Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Angliai anyukak! 30 hetes...

Angliai anyukak! 30 hetes vagyok es ma tudtam meg hogy terhessegi diabeteszem van, mit csinaljak?

Figyelt kérdés
8,2 lett a terheles vercukor szintem, de a dokim olyan aranyos volt hogy nem szolt. Csak ma a midwife nezte meg es szolt hogy nem tul jo az ertek. Annyit mondott hogy keves cukrot es keves zsirt egyek. 2 het mulva kell mennem diatetikus midwifehoz. Nagyon felek olvastam miket lehet enni, de azt sem tudom hogy allitsak ossze egy napi, heti menut. Segitsetek.

2012. máj. 4. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj az offért de neked hogyhogy csináltak terheléses cukorvizsgálatot? Nekem az elsővel nem csináltak, most 23 hetes vagyok de szerintem most sem lesz, nem csinálnak ezek semmit...
2012. máj. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A 28 heten csinaltak, szerintem neked is fognak. De amugy van a csaladba cukorbeteg, lehet azert.
2012. máj. 5. 09:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor csinalnak ha indokolt.

Pl elso babaval nalam nem csinaltak, masodiknal igen, mert kozben kiderult, hogy Edesapam cukorbeteg.


Kerdezonek: ilyen erteknel kb 170 grammos szenhidratdietat szoktak javasolni. Szanj par orat az olvasgatasra, forumozasra, google-ban keress ra, mert rengeteg tippet, komplett napirendet, tapasztalatot talalhatsz, amit hasznalhatsz mar ebben a ket hetben is.

Magyarorszagon pl hiaba kuldtek a baratnomet mar masnap "okatatasra", a tanacsadas az volt, hogy csinaljon 160 grammos dietat, vegyen egy konyhai merleget es vercukormerot es kb 10 oldalnyi listat kapott az etelek szenhidrattartalmarol es egy utmutatos etrendet par napra.

O is otthon olvsaott utana sok mindennek es maganak allitott issze etrendet abbol amit szeret es amit a csaladnak is kirakhat, hogy ne kelljen allandoan ket menut fozni. Kb ket hetig grammra mert mindent, de utana ugy belelendult, hogy mar kb tudta hogy mibol mikor mennyit ehet, naponta nezte egyszer a cukrat, hogy jo-e.

2012. máj. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár nem Angliában élek, de én is terhességi diabéteszes voltam. Nekem 9,2 lett a terheléses cukrom. 180 grammos szénhidrát-diétára állítottak be. Én a www.macosz.hu-ról tájékozódtam!

2012. máj. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valszokat! Az utolsonak koszonom a linket nagyon jo.
2012. máj. 5. 21:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia.Elso terhessegnel 7.8lett a terheleses,fel is hivtak mikor megkaptak az eredmenyeket.

Ra egy hetre mentem a dietetikus midwifehoz elmondta miket mellozzek ,a korulbeluli adagot is megmutogatta,adott merot,csikot,tut,kis fuzetet amibe le vezettem a mert adatokat,majd minden heten mentem a korhazba es megnezte.

Ha nem volt jo az eredmeny megkerdezte mit csinaltam mashogy.Sajnos az utolso 2honapba mar a dieta sem segitett,igy gyogyszert kaptam.

2012. máj. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az utolsonak koszonom a valaszod. Hetfon kell mennem eloszor a dietetikus midwifehoz.
2012. máj. 12. 19:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!