Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama akit...

Van itt olyan kismama akit terhesség alatti gyógyszerszedés miatt elküldtek genetikai kivizsgálásra a I. Női klinikára?

Figyelt kérdés

18 hetes vagyok és rendszeresen kell olyan gyógyszereket szednem ami miatt most az orvosom elküldött genetikai vizsgálatra.Az I nőire kell mennem.

Mi a vizsgálat menete?


Genetikai UH alapján minden oké a babával,de a doki biztos ami biztos alapon továbbküldött.


Tapasztalatok?



2012. máj. 16. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Én autoimmun beteg vagyok, nekem is szednem kellett volna erős gyógyszert a terhesség alatt, de nekem leállította az immunológus, mondván: terhesség alatt alapból legyengül a szervezet.

DE van egy közeli ismerősöm, szintén autoimmun beteg, ő szedett végig kis adagban szteroidot és másik immungyengítő gyógyszert is. Minden értéke jó lett, de küldték Pestre, szintén oda ahova Téged. Genetikai UH ott is jó lett, de a gyógyszerek miatt az ottani genetikus javasolta a magzatvízvételt.

- beszélgetés, adatfelvétel

- ottani UH-val genetikai UH

- vissza az eredménnyel a genetikushoz, ő javasolta az amniot s 2 héttel későbbre visszahívták a magzatvízvételre. Kis szúrás, utána 2 hét pihenés otthon. Eredményért vissza kellett mennie, megmondták a baba nemét és hogy egészséges.

Az ismerősömnek most 2 hónapos a kislánya.

2012. máj. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Én az amniót nem vállalom be semmi pénzért azt már most tudom.

A baba nemét már tudom,kislány lesz:)

Remélem amnió nélkül is találnak valami megoldást.

A helyi genetikai UH alapján minden tökéletesen rendben van.

Én nem immunhiányos állapotra szedek gyógyszert hanem pánikbetegségre.Bár mióta terhes vagyok semmi bajom,de a gyógyszerek miatt kéne mennem genetikára.

Már három gyerkőcöt szültem,egészséges mindegyik,bár akkor még nem voltam pánikos.Most a negyedik baba elött derült ki a betegségem egy buszozás alkalmával.

2012. máj. 17. 09:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Gratulálok a 3 gyermekhez és minden elismerésem a Tiéd hogy a mai világban bevállaltátok a negyediket is :) Meglátod, minden rendben lesz.

Nálunk úgy nézett ki, hogy 2 éve szültem az első gyermeket, kislányt. A szülés után lettem autoimmun beteg, de mire erre rájöttek (hónapok alatt), addigra megfogant a kistesó. Az immunológus azt mondta, egy másik baba még segíthet is az állapotomon, ezért mi is bevállaltuk. Most hétvégén fekszek be szülni, kisfiunk lesz. A gyógyszert nekem leállították, de engem is küldtek most is a SOTE-ra, az immunbetegség miatt, plusz alacsony lett az AFP-m is. Voltam a SOTE-n, nekem is jó lett az ottani UH, nekem is felajánlották az amniot, de én sem mentem bele. Egyszerűen nem akartam, féltettem a babát. És jól döntöttem, mert egészséges lesz. ( Azért elmentem magánúton Pestre a Sejtbankba, egy alapos UH-ra, ott is megnyugtattak, hogy a baba egészséges )

Szóval nem bántam meg, hogy visszautasítottam az amniot. Persze a SOTE-s genetikusnak nem tetszett, de mindegy, ez a szülők döntése.

Minden jót Neked, rendben lesz minden.

A pánikbetegséggel pedig együtt lehet/kell élni, sajnos az is olyan valahol, mint az autoimmun, nem nagyon lehet kigyógyulni belőle...

Mégegyszer gratula a gyerekekhez! :)

2012. máj. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a válaszodat!

kIDERÜLT 100000% KISLÁNYT VÁROK,ÍGY LESZ KÉT LÁNYOM ÉS KÉT FIAM:)))


aZ AMNIO SZÓBA SEM JÖHET HIÁBA CSAK 1 % A VETÉLÉSI ESÉLY,ÉN NEM AKAROM AZT MEGADNI....

BÍZOM A TERMÉSZETBEN A DOKI SZERINT IS RENDBEN VAN MINDEN CSAK HÁT JOBB LENNE HA EGY GENETIKUS MONDANÁ RÁ AZ ÁMENT.

A KISCSAJ JÓL ÉRZI MAGÁT,NAGYON SOKAT MOZOG SZÉPEN FEJLŐDIK EGY HÉTTEL ELŐRÉBB IS VAN MÉRETEIBEN MINT EGY 20 HETES TERHESSÉG.


ÍROK MAJD MI LETT DE BIZTI RENDBEN LESZ MINDEN.


IGEN A PÁNIK IS OLYAN MINT A CUKOR MEG A MAGAS VÉRNYOMÁS VELE KELL EGYÜTT ÉLNI.

DE MÁR HOZZÁSZOKTAM TUDOM IRÁNYÍTANI ÉS NEM FÉLEK TŐLE EZ MÁR HALADÁS:)

SOKAN ÖSSZEKEVERIK A PÁNIKOT A DEPIVEL,HÁT NEM UGYAN AZ ÉN A MEGMAGYARÁZHATATLAN DOLGOKTÓL FÉLEK CSAK ÚGY JÖN.

DEPIS SOSEM VOLTAM IMÁDOK ÉLNI IMÁDOM MAGAMAT A GYEREKEIMET.


NEKED IS MINDEN JÓT,ÍRJ ÁM:))

ÜDV B.

2012. máj. 28. 18:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia, örülök a jó hírnek! Szép nagy családod van/lesz.

Minden rendben lesz, meglátod. Drukkolok.

2012. máj. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!