Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 18.-20. héten elvégzett...

A 18.-20. héten elvégzett genetikai ultrahangon a doki ugye észrevenné ha a babával vmi nem stimmelne? Pl. vmilyen elváltozás, vagy a Down korra utalo elváltozásra, rendellenességre gondolok, amit azért uh-al ki lehet szurni.

Figyelt kérdés
2008. ápr. 16. 09:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, a durva rendellenességeket, elváltozásokat észre kell venniük a genetikai uh-n.
2008. ápr. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nem.A down-kórt a 12. heti nyaki redőnél szűrik+ hogyha elmentél egy kromoszóma vizsgálatra.Én voltam a 12. héten, nem tudom, hogy te még beleférsz-e lehetséges csak ahogy halad az idő előre, annál kevesebb a hatékonysági %-a.Az Istenhegyi magánkórházat ajánlom figyelmedbe keress rá a www.google.hu -n.

A 100%-os kiszűrés a amniocentézis, de ott 1-2% elvetélési kockázat van.Azt nem biztos, hogy megkockáztatnám, csak ha mondjuk a down kór vizsgálatnál olyan magas a kockázatod, akkor igen.De igazából ebben a kórban a 20. hét környékén már azt hiszem mindegy, hogy van-e probléma mert már nem vetélhetsz ha mégsem válalnád.Remélem nem megijesztettelek, csak leírtam tényleg, hogy mi, hogyan működik.

23 hetes kismami

2008. ápr. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tudok írni, hogy a Down-kórt vérvétellel is szűrik és én azt hallottam, hogy az megbízhatóbb eredményt ad, mint az UH. Az UH-on meg én is csak remélni tudom, hogy kiszűrik, ha vmi nem oké. Én 13 hetes vagyok.
2008. ápr. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Vetelhet", ha az AFP nem jo, es az amnio fejlodesi rendellenesseget utal.

Itt mas szabalyok vannak, mint a 12. hetig torteni abortalasnal.

De ez sajnos mar szulesmeginditassal jarna. :(

Bnom 23 hetes sulyos (elettel osszeegyeztethetetlen) fejlodesi rendellenessegu ikreit vesztette el igy.

2008. ápr. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Remelem, h eszreveszik, en jovo heten megyek, es izgulok nagyon.

A hatalyos torvenyek ertelmeben sulyos fejlodesi rendellenesseg eseten maximum a 24. heteig lehet megszakitani a terehesseget. De ez mar nagyon kemeny dolog. :(

2008. ápr. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia,

2 válaszoló vagyok:

-Az Afp általában téved, sajnos.Külföldön már nem alkalmazzák, hiszen rossz eredményeket mutat.Ennyire izgulni nem szabad, inkább tényleg menjetek el egy klinikára, és csináltassatok az éppen nektek megfelelő vérvétellel egybekötött Integrált vagy kombinált tesztet.25-28e ft, de megéri.

2008. ápr. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Épp ezt akartam írni, hogy ha 99%ra akarsz menni csináltass Integrált tesztet.(Ebben benne van a down szűrés meg még 3-4 féla rendellenesség szűrése)Igaz hogy 17.000,- ebben van 2 vérvétel és 1 uh.De ezt is csak bizonyos korig azt hiszem 12 hét körül csinál az elsőt pár hétre rá a másodikat.Szóval ez is időhöz kötött és sztem a 18-20.hét már késő.
2008. ápr. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
18-20. héten az integrált teszt helyett (mert arra már valóban késő) van az úgynevezett quartett teszt, ami 75-80%-os bizonyossággal mutat rá a down-kórra és még 2 más rendellenességre. Ezt is vérvételből nézik. De a durva fejlődési rendellenességeket észre kell venniük a genetikai uh-n, hiszen azért csinálják. Ettől függetlenül ha nem tudsz megnyugodni, akkor javaslom a quartett tesztet. Ha ennek rossz az eredménye esetleg, akkor ajánlott a magzatvíz-mintavétel, persze előbb el kell dönteni, hogy megtartanád-e, ha bármi baja lenne. De én csak a lehetőségeket vázoltam, igazából nem tudom elképzelni, hogy ne szűrnék ki a nagyobb rendellenességet a genetikai uh-n, és biztosan minden rendben lesz!
2008. ápr. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hálás vagyok a válaszokért,koszike!amugy a 20.hétben vagyok,az AFP-m jo lett,normál értékekkel,mult héten a genetikai uh-on is rendben talált mindent a dokim.Rendben a kismano,csak azért aggodom,mi van ha mégis vmi van,csak nem vette észre?Vagy már tulzok?
2008. ápr. 16. 12:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem biztosan észre vette volna, ha bármi lenne, de ha megnyugtat csináltasd meg a quartett tesztet, én is kb. 20 hetes voltam, amikor megcsinálták kicsit több magzatvíz miatt, kb. 1 hét és megvan az eredménye. nézd meg a www.downszures.hu oldalt, de az Istenhegyi magánklinikán is csinálják. 25 e Ft-ba kerül.
2008. ápr. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!