Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit fog tenni, mit tehet a...

Mit fog tenni, mit tehet a munkáltatom?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Nos olyan problámám van, hogy tegnap megtudtam, hogy terhes vagyok 6 hetes:)-nagyon örülünk a babának:)

Viszont a munkahelyemen eddig is voltak problémák hiszen, az egyik kolléga nőmmel nem igazán jövünk ki, így állandóan bekavar Nekem a főnöknél.

A fönököm tegnap elött behívott az irodájába és mondta, hogy 1 hónap felmondási időm van, így Hétfőn írjuk alá a papírokat.

Mivel tegnap kiderült, hogy jön a baba, így ma elújságoltam neki.

Természetesen kiakadt, mondtam neki, hogy elmegyek betegálományba, de erre azt felelte, hogy neki ez így is úgy is plusz költségekkel jár, így majd Hétfőig átgondolja mi legyen.

Az orvosmtól azért kértem egy papírt táppénz miatt, amugy is szívbeteg vagyok, de a jelenlegi munkahelyem elég nyugis így nem igazán van kedvem táppénzre menni,azért bebisztosítottam magam.

Szerintetek, mit fog tenni mit tehet, hohg kirugjon?

Fontos lenne a válaszotok, kicsit nyugtalan vagyok és ez nem tesz jót a bébikémnek, azért probálom nyugtatni magam.

A szerződésem határozatlan időre van kiállítva.


2009. jún. 19. 12:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
87%

Ez szerepel a Munka Törvénykönyvében:


90. §

(1) A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott időtartam alatt:

a) a betegség miatti keresőképtelenség, legfeljebb azonban a betegszabadság lejártát követő egy év, továbbá az üzemi baleset vagy foglalkozási megbetegedés miatti keresőképtelenség alatt a táppénzre való jogosultság,


d) a külön törvény szerinti emberi reprodukciós

eljárással összefüggő kezelés, a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság [138. § (1) bekezdés],

e) a gyermek ápolása, illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli szabadságnak [138. § (5) bekezdés], illetve a gyermek hároméves koráig - fizetés nélküli szabadság igénybevétele nélkül is - a gyermekgondozási segély folyósításának,


(4) Az (1) bekezdésben meghatározott védelem fennállása szempontjából a felmondás közlésének időpontja az irányadó.


Az én értelmezésemben ez sajnos nem túl kedvező Neked.

2009. jún. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor elmondom a teljesen BIZTOS választ, bár valaki már megírta, de nem elég nyomatékosan.

Nem rúghat ki semmiképp sem. Akkor se, ha kirúgott szóban, mielőtt tudott volna a terhességről. Akkor se, ha erre tanúja van. Akkor se, ha írásban kirúgott előtte.

A törvény ugyanis a terhesség bekövetkeztétől (6 héttel ezelőtt) védetté tett téged, még ha te sem tudtál róla, akkor is.

A bíróság ilyen esetben akkor is visszahelyeztet az állásodba, ha te se tudtál a terhességedről, és úgy rúgott ki téged. Mert a törvény erejénél fogva védett voltál.

Nem kell táppénzre menned, ha nem akarsz. Sokmindent tilt a törvény a terhes munkavállaló főnökeinek, ne aggódj (nincs túlóra, áthelyezés, stb., sokmindenre nem kötelezhet.).

Fontos, hogy NE ÍRJ ALÁ semmit, akármit is mondanak neked. Mert ha te aláírod pl. a saját felmondásodat, akkor persze már nem véd a törvény...

Kitartás és ne hagyd magad, nagyon sokan nem ismerik a jogaikat és ezzel pórul járnak. Inkább kérdezz itt, ha valami csúnyaságra készülnének a munkahelyeden!

2009. jún. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat és a fáradságotokat, hogy ennyi mindenki írt tapasztalatata és tudása szerint.

Beszéltem közben egy TB szakértővel, ő azt mondta, hogy nem rughat ki, sőt mivel veszélyeztetett terhesnek is számítok, így ezt is figyelembe kell vennie.

Nos Én nem akarok vele kitolni, nem akarok senkinek rosszat, viszont ha ő cselezni fog akor rengeteg oldalról cselezhetek Én is és azt Ő is tudja.

Szerintem azaz bízok benne, hogy lesz annyira lojális, hogy nem akar elbocsájtani.

Kemény dolgok ezek,de van ami motívál, ezért is fizettem a TB szakértőnek, megéri tán.Minden válaszadónak minden jót kívánok.

2009. jún. 19. 14:12
 14/17 anonim ***** válasza:
84%
13:44-es, jogász vagy? Mindenki szerint más a biztos. Én ügyvédtől hallottam az ellenkezőjét, ezzel nem megijeszteni akarom a kérdezőt. Remélem, sikerül megoldani az ügyet, mert a főnökök és a kollégák is tudnak úgy viselkedni, hogy aztán mégis inkább elmenj, ezért szerintem menj betegállományba, nem éri meg idegeskedni.
2009. jún. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

13.44-esnek igaza van.

És olyanról is tudok, hogy hiba miatt rúgtak ki valakit,és miután kiderült,hogy akkor már kismama volt, vissza kellett venniük!

Akkor szüntetheti meg a munkaviszonyodat, ha aláírod közös megegyezéssel a felmondást. Tehát azt ne tedd!


Nyugis, boldog babavárást!

31 hetes kismama

2009. jún. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
13:44 esnek igaza van, a munka törvénykönyvében is ez áll, csak az rossz idézet lett kivágva belőle.
2009. jún. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ajaj, csak jogász írhatja meg a biztosat? Nem, nem vagyok jogász, csak én is tartottam ilyentől, ezért utánajártam, jogászokkal, bírókkal egyeztettem, ezért BIZTOS a válaszom. Több bírói ítélet tudatában. Remélem, így neked is megfelel, kedves hozzászóló...
2009. jún. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!