Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetesen távozott a nyákdugó...

30 hetesen távozott a nyákdugó? Az baj?

Figyelt kérdés

Igazából egy átlátszó gumicukorhoz tudom hasonlítani. Ez az ?

Ebből lehet arra következtetni, hogy nemsokára szülni fogok ? :(



2012. máj. 16. 18:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A nyákdugó hetekig is távozhat, akár részletekben, szóval ne ijedj meg azonnal, én észre sem vettem mikor távozott, lehet nekem is akár hetekkel szülés előtt, ne aggódj!

Jó egészséget!

2012. máj. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Hát attól függ mekkora darab. Ha átlátsztó és nem véres, az még nem olyan gáz. Nekem féltenyérnyi darabban kezdett el távozni, rá egy hétre szültem.

Mindenképp szólj a dokidnak vagy menj be ügyeletre. Inkább feleslegesen menj mint baj legyen.

2012. máj. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Kb. 2 cm-es volt, és teljesen átlátszó. De ha darabokban jön ki, az azt jelenti, hogy nincs sok hátra a szülésig, nem ?

De még nagyon picike baba lenne ! Nem akarom, hogy baja legyen :(

2012. máj. 16. 18:20
 4/16 anonim ***** válasza:
Derékfájdalmad,alhasi kényelmetlenséged,vízsszerű szivárgásod van e ?
2012. máj. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A derekam nem fáj. Folyásos dolog folyamatosan, és az is átlátszó és szagtalan. A pocakom gyakran bekeményedik egy hónapja, arra magnézium- citrátot szedek.

Volt valaki hasonló cipőben ? :(

2012. máj. 16. 18:24
 6/16 anonim ***** válasza:

Az is lehet,hogy semmi baj nincsen és az is lehet,hogy nyílik a méhszájad.


Én a saját példámból megtanultam,hogy a legkissebb kételynél orvoshoz jó fordulni.


Nekem a derekam kicsit fájt,az alhasamnál is húzó érzésem volt,távozott egy nagy darab nyákdugó,átlátszó és kocsonyás,észleltem ,hogy zuhanyozás után megtörölközést követően végigfolyott egy pici víz a belső combomon.

Nyugtattgattam magam,hogy nincsen semmi baj és biztosan nem magzatvíz volt az (utána már nem vettem észre,hogy folyna),különben is másnap orvosi kontrollra voltam hivatalos,21 hetes ikerterhes voltam ,ahogy megvizsgált az orvos másnap azonnal mondta,hogy menthetetlen a terhesség valószínűleg,mert a méhszájam 3 ujjnyira kinyílt.

2012. máj. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A magnézium segít,vagy ettől függetlenül is sokat keményedik a pocakod?
2012. máj. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ha nem pihenek, akkor keményedik be. Aztán beveszek egy gyógyszert és ledőlök. Szerencsére ilyen egyre ritkábban van kb 3-4 naponta. 3*1 tabit mindig beveszem, szóval szerintem ez jó rá.

Holnap felhívjam azért a dokit ?

Ez a nyákdugó darabka kb 3 napja volt, hogy távozott. Ma esett le, hogy ez lehet az...

2012. máj. 16. 18:49
 9/16 anonim ***** válasza:
Talán ha más panaszod nincsen,akkor nem jelent semmi rosszat,de ha aggódsz ,akkor hívd fel az orvosodat.
2012. máj. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a 16.héten magzatvízvétel után megrepedt a burok, elfolyt az egész magzatvizem, befektettek a kórházba 1 hétre, úgy nézett ki meg kell szülnöm. Szerencsére a burok összefort, de a burokrepedés után 2. és 3. napon nekem is távozott kétszer kb. 2-3 centis átlátszó, kocsonyás valami, ami a nyákdugó volt. Az orvosom azt mondta nem baj, azóta is zárva van a méhszájam (most vagyok a 29. hétben), és szerencsére a burok is bírja.

Szóval nem biztos, hogy tágulsz, én sem tágultam, de azért az orvoshoz feltétlen elmennék, elmondanám neki, és megvizsgáltatnám magam.

2012. máj. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!