Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen keresztnevet/neveket...

Milyen keresztnevet/neveket adtok születendő kisfiatoknak?

Figyelt kérdés
Még nem tudom második gyermekem nemét! Ha kislány lesz, akkor már megvan a név! Ha viszont kisfiú (kisfiút szeretné egyébként), akkor kicsit bajban vagyok! Vannak ötleteim! Csak kíváncsi vagyok, Ti milyen nevet/neveket választottatok fiacskátoknak?

2012. ápr. 2. 15:01
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Gergő:-)
2012. ápr. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
Mór lesz a fiam. :)
2012. ápr. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:

Szia,

az egyetlen fiam Péter,és éppen a minap azzal jott hogy tesokat szeretne.Ha megint fiam szuletne akkor Nesztor lenne a férjem szerint de én Máté vagy Alex kozul választanék inkább.

2012. ápr. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
A fiam Kristóf lett.nekem is gondok voltak a fiú névvel.
2012. ápr. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Olyan nevet szeretnék majd választani, amit nem lehet becézni (pl nagyon tetszene a Péter, de azt szinte mindenki Petinek szólítja, vagy a Tamás Tomika). Kisfiam Dávid Bence, így ez a két név már kizárva!
2012. ápr. 2. 15:11
 6/31 anonim ***** válasza:
Ádám! A legszebb:)
2012. ápr. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 timszy25 ***** válasza:
Nekünk Levente lesz.Szerintem nagyon szép név!
2012. ápr. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Még csak annyit, hogy az Erik, Gergő, Balázs elvileg kizárva, mert így hívják az unokatesókat!
2012. ápr. 2. 15:16
 9/31 anonim válasza:
Néhány szempont: 1. passzoljon a keresztnév a vezetéknévhez. Pl. ha magyaros hangzású a vezetéknév, akkor legyen az a keresztnév is. Jó példa: Kovács Ákos, rossz példa Pintér Arnold. 2. Amennyire teheted, kerüld a divatneveket (Bence, Bálint, Dániel, Máté). Fura, ha az osztályban 10 fiúból 4 Bence. 3. Csak magánhangzóra végződő vezetéknévhez válassz mássalhangzóval kezdődő keresztnevet. 4. Lehetőleg kerüld a nagyon külföldies hangzású nevet, kivéve, ha a vezetéknévhez illik és valamiért nagyon az tetszik. Jó példa: Pikron Célia. 5. Ha vallásos vagy, akkor lehet az adott vallási körben népszerű keresztnevet választani (Kristóf, Ábes, stb. Mindezzel óvatosan, nehogy később automatikusan előítéletet okozzon!). 6. Ha csak nem cél a nagyszülők vagy szülő nevének ismétlése, akkor a szűkebb családi körben lehetőleg ne legyen hasonló. 7. Ne addj olyan férfinevet, amelyet viselő pasival korábban szeretkeztél, de szakítottatok. Az én keresztnév kedvenceim a Csongor és a Sebestyén. 35/F
2012. ápr. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Ákos :)
2012. ápr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!