhol meg voltak velem elégedve (2 munkahelyről van szó), amikor visszamentem, megbeszéltük, hogy 2 évig lehetőleg még nem megyek szülni. Nem volt kényszer, közösen döntöttünk így a főnökömmel. Én tapasztalatot akartam, ő erre az időszakra megbízható munkaerőt. Amikor nekiálltunk a baba projektnek, megbeszéltük, olyan szerencsés helyzetben voltunk, hogy ők is babát szerettek volna, 1,5 hónap különbség lesz a 2 baba között. Majdnem 1 évig próbálkoztunk, most 34 hetes kismama vagyok. 11. héttől veszélyeztetettként táppénzen egészségügyi okok és munkakör miatt. 28 évesen mentem férjhez, most múltam 33. Én azt az utat választottam és visszavárnak a munkahelyemre.

34 hetes kismama

2012. máj. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a kielégítő válaszokat, újra mosoly ült az arcomra, mert már nagyon görcsöltem ezen, hogy hogyan, mikor lehetne.

További minden jót, sok egészséget és jó babázást.

2012. máj. 23. 07:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!