Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi diabétesz?

Terhességi diabétesz?

Figyelt kérdés
A cukorterhelésem 7.5 volt, a belgyógyász azt mondta, hogy diétázzam, és mérjem itthon a cukrom étkezés után egy órával. az értékek: 7.8, 8.1 az étkezés után egy órával. most mi következik? inzulint ír fel?
2012. máj. 8. 09:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, csak diétáznod kell majd. Nekem 8,25-el 180 CH-s diétát írtak ki.

De miért a belgyógyász? Nem küldtek diabetolóigára? (Persze tudom, az a belgyógyászaton belül van, csak mégis)

2012. máj. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha az étkezés utáni 1 órás érték 7,8 és 8,1, akkor már miért ne kéne diétáznia? Inzulin akkor kell majd, ha a diétával sem áll helyre a cukrod. Ha pl. 1 héten egyszer-kétszer megy minimálisan 7 fölé az 1 órás értéked diétával, akkor az teljesen rendben van.
2012. máj. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A "nem hiszem"-et arra írtam, hogy inzulint ír-e neki a doki, nem arra, hogy nem kell diétáznia. :o)

első

2012. máj. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy diétázol, de nekem a menet a következő volt:

Elküldtek diabetológiára, ahol pontosan elmagyarázák, "megtanították"a diétázást, mikor, miből, mennyit. Kaptam táblázatokat is. Eleinte nagyon nehéz volt, számolni a szénhidrátot, méricskélni a pici adagokat. Vérvétel (laboros) két hetente (nem otthoni mérés, az max. nekem volt iránymutató, de nem az alapján dönt bármiről is az orvos, mert lehet pontatlan). (Javaslom a legközelebbi vérvételre vidd magaddal, és ellenőrizd akkor, amikor a vért is veszik).


Ha rendes diéta mellett tényleg ennyi a cukrod, az nem túl jó, de majd az orvos eldönti a továbbiakat.

2012. máj. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szóval a saját tapasztalat, 17 hetes kismama vagyok, volt már 6.3 és 8.1 is a cukrom étkezés után 1 órával, 180gramm szénhidrátos diéta mellett !! Minden szerdán már 6 hete nézik a kórházba vénás vérvétellel.

És cukorgondozóba járok.

Kerek - perec megmondták, hogy akkor NEM lehet 7 fölött étkezés után 1órával az érték . Normális szervezet mellett nem fog felmenni. És mivel ingadozó a cukrom, nagy valószínűséggel állíthatnak be inzulinra..


Kedves Kérdező, a minden terhesség esetenként más, a te szervezeted is máshogy fogja fel a diétát, viszont nagyon oda kell figyelnünk, mert csak a Babáról szól minden !


Boldog babavárást kívánok neked !!

2012. máj. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocs ha offolok, de nekem az orvos a mérést mindig másfél órával az étkezés után kéri, azt mondta, akkor tetőz a cukor, én meg rendre olvasom, hogy egy órával utána méritek.

Most akkor hogy van ez?

2012. máj. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy 1 órás értéket kell nézni, mindig azt mértem én is.
2012. máj. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez a legújabb dili, hogy 1 órával étkezés után :)

A másfél már elavult.

Ugyanis széles körben javultak az étkezésünk lehetőségei.

Úgyértem mindig lehet kapni most már mindent a boltokban, és pl lehet sokkal több helyen kapni teljes kiörlésű kenyeret....


Visszatérve:

Én 34 hetesen kaptam csak inzulint, addig kihúztam diétával!

( K. előző.Ha ingadozó a cukrod, akkor az azt jelenti, hogy nem eszel megfelelően!)

Szerintem is diabetológiára kellene menned, ahol oktatáson vehetnél részt!

Inzulint csak akkor kapsz, amikor már a diéta sem tartja kordában a cukrodat!

2012. máj. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!