Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megvárjam az első 12 hetet,...

Megvárjam az első 12 hetet, és csak utána tornázzak?

Figyelt kérdés

Régóta vártunk a babára, most vagyok 5 hetes babás :)) Ezelőtt majdnem minden nap, de egy héten 4-5x edzettem. Most is nagyon hiányzik,de gondoltam megvárom a kritikus 12 hetet. Ki mit gondol erről? Csak nem szeretnék semmi bajt csinálni avval, hogy megeröltetem magam. A rubint rékára szeretnék, a légy bombajó kismama című dvd-re:)

Vagy ha egészséges a baba, akkor nem árt neki ilyen korán a torna?



2012. máj. 3. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Én tornásztam rá a 7. hétig, aztán volt egy kis vérzésem, nem a torna miatt, utána egy hétig feküdnöm kellett. Majd akartam volna rá újra tornászni, de most 12 hetsen nem megy, mert keményedik a mozgástól a pocim. Heti 2-3-szor szerintem nyugodtan tornássz rá, de csak úgy ahogy jól esik, ne erőltesd.
2012. máj. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő, de sok helyen olvastam, hogy ha eddig is rendszeresen sportoltál, akkor nyugodtan folytathatod ezt az életmódot - természetesen az állapotodhoz igazítva, ésszel. :) Én hat hetes vagyok, és sajnos az elmúlt hónapokban hol sportoltam, hol nem. Még januárban jártam olyan jóga órára, amit kismamáknak is ajánlanak, a mi csoportunkban is voltak. Most majd' megőrülök, olyan szívesen mennék, de az én esetemben szerintem inkább meg kell várni a 12 hetet, mint a Tiédben, aki eddig sem voltál rest tenni az egészségedért. ;) Boldog babavárást!
2012. máj. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérdezd a dokidtól, ugyanis (szerintem) ő jobban ismeri az állapotodat és terhességed állapotát, mint mi, netezők. De csak egy tipp...
2012. máj. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Meg fogom kérdezni a dokim,de csak egy hét múlva van időpontom :)) addig meg kiváncsi voltam,hogy ki hogy gondolja,ki hogy tett :)) akkor lehet,hogy megpróbálom az elso 20. Percet belőle :)) meglátom hogy bírom :))
2012. máj. 3. 15:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Én 3 hónapos terhesen hagytam abba a lovaglást, de csak azért, mert a család tagjaim nyúztak miatta. Mi is 2 évet vártunk rá! Amúgy szerintem talán az ötödik, hatodik hónapig lovaztam volna.

(a ló is vemhes volt, akin lovagoltam :) )

2012. máj. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az 5-ös vagyok.

Még lemaradt:

A pulzusod ne menjen fel, mert az nem jó a babának.

2012. máj. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a helyedben továbbra is rendszeresen mozognék, akár minden nap, csak a megerőltető - haspréssel, súlyok emelésével vagy túlzott ugrálással - járó tornát kerülném. Tehát nagyon jó a jóga, a pilates vagy a direkt kismamatorna, a napi fél-egy óra jól kilépős séta, a biciklizés (amíg nem nagy a hasad, forgalommentes helyen vagy szobabicikli), a lightos kocogás, az úszás (ha van lehetőség tiszta medencében vagy természetes vízben) na és az intimtorna :)

Egy egészséges terhességnél akár cigánykerekezni is lehet, míg máskor sajnos egy tüsszentés is árt. 5 hetesen viszont még nem tudhatod, szerintem inkább vigyázz picit jobban.

2012. máj. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!