Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, anyukák, szerintetek...

Kismamák, anyukák, szerintetek normális vagyok?!

Figyelt kérdés
38 hetes vagyok. Kb. két hete volt egy téves riasztás, azt hittük szivárog a magzatvíz, és bementünk a kórházba. Nagyon rendesek voltak az orvosok, alaposan megvizsgáltak, megnyugtattak, hazamentünk. De indulás előtt hihetetlen pánikba estem, hogy JÓÉG SZÜLNI FOGUNK!!! Végül is bent a szülőszobán már összeszedtem magam, és úgy voltam vele, hogy ha akkor kell szülni, akkor menni fog, de előtte... Az imént pedig hallottam valami pattanást a pocimból, azt hittem megrepedt a burok, és ugyanez az érzés fogott el. Lassan itt az idő, miért esek mindig pánikba mégis? Úgy várom, hogy megszülessen, hatalmasra van dagadva a bokám, nagyon nagy a pocim, és viszonylag pici nő vagyok egy ekkora pocakhoz. :) Szóval abszolút várom, hogy eljöjjön a nap, készen vagyunk mindennel - miért ez a pánik minden apró jelre? Szerintetek ez normális? Ti mit éreztetek, mikor indulni kellett?
2012. ápr. 28. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy normális vagy. :)

Nálam fájások voltak, mindig pontosan annyi időközönként. Tíz-majd 5 percenként. Még utána is sokat kellett várni. De ha a magzatvíz elfolyna, akkor rögtön menni kell.

2012. ápr. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem azért pánikolsz, mert ismeretlen lesz a dolog. Fogalmad sincs, mint ahogy senkinek sincs, hogy hogyan fog indulni a szülés. Nekem hasmenéssel és 40 perces enyhe fájásokkal indult mindkét szülés. Viszont a másodiknál is aggódtam, mert nem tudhattam, hogy az is úgy fog-e indulni, mint az első.

Nyugi, rá fogsz jönni, hogy mikor van itt az ideje.

2012. ápr. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nyugi ha már benn vagy szülőszobán nem a félelem lesz benned.A fájásokra fogsz figyelni.DE ha eljön az idő azt tudni fogod , akkor arra gondolj nem sokára a karjaid közt tarthatod a kisbabád.

Én az orvosi rendelőben voltam mikor elfolyt a magzatvíz.Nem féltem akkorsem és elötte sem a szüléstől.A fájdalom leirhatatlan de utánna az öröm is :) Nem tudsz rá felkészülni ezért felesleges félned tőlle.

2012. ápr. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm lányok, kicsit megnyugodtam!:)
2012. ápr. 29. 12:21
 5/6 anonim válasza:
Szerintem normális hogy félünk az ismeretlentől. Én a végén járok 39+3 és a 7. hónapban annyira féltem a szülés miatt hogy gyakran sírtam esténként a szorongástól. Most már elfogadtam és bizakodó vagyok, de éjjel mikor felébredek sokszor azt gondolom hogy istenem csak ne most.. Sokan azt mondják hogy mikor ott vagy elszáll a félelmed mert csak a fájásokra koncentrálsz, biztos vagyok benne hogy így lesz. Vigyél olyan embert a szülésre aki bíztat és megnyugtat, mert a lelki stabilitás a legfontosabb ilyenkor. Könnyű szülést kívánok.
2012. ápr. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is. :) A férjem lesz velem, aki az orvosom is egyben, tehát ez mindenképpen jó lesz, és rengeteget segít is a kérdéseimben és félelmeimben, egy igazi tündér. Csak valahogy mégis elfog néha a pánik... De már egyre kevésbé, tehát csak megküzdök a helyzettel! :)) A manóért mindent. :)
2012. ápr. 30. 13:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!