Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet kékes színű a...

Mitől lehet kékes színű a szája körül? Tudom, hogy ez keringési rendellenességre utalhat, de van olyan anyuka, aki kivizsgáltatta a babáját, és nincs semmi baja?

Figyelt kérdés
Kaptunk időpontot a cardiológiára, de addig is érdekelnének a válaszok.
2010. aug. 11. 20:40
 1/8 anonim válasza:
az én lányomnak sincs semmibaja, pedig sokszor kékes a szája. Ez kortól függ. hány hónapos a babája?
2010. aug. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Esküszöm nem hülyeséget beszélek, de 10 éve, keresztanyum kisfiára vigyáztam és elkékült a szája.Rögtön orvos és kiderült,hogy a víztől lett baja.Forralta ő a csapit, de mégsem volt ugyanolyan mint a babavíz, vagy én nem is tudom.


Lehet ez is egy ok, csak azért írtam.


Jobbulást nektek:)

2010. aug. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
17 hónaposak, ikrek. Nem mindig, főleg fürdés után, de napközben is előfordul. Biztos nem fáznak most, 30 fok van a lakásban. Mindkettőjüknek olyan, doktornő nem hall semmit, már ki lettek vizsgálva többször is. Nem betegesek, csak ikrek miatt jobban odafigyeltek rájuk. Aug. 30-án megyünk a cardiológiára, remélem nem derül kis semmi rejtett dolog.
2010. aug. 11. 21:04
 4/8 anonim ***** válasza:

erőszakolj ki egy szívultrahangot+ ekg-t nekik minimum, nem fáj egyáltalán.

az én babámnak lyukas a szíve, és külön felhívták a figyelmemet, ha kékülne, vigyem vissza a kardiológiára, ha nem is azonnal, de minél hamarabb, mert mint írod is, keringési rendellenességre utalhat.

a csapvíz-dolog se hülyeség, ezt hívják Blue Baby szindrómának. akkor fordul elő, ha egy baba nitráttartalmú vizet iszik, azzal csinálják a tápszerét, vagy a kajáját. a babák vére jobban köti az így bekerült nitrogént, mint az oxigént, ezért oxigénhiány alakul ki náluk, extrém esetben kékülnek, meghalnak, megfulladnak gyakorlatilag. azért ez ma már elég ritka, és inkább pár hónapos korban fordul elő. de ahol ilyen a víz, ott a védőnő dolga erről tájékoztatni a szülőket, és állam bácsi biztosít ingyen vizet, amíg kicsi a baba. de tudtommal a vezetékes víz sehol nem nitrátos, tehát ez a lehetőség akkor áll csak fenn, ha ti a saját kutatokat használjátok.

de remélem, csak olyan vízicsibék, mint az én babám, és egyszerűen olyan sokáig pancsolnak, hogy már lehűlnek és ettől kékülnek:)

2010. aug. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
és igaza van Adának, a nitráttartalom a forralással nem eltüntethető!
2010. aug. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt megkérdezhetem, hogyan derült ki, hogy lyukas szívvel született a babád? Vezetékes csapvizet használunk, abból készül a teájuk, a tápszerük. De nem hiszem, hogy gond lenne velük, csak akkor leszek nyugodt, ha az orvos is ezt mondja.
2010. aug. 11. 22:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia


Mindenképpen vidd orvoshoz, ha gondolod b.pesten tudok neked ajánlani jó orvost a kardiológiai intézetben mi 400 km-ről járunk oda. Ha érdekel írj privit és megírom a nevüket. Mindenképpen ki kell vizsgálni!

2010. aug. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Köszi,hogy leírtad a nevét, sosem tudtam pontosan mi is ez, miért van, csak annyit amit leírtam:)

Jah igen,náluk kút víz volt és nekünk is az van, de hálistennek Abunak nem kékült még a szája:)


A babáidnak pedig jobbulást kedvesem:)

2010. aug. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!