Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzéssel jár a méhössze...

Milyen érzéssel jár a méhösszehúzódás? Mit kell pontosan éreznem? Azt hiszem, már jelentkezik nálam egy ideje egy nap maximum 5-6-szor.27hkm

Figyelt kérdés
2012. máj. 4. 16:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Az egész pocakod megkeményedik, kicsit olyan érzés, mintha zsibbadna-bizseregne... nekem ilyen volt :)
2012. máj. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Inkább csak alul érzem, és olyankor megfeszül, meg kell állnom, le kell üljek és hirtelen ki kell mennem a mellékhelyiségbe :)! Ez normális 27 hetesen?
2012. máj. 4. 17:53
 3/17 A kérdező kommentje:
Neked hány hetesen jelentkeztek először?
2012. máj. 4. 17:53
 4/17 anonim ***** válasza:

ilyen idős terhesen teljesen normális, úgy hívják, h braxton hicks méhösszehúzódás.

Annó nekem is kb 27-28 hetesen volt először ugyanez mint neked.. egyből mentem is a dokihoz, h mi lehet ez.

De megnyugtatott, h semmi baj. A méhed készül a szülésre ezekkel az összehúzódásokkal :)

Amúgy alapjáraton baba nélkül is vannak ilyen összehúzódások, csak azt nem érzed, mert nincs a méhed megnagyobbodva.

Nekem a dokim így magyarázta el.

Tanácsolta, h mivel ez már előjöhet gyakrabban, pihenjek többet, igyak sok folyadékot és ha nagyon befeszülne esetleg 1-2 mg pezsgőtabit igyak.


Ha esetleg huzamosabb ideig görcsölsz (vérzel)nagyon akkor érdemes dokihoz menni.

2012. máj. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
De nekem már kb. 1-másfél hónapja vannak ilyen tüneteim, nem túl korán kezdődött? Nekem is azt mondta az orvosom, amit neked meg, hogy a szalagok nyúlnak. Ugye nem azért kezdődtek nekem hamarabb, mert koraszülésem lesz?
2012. máj. 4. 18:00
 6/17 anonim ***** válasza:

Dehogy... próbálj meg többet pihenni. Jött ez a nagy meleg is hirtelen, ha lehet, megteheted ne nagyon mászkálj, ne cipekedj, igyál sokat napi 2l-t legalább!

Ha keményedsz Mg pezsgőtabit feloldasz egy pohár vizben és megiszod.. Ha nagyon bizonytalan vagy, keresd meg a dokid, mert engem is ez nyugtatott meg, habár ha tudtam is,h ez természetes jelenség.

Nekem pl még azt is mondta a szülésznő, mikor pironkodtam, h ne haragudjanak, h riadót fújtam, h inkább jöjjek be, ha így érzem, de ezek az érzések természetesek, ne féljek :)

2012. máj. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

sőt nekem később még társult is egy marha nagy derékfájás az egész keményedéshez, mert rámjött a dili, h muszáj mindent kitakarítanom!

Amikor a dokimnak szóltam, kaptam is érte letolást, h vegyek vissza :)

Szóval ne félj... dokit csak tényleg akkor keresd, ha az ösztönöd azt súgja vagy ha nagyon fájdalmasan görcsölsz és vérzel!

2012. máj. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tippeket :)! Megnyugtattál! Van, hogy reggel beszúr alul a hasam meg a hátam felkelés előtt, de napközben elmúlik teljesen. Magne b6-ot szedek meg a terhesvitaminomban is van magnézium, sajna a pezsgőtablettában nem bírom, mert nagyon savanyú nekem, és hányingerem lesz tőle. Jól tetted te is, hogy szóltál a dokidnak, jobb ha inkább ilyenkor megnyugtatják az embert, mint idegeskedni.
2012. máj. 4. 18:34
 9/17 anonim ***** válasza:

igen... majd kérdezd meg a dokit, h meddig szedheted a terhesvitamint, mert nekem pl csak a 28. hétig hagyta (Ladeevit)... a maradékot meg szoptatáskor kellett elszednem. A Mg-ot pedig csak a 37-38.hétig ihattam, C vitaminnal, mert úgy gyorsabban szívódik fel.

Remélem minden rendben lesz veletek!

Boldog babavárást! :)

2012. máj. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ezt jó, hogy írtad, köszi szépen :)! Mert pont jövőhéten kell mennem a dokihoz és akkor is leszek 28 hetes, ja, és én is Ladeevit-et szedek :)! Amúgy azt nem tudtam, hogy nem kell végig szedni a vitamint. Miért nem kell vagy nem szabad?
2012. máj. 4. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!