Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38+4 ma ulrahangon azt mondta...

Gabriella83 kérdése:

38+4 ma ulrahangon azt mondta a prof 3het alatt 200 gr-mot nott a bebi a hasam viszont semmit. Majdnem bent tartottak konzultaltak vegul hazakuldtek. Nagy baj ez? Volt valakinek ilyen?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 3. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Az nem baj, hogy a hasad nem nott, mert az nem sokat jelent.

Gondolom amiatt konzultaltak, mert az utolso hetekben kb heti 10-25 dkg kozott szoktak hizni a babak, szoval kevesnek talalhattak a 200 grammot 3 hetre es ebbol az kovetkezhet, hogy a mehlepeny meszesedik.

De en megijeszteni nem akarlak, hiszen laikus vagyok, nem orvos, csak van mar tobb gyermekem is, a csaladomban is van szuleszorvos, szoval sok dologrol hallottam mar.

Viszont mivel merni sem olyan konnyu, a magzatok sulyat pedig a mert adatokbol tippelik, igy az is konnyen lehet, hogy a multkori, vagy a friss meres nem volt teljesen pontos. A sulybecsles tehat messzirol sem 100% pontos, az is lehet, hogy tobbet hizott a babad, csak a multkor mondjuk 1-2 adatot tobbnek mertek, igy tobb sulyt kalkulaltak, vagy epp most mertek rosszul.

Ha uh-n voltal, akkor gondolom neztek a mehlepenyt, a meszesedest, a keringest, az tobbet mondd el arrol, hogy megfelelo-e a baba ellatottsaga. Talan azt rendben talaltak, ezert kuldtek haza.

2012. ápr. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nem a pocid növekedésével van a baj,hanem a babád hízásával.nekem az elmúlt 4 hétben 800 grammot nőtt.pont ahogy meg van írva,heti 200 gramm ilyenkor a megfelelő hízásuk.mekkora most a babád súlya?


36 hetes km

2012. ápr. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2.6 kilo a baba.. kulfoldon vagyok, allitolag jo kezekben , nem tudtam mit is ertenek pontosan azon hogy a"belly" nem nott semmit, az elso valaszolonak igaza lehet es a mehlepennyel lehet a gond. Nst es ultrahang meg vizeletvizsgalat utan kuldtek haza, azzal hogy nagyon figyeljek magamara, mivel vernyomascsokkentot szedek az 5. honaptol arra fogtak a dolgot ugy vettem ki. koszonom a valaszokat.
2012. ápr. 4. 08:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Az elso valaszolo vagyok.

Tapogattak a mehedet?

Tudod, amikor a hatadon fekszel es korbetapogatjak, hogy milyen magasan van, milyen szeles ket oldalra, ilyesmi.

mert en is kulfoldon szultem, nekem is neztek igy a meretet rendszeresen es ebbol siman mondtak, hogy atlagos, kisebb, vagy nagyobb-e a babam. A baratnom volt hasonlo helyzetben, mint te, neki mondtak is, hogy kicsi a mehe a terhessegi korhoz kepest es elkuldtek Ot is UH-ra, valoban kicsi volt a baba, de nem joval (ugye 2,5 kg felett mar normal sulyunak szamit szuleteskor is). Vissza kellett jarnia uh-ra hetente (ha jol emlekszem), neztek nala keringest is uh-n, illetve a placentat, az volt meszesedve neki, de mukodott, ellatta a babat amennyire kellett, csak nem hizlalta olyan tempoban, ahogy kellett volna.

A centis meres az, ami nem sokat jelent (amikor koldokvonalban centivel merik meg a kismamak hasat), merthogy ha pl befordul a baba es mashogy helyezkedik el, akkor mar akar kevesebb is lehet az ertek, pedig a baba nem fogyott, csak maskepp tolti ki a mehet.

Igazabol nala megvolt a miert, mert O dohanyzott sajnos terhesseg alatt is.

Nem tudom, hogy a vernyomascsokkento hogy es mit befolyasol, ahhoz nem ertek.

mikor kell visszamenned?

2012. ápr. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
igen, tapogatott belulrol ugy ereztem szinte konyokig... erre gondolok hogy nyugtassam magam, hogy valoszinu ellatja a dolgat a placenta azert engedtek el... holnap megyek megint.
2012. ápr. 4. 16:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Voltal tegnap? Mit mondtak?
2012. ápr. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, tegnap egy masik doktor volt, a bebim ugy mocorgott 20 perc helyett 1 orat voltam a monitoron, majd ultrahang, ez az orvos nem is ertette mi a gond mert szerinte minden rendben,amagzatviz is eleg, 2.6 kilot se kevesellte, a vernyomasom is normalis volt-habar szerintem az azert mert ehes voltam. holnap megyunk megint.
2012. ápr. 7. 10:30

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!