Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit nem szabad enni terhesseg...

Mit nem szabad enni terhesseg alatt?

Figyelt kérdés

Azt tudom,hogy sajtot csak sutve ,nem nyersen,de nincs valami tablazat ahol le van irva,hogy mi igen es mi nem?Vagy ti miere vigyaztatok(mire kell?)?

Koszi elore is!


2008. ápr. 17. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Olyan ételt,amiben nyers tojás van,ne egyél.

Nyers dolgokat miden teintetben kerüld.

Úgy tuodm,hogy a mákot és a májat se ajánlják.

Boldog babavárást!

30 hetes kismami

2008. ápr. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyers húst, nyers tojás tartalmazó ételeket (pl tatárbifsztek, házi majonéz, stb), penészes lágy sajtokat. A gyümik, zöldésgek megmosásánál figyelj arra, hogy alaposan meg legyenek mosva.
2008. ápr. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem a védőnőm tanácsolta a következőket:lágy tojást egyáltalán nem szabad,mivel nincs teljesen átfőzve a tojás,így nagyobb a szalmonella-veszély.Nem ajánlatos a a nyers,füstölt áru(kolbász,szalonna),illetve a véres húsok(stek,bifsztek)Ezek mellett ami jólesik,többször keveset,azért kerülni azt,ami puffaszt. De ez igaz is,mert nagyon kellemetlen tud lenni,ha puffad a poci!

Boldog Babavárást!

2008. ápr. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

kosiz a gyors valasozkat!

Es mi van ha megkivanom?A veres husokat amugy is utalom,a tojastol meg kiuteses vagyok,de mi van ha pl a szalonnat kivanom meg?1 kicsit azert ehetek ugye?

2008. ápr. 17. 13:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Én annak idején megnéztem egy oldalt, azon meg ajánják a májat, de én is úgy tudom, hogy nem kellene enni. De ha havonta 1-2 kisebb darabot megeszel, attól nem hiszem, hogy valami bajotok lenne!

De azért boldog babavárást!

2008. ápr. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajtot miért csak sütve?Azt irtad nem lehet,de lehet.Csak a penészes,és lágy sajtokat nem ajánlatos.
2008. ápr. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajtot nyugodtan ehetsz(csak penészest ne),a májat kimondottan ajánlják,és én többször ettem mákot is,mert imádom,és szalonnát is,most is és az előző terhességmnél is.És semmi baja a fiamnak sem,és a mostani babának sem. 31.hetes kismama
2008. ápr. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amit semmiképp ne egyél, azok nyers húsok, nyers tojás, mosatlan zöldség, gyümölcs. A cukorral és a szénhidrátokkal is jó óvatosan bánni (pl egyél inkább barnakenyeret fehér helyett) a hízás miatt. A májat a magas A-vitamin tartalma miatt nem ajánlják, mert szemkárosodást okozhat a babának, de természetesen normál mennyiségben kell. Tehát néha lehet enni, ha kívánod, de nem nagyon gyakran.

Próbálj meg inkább párolt, grillezett, sütőben jól átsült, de nem megégetett husikat és zöldségeket enni olajban sütött helyett. A sok hús amúgy sem egészséges a babócának. A köreteket is (krumpli, rizs) inkább párolva vagy főve edd.

Kerülni kell a fűszeres és túl sós ételeket, mert vérbőséget okoznak.

Az édességgel is bánj csínján, ha csak nem haldokolsz érte, inkább hagyd ki.

Általában igaz, hogy amit megkívánsz eheted, pl egy kevés szalonna is belefér, de különbséget kell tenni az éhes kívánósság és a "kívánós" kívánósság között. Utóbbinak nem jó mindig engedni a felszedhető felesleges súlytöbblet miatt.

Mindennap egyél valamilyen gyümölcsöt vagy zöldséget, ezek nasinak is jók.

Morzsa

2008. ápr. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!