Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességetek alatt tényleg...

Terhességetek alatt tényleg nem esztek pl. epret, szalonnát, felvágottakat, virslit, diót stb?

Figyelt kérdés
Olvastam a neten hogy mennyi mindent nem lehet enni terhesen, be tudjátok ezt tartani? És mi van ha eszel pl. egy kis epret? baj lehet belőle?
2012. máj. 6. 18:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
4%
Igen baj lehet belőle,mert allergiát válthat ki...Minden olyat amit a picinek sem lehet majd adni 4-5hós koráig azt nem ajánlott..túlzott ill nagy mennyiségben..pl eper,dió,mogyoró,káposzta,felfújós dolgok bab...és társai..én is szeretem az epret de nem ettem nehogy aztán késöbb a kicsi allergiás legyen rá....meg kell állni annyi féle étel van..csak akad valami gyümi is amivel pótolni tudod vágyadat:-))
2012. máj. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Én ezeket mind eszem. Nyers tojást, nyers húst nem, de ezeket előtte sem.
2012. máj. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem csak nyers húst meg nyers tojást nem szabad. Én ettem/eszek mindent amit szeretek. Idáig baj nem volt velem.

36hkm

2012. máj. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Az első gyermekemet májusban szültem és az utolsó hetekben szinte csak epret bírtam enni (az orvosom is tudott róla, és azt mondta csdak mossam meg jó alaposan!). Semmi baja nem lett. Sőt, imádja ő is. Nem allergiás semmire! (3 éves)


Most a másodikkal is mindent eszek, amit kívánok. Pl: epret (nem is bírnám ki, hogy ne egyek), babot, diót, paprikát, szalonnát...stb. Viszont, amire figyelek, hogy nyers húst és tojást nem eszek.Viszont ezekre nem terhesen is figyelek, főleg ilyen melegben.

2012. máj. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Lehet mindent!!

Jól írták csak a nyers dolgokra tartár mártás (nyers tojás),nyers hús Tatár ilyeneket nem szabad,da kell figyelni hgy jól megfőtt,ételeket egyél...

2012. máj. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Na fajin! En az elso terhessegemet is vegig szamocaztam, meg a mostanit is rendesen! Upsz!

Mondjuk semmi bajunk nem volt.

Olasz nyers sonkat is ettem az elsovel is, meg most is. De mondjuk az fustolt.

2012. máj. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%

Nyers húst és tojást nem eszek. Még a fasírozottat se kóstolom meg ha azt csinálok.

Minden mást eszek. Arra kell figyelni,hogy minden jó meg legyen mosva. És ha rendelek ételt azt is csak megbízható helyről.

Ha megkívánok valamit akkor veszek és eszek :) Múltkor 1 nap alatt fél kg epret ettem meg. Banánt minden reggel eszek és édességet is minden nap. Colát is iszok 2 decit ha megkívánom. Mogyorót is ettem már. Nah meg a bableves oldalassal, hát ez két hetente menü :) És a füszerekkel se spórolok jobban. Majd az utolsó 1-2 hónapban vigyázok majd vele, főleg a sóval,hogy ne vizesedjek.

Ki így csinálja , ki úgy! Óvom a babámat és nem hiszem ,hogy ezzel ártani fogok neki!

2012. máj. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok 17 hetes kismama(első baba). Ha esetleg ez számítana.
2012. máj. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindent eszem, amit megkívánok!

Kivéve persze a nyers húst és a tojást.

2012. máj. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát én a nyers húsos ételeken, nyers tojáson és a puffasztó ételeken kívül mindent eszek, epret, füstölt sonkát, de csak sajátot, a füstölt megbízható helyről származó dolgokat lehet enni. Naponta eszek epret, epehomokom van, nagyon odafigyelve eszek, de ez nagyon jól esik és fogok is enni, persze alaposan megmosva, mert a toxom negatív.

32 hetes kismama

2012. máj. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!