Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érez más így? Van valaki...

Érez más így? Van valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Gondolom nem egyedi az esetem,de nekem nagyon rossz már.

Volt két vetélésem az elmúlt 2.5 évben.Egy korai, és sajnos egy középidős, amit már a szülőszobán kellett megszülnöm.Hát akkor rettentően kikészültem, de vártam hogy három hónap után ismét próbálkozhassunk, de hiába.Majd egy év volt mire sikerült a baba.Most 30 hetes vagyok.Nem problémamentes ez a terhesség sem, de azért a baba szépen fejlődik.A 21. héttől pihenésre vagyok ítélve, nem nagyon mászkálhatok, szinte csak a négy fal között élem a napjaimat, ami miatt már nagyon nyomott vagyok.Egyedül, néha olyan rossz érzesem van, jönnek a gondolatok, meg hát annyi rosszat hall, olvas az ember, és mikor magamban vagyok akkor agyalok ezen.Féltem a babám, nem élném túl ha őt elveszíteném,és ez az aggodalom néha annyira el tud rajtam uralkodni.Tudom fontos a pozitív gondolkodás, de ez így bezárva nagyon nehéz.Ideges nem vagyok, inkább feszült néha, ritka amikor el tudok lazulni.Nem akarom hogy a baba emiatt kárt szenvedjen, ő már most is a mindenem.

Az a baj hogy nincs más gondolatom, mindig a baba, már szeretném a karomba fogni.És visszakapni a régi életem, a sex is tiltólistán van, pedig hiányzik az is.

Citromfűteát iszogatok, de lehet valami gyógyszer kellene, de ilyenkor nem tudom lehet e valamit szedni, a dokit nem akarom ebbe beavatni, hisz ő nem pszihológus.

Van valaki hasonló helyzetben?


2009. jún. 25. 20:06
 1/2 anonim ***** válasza:

kérd meg családodat,barátaidat,ismerőseidet hogy látogassanak meg többször,hogy ne legyél egyedül,és ne emészd magad.probáld meg elterelni a rossz gondolatokat-mondjuk tervezd a babaszobát.szerintem ha normális az orvosod akkor beszélj vele erről a gondodról,vagy esetleg a védőnőddel is beszélgethetsz róla-ők azért vannak hogy meghalgassanak és segitsenek.a szexre sajnos nem tudok mit tanácsolni.nekem is nagyon hiányzik,mert mi is elvagyunk tiltva már a 22.héttől fogva.

Fel a fejjel,már nem sok van vissza!

31 hetes

2009. jún. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Próbálj társaságot szervezni magad köré, hívj át barátokat, barátnőket. Nézz filmeket, olvass, de lehetőleg szépirodalmat és ne szakkönyveket bújj. A pozitív gondolkodás valóban nagyon fontos! Nem szabad rosszra gondolni, mert akkor az következik be. Te irányítod az elmédet, ezért kell csakis a jóra, mindig a jóra gondolni!!!

Kitartás, nem lesz baj!

35 hetes km

2009. jún. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!