Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti honnan érzitek, hogy hol...

Ti honnan érzitek, hogy hol van odabent a baba?

Figyelt kérdés
Rengeteg helyen láttam, hogy írtátok, hogy nektek még nem fordult be, érzitek, hogy felül van a feje stb. Hogyan? én nem is érzem, hogy odabent van, ha épp nem mozog, és nem tudom megmondani, hogy melyik testrésze hol van.
2012. máj. 4. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, én sem vagyok jó ebben. 3. baba, mindig a szülésznőm mondta el az első CTG-n, hogy mije hol van. Most terhességi cukor miatt nagyon vékony vagyok, egyetlen nagy dinnye a hasam, és főleg amikor keményedik, akkor elég jól kirajzolódnak rajta a "púpok". A feje keményebb és gömbölyűbb minden másnál. A keze-lába meg pici és hegyes púpot tud csinálni.

Nagyjából ebből tudom.

Illetve ha a feje be van ékelődve odalent, akkor az nagyon jellegzetes, a szeméremdombnál van a kemény púp, ez nekem most sajnos nincs, így tuti, hogy nem fejjel lefelé van...

2012. máj. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem a 31. hétig ugyanúgy feküdt, fejjel lefelé.

Szóval egy idő után felismertem, hogy mit csinál, mivel.

A lábával nagyot, erőset rúgott a májamba, középtájt ritmusos box edzést tartott a kezeivel, a fejével meg erős fúrkálós mozdulatokat csinált.


31. héten döntött úgy, hogy átfordul farosba, nagyon aktív volt, csodálkoztam is, hogy máshol érzem a megszokott mozgásait, elmentem dokihoz a szokásos kontrollra, és ott mondta, hogy befordult farosba :)


Szóval most a húgyhólyagomnál tapos, a májamat a fejével üti, és középtájt maradt a box.


De ezeket a konkrét megkülönböztethető mozgásokat csak 23. hét után tudtam beazonosítani.

2012. máj. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, én 30 hetes vagyok, de nem tudom kitapintani sem, vagyis nem tudom mit kéne éreznem :) hát nekem ott a szeméremdombnál középen egy 6-7cmes sávban kemény csak. az lehet a feje?
2012. máj. 4. 10:08
 4/6 anonim ***** válasza:

de a mozgásából sem tudod?

úgy értem, hogy amikor a lábával rúg, akkor az általában egyszeri, erős.

a kezei többször kisebb ütés.

illetve uh-n nem kérdezted meg, hogyan fekszik?

én azt csináltam :)

2012. máj. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Angliában vagyok, itt csak 2db UH van, az utlsó a 20. héten volt, akkor harántban volt arccal lefelé. Hát érzem a nagyobb rúgásokat a bordáim alatt, vagy a köldököm körül, változó, a kisebbeket meg köldök alatt valahol, de annyit izeg mozog hogy nem nagyon figyelem hol rugdos vagy ütöget, mert mindig mocorog, meg mindig máshol bukkan fel:) Tegnap pl. egészen a bordáim alatt éreztem a kicsike ütéseket, de 2 napja meg ugyan ott a nagy rugásokat, szerintem forog össze-vissza:)
2012. máj. 4. 10:29
 6/6 anonim ***** válasza:

hihi :) de aranyos...

hát így tényleg nehéz, nekem 4 hetente van uh, az tuti :)

2012. máj. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!