Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » CTG-nél hogy kell értelmezni...

CTG-nél hogy kell értelmezni a papírt, mikor lehet rá mondani hogy ezek már fájások és lehet lassan baba lehet belőle?

Figyelt kérdés
Ma voltam 37 hetesen,de azt mondta a doki csütörtökön menjek vissza megint. Meg kérdezte fájásaim vannak-e? Még zárt vagyok teljesen. Előre is köszönöm! :)
2012. máj. 14. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Amikor jártam nst-ctg vizsgálatra, akkor volt, hogy kiakadt a gép, mert annyira felment az érték, és éreztem is valami keményedés-szerűt, de semmi, nem lett belőle akkor még szülés...

Na, de mikor valóban vajúdtam, tök mások voltak a fájások, és a gép soha nem akadt ki, pedig százszor jobban fájt, mint amit az nst gép mutatott előtte a vizsgálatok alkalmával.

Úgyhogy nem tudom, biztos le lehet szűrni valamit az nst vizsgálatból, de nálam pont nem jelentett semmit az a sok érték...nem lehetett abból leszűrni mikor lesz belőle baba, és mikor alakul át igazi fájássá az a sok magas érték.

2012. máj. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Voltak kiugró értékeid? Érzel valamit? Jóslók vannak?

Amúgy nem hiszem, hogy bármiből is meg lehetne ítélni, mikor lesz baba belőle. :)

Nekem is voltak kiugró értékeim, de szépen végighordtam a babát, pedig a 37. héten a dokim még rám is ijesztett, mert a ctg után azt mondta túl sok fájásom van. Hát én nem igazán éreztem belőle semmit...végül 40 hét 3 napra született meg a lányom.

2012. máj. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát olyan 30 percig mérték ebből az első felében 60-ig ment fel aztán a következő 15 percben 9-szer ment fel 90-re,az volt a maximális érték a papíron,de lehet ment volna még fel mert nem volt hegyes. Múlthéten végig lent voltak az értékek.. Nem érzek fájásokat,csak ahogy a baba nyomja magát mikor keményedik a hasam.
2012. máj. 14. 21:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát akkor ez még úgymond "semmi".

Igazából ebből tényleg nem lehet még tudni mi lesz, de már a végén vagy, így ilyenkor már bármikor lehet bármi. :)

2012. máj. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem,így kicsit megnyugodtam azért,bár nem értem mért kell mennem megint akkor..remélem nincs baj,ezek az orvosok igazán lehetnének kicsit bővebbek beszédben.. Első terhességnél nem tud az ember sok mindent.. :(
2012. máj. 14. 21:16
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagy baj csak nem lehet, akkor azt biztos mondta volna.

Lehet csak azért akar ellenőrizni, hogy lássa miként alakulnak a fájások (az értékek). Lehet neked is volt sok, magasnak vélt érték, és a doki emiatt akar megnézni téged pár nap múlva.

DE tényleg elmondhatná miért!

2012. máj. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát igen.. nyugodtabb lennék. Köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 15. 05:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem még akkor sem mutatott semmit az NST amikor szültem!!! Pedig voltak olyan 3 perces fájásaim, amik egymás után jöttek szünet nélkül! Az NST igazából azért jó hogy a baba oxigén ellátottságát mutatja. Nálam ez volt, de persze nem vagyunk egyformák!

Minden jót kívánok!

Üdv.: 2 hetes kisbaba Anyukája

2012. máj. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!