Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a 34. hét elején még...

Ha a 34. hét elején még nagyon aktív a babóm, akkor az azt jelenti, hogy elfér kényelmesen és köszöni jól van?

Figyelt kérdés

Naponta 4-5 alkalommal "jelentkezik" és igen aktív még. Nagyon jól mozog (szinte fáj) Ez jelentheti azt, hogy még nem készül a kinti világra?

34 hetes kismama


2009. jún. 17. 20:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

erre nincs szabály


állítólag szülés előtt elcsendesednek, de nekem ugyanolyanolyan aktív volt végig, még a vajúdoban is focizott :)

2009. jún. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Én is 34 hetes vagyok. Én is eltűnődtem kcisit azon, hogy azt olvastam, már nem mocorog olyan intenzíven.

Hát, az én bébim sokat mocorog, és nagyon intenzíven!

Persze vannak napok, amikor kevésbé.

De ha mocorog, én csak örülök nei, mert akkor megnyugszom mindig, hogy minden rendben odabent.


Ui.: te mikorra vagy kiírva? Hol szülsz?

2009. jún. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Végül is én is nyugodt vagyok, ha érzem, hogy ficánkol a bébi! :) Remélem még jó pár hétig így lesz, nem szeretném, ha hamarabb kibújna...

Egyébként Kecskeméten fogok szülni, július 29-re vagyunk kiírva. És Te?

2009. jún. 18. 11:44
 4/24 anonim ***** válasza:

Jéééé!!!! Szia!!!! AKkor é veled email-eztem? Én is Kecskeméten szülök! Júli 31! És azt hiszem ugyanahhoz a dokihoz járunk!

Nem vagyok benne biztos, ezért nem is mertem rákérdezni, de múltkor a vérvételen szerintem egymás mellett várakoztunk. Persze nem 100%, hiszen még sosem találkoztunk. De iwiw alapján gondoltam, hogy talán Te vagy az. :)


Anna

2009. jún. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

De jó, mi mindig itt "futunk össze" :)

Igen, szerintem is egymás mellett ültünk a 32. heti vérvételen...én is láttalak az iwiwen :))

Pár hét, és szerintem újra találkozunk, de akkor már anyukák leszünk! :) lehet, hogy pont egy kórteremben leszünk...

Ti voltatok a szülésfelkészítőn? Engem kicsit sokkolt a szülészet...kezdek félni :( No meg a kórtermek...tiszta retro hangulat....szerintem anyukám is pont ilyen kórteremben szült engem '80-ban..:(

Jól vagy egyébként? Már nem dolgozol, ugye? Hogy bírod ezt a meleget?

Üdv: Annamari

2009. jún. 19. 11:16
 6/24 anonim ***** válasza:

Hát, ez jó! Nem semmi, hogy itt mindig összefutunk!

Jó vicc lenne, ha tényleg egy kórterembe is kerülnénk! A férjemnek momdtam, hogy milyen vicc lenne, ha épp egyszerre mennénk be a szülőszobára is! :) A dokinak nem kellene kétszer külön is bejönnie! :)


Én egész jól bírom a meleget. Ezena héten dolgoztam utoljára. Jövő héttől teljes pihi.

Ti végül mennyit szántok a dokinak? És választottál szülésznőt? Mi nem. Neki is adtok valamennyit?


Szülésfelkészítőn még nem voltunk. A hétfőn kezdődőre megyünk. Hát... kíváncsi vagyok, milyen lesz. Állítólag egyetlen oylan szülőszoba van, ahol nyugis körülmények meg franciaágy van. De jó lenne oda kerülni! Bár, hogy mi hogy megy, úgysem a környezeten múlik.

Kicsit kezdek izgulni, hogy milyen lesz.


Te hogy vagy? Keményedések, összehúzódások? Nincsenek még?

Ti már mindennel előkészültetek?

2009. jún. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Szia!

Én is épp tegnap mondtam a férjemnek, hogy vicces lenne, ha egyszerre kerülnénk be a szülőszobára...:) Gondolom Szabó doki is élvezné, hogy "két legyet üt, egy csapásra" Csak egyszer kell bemennie, és két helyről folyik be a pénz...ja igen, a pénz. Mi 40-et tervezünk a dokinak, de azért ez sok mindentől függ. Mert ha nem is lesz rá szükség, és szépen természetes úton jön a baba, akkor inkább a szülésznőnek van nagyobb feladata. Viszont, ha császár lenne, akkor mindenképp 40-et adunk neki. Szerintem véglegesen majd a szülés után döntjük el, amikor már tudjuk, hogy kinek mennyi, és mekkora szerepe volt a baba világrajövetelénél. De az tuti, hogy 40-nél többet semmiképpen nem áldozunk rá, kapott elég pénzt a magánrendeléseken...lesz helye annak a pénznek.

Külön a szülésznőnek nem adunk, esetleg azt a 40-et bontjuk meg, mondom attól függ, hogy ki és mennyit tett hozzá a dologhoz. (pl: dokinak 30, szülésznőnek egy 10-es) Max. amikor elmegyünk, akkor a szülésznő kap egy nagy doboz csokit, meg kávét.

Szülésznőt mi nem választottunk. Szerinted lehet? Én úgy tudom, hogy itt Kecskeméten nem, de nem vagyok benne biztos.

Ti is apás szülésre készültök?

Egyébként a szülésfelkészítő jó volt, mi a május végén kezdődőbe mentünk. Elvileg 3 alkalom, de nekünk kettő volt, mert pont jött egy Pünkösd hétfő, utána hétfőn a szülésznő nem ért rá. Így első alkalommal 2 órában elmondta azt, amit az első 2 alkalomra szánt. Nagyon jó előadó a szülésznő (asszem Miklós Márta) jól beszélt, kicsit vicces is volt, szimpatikus volt nekünk. Most hétfőn a szülőszobát néztük meg, ami eléggé retro, de ez van. Lényeg, hogy egészségesen, gond nélkül világra jöjjön a bébi. Ja, mondjuk a szülészet mosdója eléggé Balkán....(és ezt a szülésznő fogalmazta meg így..:(

Miközben mentünk egyik helyiségből a másikba és hallgattuk elméletben, hogy milyen lesz a szülés, 2 lengőajtóval arrébb élesben is ment a vajúdás, tehát hallhattuk mindazt, amit elmondott a szülésznő. Na, abban a pillanatban elkezdett remegni a lábam. Rossz volt hallgatni, ahogy szegény szenvedett..:( Utána voltunk a csecsemős részen, mutogatott babákat, nagyon kis cukik voltak. Utána a gyermekágyas részre mentünk. Hát azok a kórtermek is a '80-as éveket idézik....

De összességében nagyon hasznos és jó volt ez a szülésfelkészítő!

Köszi, én is elég jól bírom a meleget. Mondjuk csak akkor megyek ki, ha muszáj. Tegnap mondjuk nagyon bekeményedtem, és kicsit görcsölt is az alhasam, megijedtem. Valószínűleg a megerőltetés miatt volt. Kigyalogoltunk a Baumaxba, mert sajna nincs kocsink (és a Nyíri úti kórház közelében lakunk, tehát kb. 40perc gyalog) Vettünk egy fenyő könyvespolcot, amivel hazagyalogoltunk. Mondjuk ott szegény férjem szenvedett, 22 kilót kellett cipelnie, mert a taxi társaság nem tudott küldeni egy kombi autót, csak ha vártunk volna 20 percet...(no comment) Engem viszont nagyon kikészített a meleg és a sok séta, így este már csak feküdtem. Remélem nem nyíltam ki...:(

Te mikor találkozol legközelebb a Szabó dokival? (de jó neki, ma megy spanyolba...)

Jó hétvégét!

Annamari

2009. jún. 20. 13:38
 8/24 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát, igen. Mondta is a doki, hogy ha addig, amíg most szabin lesz, történne valami, akkor iránya szülőszoba... Na, ez jól hangzott. Én azért úgy érzem, hogy nem nagyon akar előbb jönni a kis bébink.

Nem semmi, hogy te kész voltál 40 percet gyalogolni. Azért ilyeneket ne nagyon csinálj mostanában!


Mi azt beszéltük, hoyg kb. 30-at szánunk a dokinak, 10-15-öt meg a szülésznőnek. De majd még kiderül, hogy milyen is lesz az egész...


Volt már nálad kint a védőnő?

És te babás-mamás szobába szeretnél kerülni, vagy sima kórterembe?

A férjed ott volt a szülésfelkészítőn? És ha nem tud ott lenni mindegyiken, akkor is bejöhet a szülésre?


Szép és keményedésmentes délutánt!

Anna


Ui.: ja, egyébként tegnap nekem is kicsit keményedett, és az alhasamnál éreztem én is valami bizsrgésfélét. Talán még az is lehet, hogy ez a frontnak volt köszönhető...

2009. jún. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Szia,


Igen, azt nekünk is mondta a doki, hogy ha gond lenne, amíg szabin van, akkor irány a szülészet...:( Remélem erre nem kerül sor.

Ma délután egyébként megint eléggé feszül a hasam, pedig semmi megerőltetőt nem csináltam...mégis folyamatosan olyan húzó, feszítő érzést érzek bent és ma is eléggé aktív a babó :( Lehet, hogy a frontot érzi?

Hát, a 40perc séta az semmi, mert hétfőn, amikor a szülésfelkészítő volt, akkor gyalog mentem ki az Izsáki útra, ott volt másfél óra a szülőszoba látogatás, azt végig talpon kellett kibírni, utána elmentünk a Jysk-be, és onnan még begyalogoltunk a városba a Zsebi Babába, utána onnan haza, gyakorlatilag déltől este 5-ig csak mentem. Na, ilyet többet nem csinálok, az tuti!

Velem jött a férjem a felkészítőre, de voltak ott egyedül is kismamik, természetes, ha esetleg nem tud a munkája miatt elmenni az apuka. Szerintem ebből nincs gond, és attól lehet apás szülés. Az utolsó alkalomra kellett vinni a kiskönyvet és annak a hátuljába adtak egy pecsétet, és ez a lényeg, hogy benne legyen, akkor tuti mehet az apuka :) Azt senki nem nézte, hogy most együtt vagyunk, vagy csak én egyedül. lehetőség se lenne rá, mert elég sokan voltunk. A szülőszoba látogatást azt bontott csoportokban lehetett csak megoldani. Majd egy 10 perccel hamarabb menjetek az első alkalommal, amikor még csak beszélni fog a szülésznő, nehogy úgy járjatok mint mi. 12:55-kor értünk oda és az UH váróterme teljesen tele volt, csak én találtam egy üres széket, szegény férjem 2 órán keresztül állt. :(


Én is keményedésmentes szép estét kívánok Neked!

Annamari

2009. jún. 20. 20:16
 10/24 A kérdező kommentje:

Bocsi, tudtam, hogy elfelejtek valamire válaszolni.

A védőnő eddig 2x járt nálunk, először január végén, és most kedden. Elég rendes, nekem nincs vele semmi bajom. Nagyon nem is nézett szét, megjegyezte, hogy szépen fel van újítva a lakás és ennyi. Azt hittem, hogy majd szóvá teszi, hogy a gyerekszoba még sehogy sem áll, de nem mondta. Végül is látta, hogy itt van a kiságy (de még csomagban), matrac, mondtam neki, hogy megrendeltük a babakocsit, vannak ruhák, most akarok mellszívót venni, és egy csomó más, csak még sajnos nem tudjuk megoldani a berendezést, mert ahhoz kell segítség, át kell forgatni a franciaágyat, elvinni innen az íróasztalt, mert a helyére kerül a kiságy+pelenkázó...szóval van még meló, de a segítségünk majd csak július elején tud jönni.

Ti egyébként hogy álltok a készülődéssel?


Én babás-mamás szobába szeretnék kerülni, igaz kicsit félek tőle, de jó lenne már ott az első napokban "összecsiszolódni" a Picivel. Ha van a szobában tapasztalt anyuka, akkor Ő biztos segít. sajnos én nagyon tapasztalatlan vagyok, a családban nincs baba és nekem szerintem még soha nem is volt a kezemben újszülött...

De ez csak jobb, mint a sima kórterem, ahova 3 óránként leviszik a bébit és ennyi. Fönt meg állítólag nyomják neki a tápszert, cukros teát, és akkor majd nem akar szopizni, a babás-mamásban pedig akkor kap cicit, amikor csak akar. Egyedül attól félek, hogy ha tele van a szoba (asszem 5 fős) akkor 5 napig nem lesz alvás, mert felváltva sírnak majd a babák...

Te is babás-mamásba mennél?


Szia!

2009. jún. 20. 20:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!