Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A mikrohullámú sütő mennyire...

A mikrohullámú sütő mennyire káros? Már mint hogy előtte állok 1-2 m-re az káros?

Figyelt kérdés
18 hetes kismami
2008. ápr. 19. 09:00
1 2
 11/17 anonim válasza:
82%
Szerintem nem káros, és én úgy tanultam a főiskolán, hogy nem is lehet úgy mikrót eladni, hogy az egy picit is sugároz. Elvileg ez egy lezást fém doboz, nem véletlen, hogy az ablaka is fémhálós, hogy gy kalitkában tudja tartani a sugarakat, ami a rezgéssel surlódást ér el a vízmolekulákban(csak a vízében - ezért van az, hogy ha egy üres edényt teszel be az nem melegszik fel) és csak akkor rezeg, ha áramot kap a magnetron ami a sugarakat kibocsájtja. Így nem értem azokat a feltevéseket akik azt mondják hogy elemi szinten elpusztulhat valami vagy maradhat sugár az ételben. A surlódás nem egyenlő a pusztítással (dörzsöld össze a tenyered, figyeld meg hogy meleg lesz a kezed de nem fog eltűnni). És sugár meg hogy maradhatna az ételbe, ha a magnetron nem működik, mert már kinyitottad a mikró ajtaját?
2008. szept. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:

Ennyi sok sügért, aki ide ír!

"egy tudós azt mondta, hogy"

"úgy hallottam, hogy"

Ezekből lesznek a hoaxok!

Bizonyíték!

A mikró nem káros, ha nem vacak, ha nem sugároz kifelé.

2011. máj. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Igen , rendkívül káros. Folytak is kísérletek a mikrohullám fegyverként való alkalmazására. A világ számos országában be van tiltva ezen szerkezetek reklámozása, a Szovjetunióban pedig 1973ig a forgalmazása is be volt tiltva. Mellesleg az orosz kutatási eredményekkel megegyeztek az amerikaiak is. Csak a pénz a profit vágya végül az oroszoknál is győzedelmeskedett és ott is engedélyezték.
2012. ápr. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Még ha 1-2 kilóméterre akkor is. A mikrohullám áthatol a falakon és nagyon messzire eljut. Ezért tudsz vele telefonálni és lokátorozni. Az élő szervezetre pedig egyáltalán nem jótékony hatású.
2012. ápr. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

"A mikró nem káros, ha nem vacak, ha nem sugároz kifelé."


Csak még olyan mikrót nem találtak fel ami nem sugároz kifelé.

2012. ápr. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

"Akkor jöjjön a szakvélemény...

Elektromágneses sugarakkal foglalkozó kutató diák vagyok.Tegnap már leírtam egy kérdésben,ami a számítógép veszélyeit feszegette,hogy mi a helyzet a telefonnal és számítógéppel.Keresd vissza,elég részletes leírás!

A mikró:egy új készülékkel nincsen semmi gond,de a biztonság kedvéért tartsd legalább fél méterre a pocidat tőle működés közben.Egy régi,noname ezeréves szart meg inkább cseréljetek le,mert az már nektek sem tesz jót,neh egy magzanak."


Hát ez bizony nem szakvélemény volt csak ostoba kapálózás. Azzal, hogy tartsa távol a pociját te magad is elismered, amit mindannyian tudunk, mégis megpróbálod bizonygatni az ellenkezőjét. A mikrohullám rendkívül káros, a kérdés csak az, mekkora dózis ér belőle. Ez pedig egyáltalán nem függvénye a készülék korának. Sőt ma inkább divat szart gyártani spórolási célzattal mint valaha.

2012. ápr. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

"Szerintem nem káros, és én úgy tanultam a főiskolán, hogy nem is lehet úgy mikrót eladni, hogy az egy picit is sugároz."


Lassan bezárhatnák a főiskolákat is, ha már ilyeneket tanítanak.

2012. ápr. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!