Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor lehet közölni a munkahel...

Mikor lehet közölni a munkahelyen és a barátokkal azt, hogy babát várok?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 22. 06:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor Te úgy érzed. Tény, hogy az első 12 hétben nagyobb a vetélés esélye, ezért ebben az időszakban nem nagyon szokták még elmondani. Én 9 hetes vagyok, de nálam már tudják a munkahelyen is, mert itthon vagyok táppénzen. Amíg nincs kiskönyved a munkahelyeden nem tanácsos szólni, nem tudom, milyenek, nehogy kirúgás legyen belőle. A barátaidnak pedig Ti döntitek el, hogy mikor mondjátok.

Nálunk mondjuk, nem nagyon kellett mondani, én faluban lakom, mióta voltam a védőben, azóta már nagyon sokan tudják....a pletyi....

2008. ápr. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazából azt mondják, hogy a 12. hét után, mert olyankor már kisebb az esély a vetélésre stb. Én nem bírtam ki, és 6 hetesen elmondtam itthon mindenkinek. Végig az járt a fejembe, hogy minden ok. Most, hogy sokat olvastam a terhességről, meg ezen a fórumon, inkább azt mondanám, hogy várd meg míg szívhang lesz. A munkahelyemen 12 hetesen szóltam. Ha nehéz fizikai munkát végzel, vagy vegyszerrel dolgozol, ott jobb minél hamarabb szólni, és táppénzre menni!
2008. ápr. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor szóltam,amikor már kellett.Amíg semmi nehézséget nem okozott a baba a munkábajárásban,mindent meg tudtam úgy oldani,hogy a munkahelyi teendőimet ne zavarja addig nem szóltam.Amikor elkezdett gömbölyödni a pocakom10en hetek vége,akkor mondtam meg.De ha olyan munkát végzel,akkor amint lehet,vagyis az első védőnői látogatás után,amikor már van kiskönyved.Barátoknak,családnak meg a 7. héten álltunk neki...de volt aki csak 18.on tudta meg karácsonykor.
2008. ápr. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

mi anyukáméknak meg anyósoméknak 3 nappal a teszt után elmondtuk. Egy pár jóbarátnak pedig csak az UH után mondtuk el, amikor már biztos volt a kisbaba, azaz 7 hetesen. Tágabb környezetnek meg nem mondtuk, majd észrevették. :)

Munkahelyen meg ha már megvan a kiskönyved, vagy később.

Üdv.:34 hetes kismama

2008. ápr. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

munkahelyen érdemes, ha megvan a kiskönyv.

szülőknek mi 2hónaposan akartuk megmondani, de egy közös ébéd alkalmával anyóséknál párom egyszercsak megszólalt:

" nálunk meg jön a gyerek " :D

9hetes voltam

2008. ápr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi 5 hetesen mondtuk el,amikor hazajöttünk uh-ról.De akkor már majdnem mindenkinek.A párom ki sem birta volna a 12-ik hétig,annyira boldog volt,és ezt meg akarta mindenkivel osztani!Gratula a babóhoz!

30 hetes kismami

2008. ápr. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!