Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség eleje óta 25...

A terhesség eleje óta 25 kg-ot híztam. Most a 38. hétben vagyunk és vizesedek is. A vérnyomásom jó (110/76 körüli) A dokim és a védőnőm mégsem csinál cirkuszt abból, hogy ennyit híztam. Lehet hogy az én orvosommal/védőnőmmel van a baj?

Figyelt kérdés
2009. jún. 23. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem túlsúllyal kezdted a terhességed, és nincs semmi bajotok akkor valószínű azért nem csinálnak belőle cirkuszt. Legalább te nem azok közé a kismamák közé tartozol akiket 20dkg miatt is piszkálnak a dokik, védőnők.
2009. jún. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A második terhességemnél én is sokat hiztam, konkrétan 29kg-ot és soha senki nem szidott le egy szóval nem mondták hogy ne zabáljak esetleg....most már a 20.héten csesztetett a védőnő hogy sokat hiztam....persze ez nem ugyanaz a védőnő mint az előzző volt.örülj neki!:) sok kismamit állandóan macerálnak a súlygyarapodás miatt.nekem pl ma szólt a védőnő mert 1 hónap alatt feljött 3 kg,sztem abból kb 2 kg csak víz.én is 38 hetes vagyok.könnyű szülést kivánok neked!
2009. jún. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Engem 10 hetesen egyszer megmértek, azóta egyszer sem. Lehet, hogy ha ránézésre gond lenne velem, akkor mériskélnének, de mivel teljesen arányos vagyok, így nem foglalkoznak vele, nem tudom.

Mellesleg hozzáteszem, hogy én külföldön vagyok, itt sokkal másabb a rendszer, mint otthon, a terhességet egy állapotnak tekintik és nem betegségnek.(mindaddig amíg ténylegesen nincs valami gondod.)


40+5 (+ 13 kg-val)

2009. jún. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a te védönödet és dokidat akarom!! =) Azt hiszem az én kérdésemtöl jutott eszedbe ez. 36 hetesen 17 kilónál járok és fogyókúráznom kell! Semmi energiám,egész nap csak fekszem,éhes vagyok,és mérges,mert ahogy olvasgatom az ehhez hasonló kérdéseket/válaszokat,a legtöbb esetben nem problémáznak ezen. Akkor itt miért kell? Ahelyett hogy vizsgálnának meg rendesen,mert persze ha UHról van szó,fél perc alatt végeznek...
2009. jún. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A barátnőm is 20 kg hízott.Neki is azt mondták, tartson hetente legalább egy gyümölcsnapot. Persze nem tartott :)

és nem lett semmi, de semmi baja sem neki sem a kislányának :)


Azt gondolom, hogy ha a hízás nem okoz semmilyen betegséget, akkor felesleges macerálni a kismamikat ilyen hülyeséggel.

Különben is - nem vagyunk egyformák. Valakinek a 10 kg is sok, valaki meg simán veszi a 25 kg-ot is.


Sok boldogságot és gyors szülést minden kismamának

2009. jún. 24. 10:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!