Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen keresztnevet/neveket...

Milyen keresztnevet/neveket adtok születendő kisfiatoknak?

Figyelt kérdés
Még nem tudom második gyermekem nemét! Ha kislány lesz, akkor már megvan a név! Ha viszont kisfiú (kisfiút szeretné egyébként), akkor kicsit bajban vagyok! Vannak ötleteim! Csak kíváncsi vagyok, Ti milyen nevet/neveket választottatok fiacskátoknak?

2012. ápr. 2. 15:01
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Nekünk Olivér lesz.
2012. ápr. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

a fiam Botond. ha most is fiú lesz akkor ebből választhat a nagy:


Bence

Gergő

Kristóf

Péter

Zalán

2012. ápr. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Van már egy Dánielünk.

Eddig úgy volt, hogy az öcsi Koppány lesz, de hiába szokom már hónapok óta, egyre kevésbé érzem az igazinak, csak hát az a baj, hogy nem nagyon van olyan fiú név, ami mindkettőnknek tetszene.

Azért ismét elővettük a témát, átrágjuk magunkat újra a neveken, de attól tartok úgyis a Koppánynál kötünk ki újra.

33 hkm

2012. ápr. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Zsolt vagy a Norbert

Amúgy gratulálok :)

2012. ápr. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

A nagyfiam: Gábor,

a pocaklakó: Tamás.

2012. ápr. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Richárd
2012. ápr. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok-sok hozzászólást, ötletet! Én is gratulálok minden kedves babázónak és babát várónak!
2012. ápr. 2. 20:18
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk még csak tervben van :)

Ha fiú lesz első névként az apja után Gábor lesz, már 4 generáció óta öröklődik a családban, így ezt biztos ő is megkapja első keresztnévnek. Én választhatok neki másikat, de nehéz. Sok név tetszik, a kedvenceim a páromnak nem: Levente, Olivér.

Szempont is sok van: illeszkedjen a vezeték névhez és az első keresztnévhez, ne legyen túl gyakori, de ismert legyen amit mindenki meg tud jegyezni elsőre, és mind a kettőnknek tetszen.

Lány névben én is jobban állok, már most 2 párosítás is megvan, szóval a 3. kislányig nem leszek bajban :)

boldog baba várást.

Nekem tetszenek: Levente, Olivér, Illés, Márton, Vendel, Vince, Ányos, Ágoston

2012. ápr. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Gábor, Álmos, Szilvió, Ajtony, Rómeó
2012. ápr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Szia a mi kisfiunkat Zénónak hívják :) Nekem pont az volt eleinte a bajom, hogy nem nagyon lehet becézni. Nem is jött be annyira első hallásra, apának viszont nagyon tetszett. Aztán nagyon meg voltunk lőve fiú nevekkel, de annyiszor mondogattuk, hogy Zénó, hogy egyszer csak beleszerettem :) Már nem adnék mást neki :)

Tudjátok már mi lesz a babátok?

2012. ápr. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!