Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességetek alatt tényleg...

Terhességetek alatt tényleg nem esztek pl. epret, szalonnát, felvágottakat, virslit, diót stb?

Figyelt kérdés
Olvastam a neten hogy mennyi mindent nem lehet enni terhesen, be tudjátok ezt tartani? És mi van ha eszel pl. egy kis epret? baj lehet belőle?
2012. máj. 6. 18:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%
Anyósom nem akarja engedni, hogy epret egyek, mert hogy tele van mindenféle méreggel, hogy nagy legyen és piros, ellenben diót hozza kilószámra, meg se birom enni. De nem igazán érdekel, max beáztatom az epret egy negyed órára és így ő is megnyugszik egy kicsit. Szalonnát alapból nem eszem, de mondjuk bacon-t igen. Nem értem, hogy a virsli miért van tiltólistán! Mert nem tudni, hogy mi minden van benne? Ennyi erővel ne egyél májkrémet, az se májból van csak, hanem 6 másik dologból. Az egyetlen, ami változott, hogy nem melegítek mikróban kaját. Valahogy nem visz rá a lélek, pedig a világ legtermészetesebb dolga, hogy abban melegítsem az esti kakaómat, de most hogy pocaklakó van, nem bírom megtenni. Nyers húsokat én sem eszem, lágy tojást sem, a tojásrántottát is jól átsütöm. Ezen kívül a dokim mondta, hogy a gombát csak mértékkel fogyasszam, mert ugyan tele van fehérjével, de túl nagy molekulájuak, ezért annyira nem jó, mint a hús eredetű fehérje. Szóval nyugodtan egyél bármit, amit megkívánsz, ha bizonytalan vagy, kérdezd meg a dokit vagy a védőnőt, esetleg minket. :) Bízz az ösztönödben és a babádban, ő tudja, mi kell neki.
2012. máj. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
71%
Ja! 12 hetes km, első babu.
2012. máj. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
86%

Ezeket mindet ettem.

Nyers tojást és húst persze nem, de mondjuk a camembert sajt nálam egy pár héten keresztül létfontosságú volt.

Szerintem túlzás már, ami a kismamák táplálkozása körül van ...

2012. máj. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
eszek mindent, egyedul a nyers hust, tojast es nehany sajtot nem. ennyi erovel nem csak az eper lehet veszelyes hanem az osszes zoldseg es gyumolcs ami nincs rendesen megmosva.
2012. máj. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Én eszek,ami jól esik...Virslit is ettem már,szalonnát is,májkrémet,felvágottakat.Hát nem ehet az ember mindig főtt ételt.Azt anyagilag se,meg gusztusilag se bírnánk.Diót nem ettem,mindig is gyűlöltem :D Nem hiszem,hogy baj lenne belőle.Régen is ettek az emberek mindent,ami volt és nem lett a kicsinek baja.Ez a világ dramatizálja csak túl a terhességet.Ne egyél ezt,egyél azt,szedj ilyen és olyan vitamint.Régen se szedtek,mégis millió egészséges gyerek született.Ha a pici egészséges,akkor az is lesz,meg is marad.
2012. máj. 7. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy lehurrognak, de én pont azt gondolom, hogy ha eszek pocakosan mindenfélét, akkor nem lesz baj később se. Nálam ez bejött a lányomnál is. Nem is volt hasfájós, allergiás se, eddig. Most megint kismami vagyok, és ugyanúgy mindent eszek (nyers hús, tojás kivételével).
2012. máj. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindent eszek, amit szeretek. A nyers húst alapból sosem kóstoltam meg (amikor nem voltam terhes akkor sem), így az nem jött számításba terhesség alatt sem. A házi majonézt is megettem télem, de terhesség előtt sem ettem sosem nyáron. Az úgy már a túl romlandó kategória.
2012. máj. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszi hogy ilyen sokan válaszoltatok. Én is eszem elég sok mindent ami elvileg "tiltó listán" van, 16 hetes vagyok, csak kicsit elbizonytalanodtam, hátha mégsem lenne szabad... De úgy gondolom, hogy amíg megkívánom baj nem lehet belőle nem? Mindenkinek boldog babavárást! :)
2012. máj. 7. 09:12
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is így gondolom, amit megkívánok, az csak jót tehet a babának.


Amúgy ilyet még nem is hallottam, hogy a fent felsorolt dolgokat ne lehetne enni.

Sőt, egy helyen a diót kifejezetten javasolták.

Mostanában minden hétvégén kirándulunk az erdőbe, "kötelező" program ilyenkor a szalonna, kolbászsütés.

Epret is ettem és fogok is enni, bár igazán már az őszibarackot és a dinnyét várom rettentően :)))

10+5 hetes

2012. máj. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Egyél mindent ami jól esik!

Én azt vallom, hogy a szervezetem nem véletlenül kívánja azt amit éppen megkíván....

34 hetes vagyok, és hetek óta szinte naponta megeszem egy fél kiló epret.

Sőt! Camambert sajtot is, amit úgyszintén hallottam már hogy nem lenne szabad..

A dokim szerint azt is szabad, és teljesen egyetértek vele; túl vannak spirázva ezek a dolgok...

2012. máj. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!