Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van az hogy az első...

Miért van az hogy az első babánál hízik mindenki többet? Ilyenkor egyfolytában esztek kismamik, vagy hogy történik ez? Sok nőnek tudom az a mondókája 2 helyett eszik.

Figyelt kérdés
Van itt olyan kismama aki alacsony és olyan 55-57kg mennyi volt a súlya az első babánál szülésnél?
2012. ápr. 28. 21:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én is első babás vagyok, 34. hétben és plusz 10 kg-nál járok. 175 cm magas, és 62 kg-mal kezdtem a terhességet. 5. hónapnál ugrott sokat, néhány hét alatt 3-4 kg. Baromira megijedtem. Aztán sokszor felidegesítettek, és nem volt étvágyam, vagy épp egy hétig ment a hasam. Biztosan ez is közrejátszott.

Amúgy mit jelent nálad az 'alacsony'? Mennyi cm?

2012. ápr. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én összesen 45 kg-ot híztam a terhesség alatt. Nálam az okozta az extrém súlytöbbletet, hogy a terhesség előtt elég rohanó életem volt, nagyon keveset ettem, egyáltalán nem mozogtam. Körülbelül napi 800-900 kcal-n éltem évekig. Ennek köszönhetően ki volt éhezve a szervezetem. Amikor megtudtam, hogy babát várok visszavettem a tempóból, elkezdtem normálisan enni. Megettem, amire a babának szüksége volt meg azt is, amit megkívántam. A szervezetem meg, gondolván az ínségesebb időkre, őrült tartalékolásba kezdett. Nem ettem extrém sokat, de sajnos hetente sikerült felrántanom 1-2 kg-t. Szüléskor ebből lement 12 kg, plusz utána hetente 1-2 kg-t fogytam a szoptatás alatt. Gyakorlatilag fél évvel a kicsi születése után vékonyabb voltam mint amikor teherbe estem. Gondolom addigra állt át a szervezetem, addigra gyorsult fel az anyagcserém a normális szintre. Amúgy 52 kg-mal keztem a terhességet, 167 cm vagyok.
2012. ápr. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ma már senki nem áll úgy hozzá, hogy kettő helyett kell enni, legfeljebb valami nagyon egyszerű és elszigetelt helyen.

Nálam úgy ment, hogy folyamatosan éhes voltam az első terhesség elején, 16. hétre felszedtem 5 kilót. Utána ugyanúgy ettem, mint a terhesség előtt (elmúlt a farkasétvágy), és hipersebességgel híztam! Tehát simán diétáznom kellett ahhoz, hogy a normálishoz közeli ütemben jöjjenek rám a kilók. Az viszont nem egy leányálom ám, mert terhesen az éhséget egyszerűen Nem Tudtam Elviselni! 21 kiló plusszal mentem szülni, és persze az emberek 80%-a tutira vette, hogy azért van, mert nem zabáltam, mint állat. Az egyetlen dolog volt, ami beárnyékolta a terhességemet, de elég is volt ahhoz, hogy végeredményben nem érzem pozitív élménynek a terhességet.

2012. ápr. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én első babámnál szintén letettem a cigit (mint egy előző hsz írta) másrészt aggódtam nehogy valami baja legyen, harmadrészt szedtem a kismama vitamint ami duig van B vitaminnal is többek között ami étvágyat csinál.

Eleinte extra rosszul voltam, és hát nem a zöldség gyümölcsöt kívántam hanem a szalámit meg a süétkrumplit stb..

A vége felé vizesedtem is és aggódtam tovább hogy jaj mi lesz ha nem eszek rendesen...Így a vége 17 kiló plusz lett!!!

177 cm vagyok.70 kilóról kezdtem 87 el mentem szülni.

1.5 éves lett a fiam mire lement. (3300 gramm volt a fiam amúgy).

Aztán második babánál már rájöttem hogy semmi nem történik ha egészégesen étkezem és csak folsavat meg calciumot (+d3) szedek végig (folsavat 12.hétig) meg ha szükséges magnéziumot. Odafigyeltem mit eszek és 4400 grammos kislányom lett 8 kiló hízásból.

2012. ápr. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Első baba: 57-ről indultam, 70 lettem, fél év alatt 50-ig lefogytam.

Második baba: 52-ről indultam, 74 lettem (!!!), 4 hónap múlva ismét 52, 1 év múlva 48 lettem.

Először 20, másodszor 23 évesen szültem, mindkettő fiú, természetes szülés, szoptattam őket 11 hónapig.

2012. ápr. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,és gratulálok nektek,hogy ilyen hamar sikerült leadnotok:)
2012. ápr. 29. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!