Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit fog tenni, mit tehet a...

Mit fog tenni, mit tehet a munkáltatom?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Nos olyan problámám van, hogy tegnap megtudtam, hogy terhes vagyok 6 hetes:)-nagyon örülünk a babának:)

Viszont a munkahelyemen eddig is voltak problémák hiszen, az egyik kolléga nőmmel nem igazán jövünk ki, így állandóan bekavar Nekem a főnöknél.

A fönököm tegnap elött behívott az irodájába és mondta, hogy 1 hónap felmondási időm van, így Hétfőn írjuk alá a papírokat.

Mivel tegnap kiderült, hogy jön a baba, így ma elújságoltam neki.

Természetesen kiakadt, mondtam neki, hogy elmegyek betegálományba, de erre azt felelte, hogy neki ez így is úgy is plusz költségekkel jár, így majd Hétfőig átgondolja mi legyen.

Az orvosmtól azért kértem egy papírt táppénz miatt, amugy is szívbeteg vagyok, de a jelenlegi munkahelyem elég nyugis így nem igazán van kedvem táppénzre menni,azért bebisztosítottam magam.

Szerintetek, mit fog tenni mit tehet, hohg kirugjon?

Fontos lenne a válaszotok, kicsit nyugtalan vagyok és ez nem tesz jót a bébikémnek, azért probálom nyugtatni magam.

A szerződésem határozatlan időre van kiállítva.


2009. jún. 19. 12:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy nem rúghat ki. Munkatörvénykönyvbe benne van.
2009. jún. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%
Elvileg nem rúghat ki, de azt mondhatja, hogy már azelőtt kirúgott, hogy tudomást szerzett volna a terhességről, ha van erre tanú. De ha van benne emberség, akkor nem teszi meg.
2009. jún. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem elég a tanú. Egy elbocsátást írásban kell megtenni. Felmondási idő, végkielégítés, ha jár...stb kell szerepelnie rajta. ezt nagyon komolyan veszi a munkaügyi bíróság.
2009. jún. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha még nem írtál alá semmit, akkor nem rúghat ki, és ne is írd alá. A közös megegyezést meg pláne ne. Amúgy nemsokára leviszik a tp-t 60%-ra, neki a harmadát kell majd fizetnie, abba meg nem fog belehalni.
2009. jún. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is úgy tudom, hogy ha határozatlan idejű a szerződésed és táppénzen vagy, akkor nem rughat ki.

Ne írj alá semmit!! De ha nem vagy biztos a dolgodban,akkor kérdezz meg egy ügyvédet!!

Remélem minden rendben lesz és boldog babavárást kívánok!

22+5 hetes kismami

2009. jún. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne írj alá semmit sem! Hétfőn ha muszáj, írasd ki magad tp.-re. Sajnos ki tudnak nagyon babrálni a munkavállalóval. Ha kérdésed van, felhívhatod a munkaügyi központot, ott van jogi szakember, ő biztos tudja az ide vonatkozó törvényi lehetőségeket.
2009. jún. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és a jó kívánságot, viszont kívánom minden kismamának:)-nagyon boldog baba várást.

Nos Én is úgy tudom, hogy határozatlan idejü munkaszerződéssel nem rughat ki, ezért nagyon komolyan megbüntetnék, viszont kicsit tartok tőle, hogy v.mit mégis kitalál amilyen rafinált.

2009. jún. 19. 12:52
 8/17 anonim ***** válasza:
77%
Én már hallottam olyat, hogy elég volt a tanú, mivel előre jelezte (ügyvéd mondta). És erre az ő szempontjából most ugye te voltál "inkorrekt", persze véletlen esetedben az egybeesés, de mások ezt direkt teszik meg, nehogy kirúghassák őket. Szerintem keress ügyvédet.
2009. jún. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
Hát igen, én is ezért mondtam a tanút. Sajnos rengeteg kiskapu van, és nem biztos, hogy megéri munkaügyi biróságra járkálni terhesen, meg ezen idegeskedni. Sajnos tapasztalat... De majd ird meg, hogy mi lett, remélem, minden rendben lesz.
2009. jún. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekelnek a plussz költségei? Nem rúghat ki akár tudott a terhességről, akár nem, ne idegesítsd magad, nem kell a munkaügyi bíróságra járkálni, csak jelentsd fel ha mégis kirúg és azok majd rendezik az ügyeket! Ne írj alá semmit, nagyon fontos hogy a szülés napján biztosított legyél, nehogy már az ő kedvéért lecsússz a tgyásról és a gyedről! A munkaügyi bíróságon tudni fogják hogy csak csinált indokkal akar megszabadulni az állományban lévő kismamájától, nem hülyék, elég sok munkaadó próbálkozik! Nyugi! Maradj otthon betegállományban, majd megnyugszik a főnököd meg a kolléganőd is!
2009. jún. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!