Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzatmozgas es jelentese!...

Magzatmozgas es jelentese! Nektek mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Ez a masodik terhessegem. Az elso babam mozgott, de nem folyton. 41 hetre szuletett, 10-es APGAR-ral, 7 eves, makk egeszseges.

Most ez a baba folyton mozog. Aludni sem hagy, egesz nap porog-forog. Sokszor olyan erzesem van, hogy valahol az oldalamon mindjart kiugrik.

Lehet ez jel arra, hogy hiperaktiv lesz? Vagy hogy sokkal energikusabb lesz? Lehet ez osszefuggesben a kesobbi vermerseklettel/temperamentummal?



2012. ápr. 17. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Annak, hogy hiperaktív lesz, semmiképp, ez az egy biztos. Hogy pörgősebb lesz-e kint, örökmozgóbb, azt nem lehet tudni, a hitelesebb, mérvadó kutatások szerint nincs összefüggés.
2012. ápr. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem az első fiam volt ilyen iszonyú mozgékony a pocakomban. Megállás nélkül szinte, rengeteget mozgott(nyakán is volt a k.zsinór) és a kinti életben is ilyen. Szeleburdi,mozog-trappol egyfolytában. A második fiam sokkal nyugisabb volt a pocakban,néha már fel kellett ébresztenem, piszkálnom,hogy miért nem mozog. Lustább volt és a való világban is nyugodtabb természetű, nem olyan izgága,mint a bátyja. Biztos van ebben a dologban valami, szerintem készülj fel egy fürge gyerekkorra!
2012. ápr. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is így van, az elsöt mindig mocorogtatni kellett, és nyugodt gyerek lett. A mostani bébimet mocorgobbnak érzem, éjszaka is sokzsor fent van.

Èn arra is gondoltam hogy a méh fala is vékonyabb, és lehet azért érezzük jobban, mert úgy érzem apró mozdulatokat is érzek amit lányomnál nem, pedig azért tuti ö is mozgott.

2012. ápr. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az elso lanyomnal a mehlepeny elol tapadt, most hatul, tehat ebben lehet valami. Az apro mozgasokat erzem en is most, hihetetlen a kulonbseg a ket terhesseg kozott.

De ez a baba biztosan sokkal aktivabb, mint az elso lanyom volt. :-)

2012. ápr. 17. 20:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!