Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kiderült, hogy a terheléses...

Kiderült, hogy a terheléses vércukor szintem magas lett. Diétán vagyok. Kötelező méregetni a kaját?

Figyelt kérdés
Kb. 2 napja kéne méregetnem, de még nincs mérlegem.Enni már nem annyit eszem amennyit szoktam és utána olvastam mit lehet és mit nem.Kaptam táblázatot is.Közben mivel izgulok mérem a cukrom, de csak 1x volt magas , mikor reggelire megittam 2 pohár tejet.Viszont megmértem a cukrom 2 óra múlva is és,akkor már normális volt.Ebben a 2 napban napi 3x mértem és rendben volt.Nem értem.Arra is kiváncsi lennék, hogy akinél diétát írtak elő az, ha utazik hogyan oldja meg az evést?
2012. máj. 13. 17:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Kicsit sorstársak vagyunk.

Nekem a 24. héten magas lett, de nem nagyon magas, így a dokim azt mondta, vegyek vissza a szénhidrátból jócskán.

Ezt követtem is, 5 hetente küldött vértesztre. A második alkalommal (34. héten) már bőven átléptem a határértéket.

Elmentem diabetológiára, dietetikushoz.

180 g-os diétát írtak ki, és szintén önellenőrzést, plusz kétszer is vissza kellett mennem, néztek vese, májfunkciót és cukor értékeket vérvételből.


Én úgy voltam vele, hogy arra a 3 hétre már nem kínlódok ezzel a méricskéléssel, mert hogy az első két gyerekem is a 38. héten született. A sors furcsa fintora, hogy holnap töltöm a 40. hetet. :o)

Nekem sincs, csak analóg mérlegem, amivel pont a grammokat elfelejthetem, csak nagyjából mér...

Eleinte próbáltam kiszámolgatni dolgokat, és ahhoz viszonyítok most is nagyjából.

Viszont a szabályokhoz tartom magam, nem fogyasztok cukrot és figyelem a glikémiás indexeket is.


Tehát reggelire két pohár tej az elég nagy "hiba", reggel tejet elvileg egyáltalán nem szabad...

Mondjuk én tejes-teát iszom, amibe épp hogy töltök egy kis tejet.

Kikísérleteztem, hogy csináltam "típus fogásokat", és megmértem utána a cukorszintet. Amelyiknél megfelelő volt, azt a "menüt" bármikor megehetem biztonsággal.


Én így csinálom, és remélem rendben lesz, a baba 6 hetes korában kell majd mennem kontrollra...


Ja, és volt hogy "bűnöztem". A múlt héten pl. megettem egy jégkrémet, de akkor az volt a vacsora. Meg is mértem, és 5,5 lett, szóval egyszer-egyszer ilyesmi is belefér...

2012. máj. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Már rájöttem, hogy hiba volt reggelire a tej :) Érdekes viszont, hogy nem mérek ugye semmit sem és eszem rendesen, bár most napi 6x és mikor mérem reggel, délben, este, mert izgulok jók az értékeim.Egyébként 32 hetesen voltam terheléses vércukorszint mérésen, az eredményeimet pedig csak 34 hetesen látta az orvos, mert szabadságon volt.Eddig sem voltam édes szájú, nem is szeretem az édességet.
2012. máj. 13. 18:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!