Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesvitamintól tényleg...

A terhesvitamintól tényleg "óriásbabák" születnek?

Figyelt kérdés
Az unokatesóm orvosin tanul, és mesélte, hogy benn volt szüléseken, ahol 4-5 kilós babák jöttek világra és hogy megszenvedett velük az anyuka. Azt mondta, hogy azért ekkorák a babák, mert a terhesvitamintól nagyon megnőnek, ezért nem biztos, hogy érdemes szedni, mert nehezebb lesz a szülés. Én 2,6 kg, tesóim 2,85 kg és 3,0 kg-osként születtek, s mi is egészségesek voltunk, mert anyukám jól táplálkozott. Érdemes mégis terhesvitamint szedni?
2012. ápr. 2. 08:01
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
29%

Fólsavat lehet szedni külön...itt nem arról van szó!!

A magzatvédő vitaminról beszél mindenki! Akik nem szedik a divatos vitaminokat, azok is biztos szednek fólsavat és magnéziumot legalább az első 3hónapban. /bár a velőcső záródás, aminél a fólsav nagy szerepet játszik az a 6.hét végére lezajlik, ha jól tudom/

Azon kívül, nincs mit kiváltani...szerintem.

2012. ápr. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

De van, ott van pl a DHA... Meg hetente többször kellene halat enni, és még sorolhatnám.

De nem akarok vitázni, aki nem akarja szedni az nem fogja akárki akármit is mond. Én úgy vagyok vele, hogy ha csak minimális esély van rá, hogy kivédek valami problémát a vitaminnal, akkor szedem, hiszen ártani nem árthat.

2012. ápr. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti válaszoló, Tippeld meg, hogy milyen mennyiségű étel lenne szükséges a napi D vitamin adag beviteléhez! :))) Az RDA igen nehezen vihető be akármilyen vitaminról is legyen szó, a DHA pedig valóban nagyon fontos, és MO-n igen nehezen szerezhető be természetes forrásból.

Érdekességként még egy dolgot leírnék: szedem a magzatvédő vitaminokat, illetve a terhességem eleje óta 3x2 Béres magnéziumot. A férjem orvos, mint már írtam, és havonta megnézet nekem mindenféle értékeket a véremből. A magnéziumszintem ilyen pótlás és igencsak kiegyensúlyozott, változatos, nyers zöldséggel-gyümölccsel teli táplálkozás mellett sem éri el az alsó határértékét a referencia tartománynak. A várandós nő szervezete más, máshogy működik, és szükség van pótlásra. Gyönyörű, gyümölcsökkel teli tavaszban nem kell minden nap szedni vitaminokat, de 2-3 naponta érdemes. DHA-t pedig akár gyakrabban is. Ártani nem árt, használni viszont bizonyítottan használ.

A 34 hetes kismami

2012. ápr. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Akkor szedje az aki úgy gondolja, meg az orvosfeleségek, aki meg nem úgy gondolja azt úgysem lehet meggyőzni...Az én babám több orvos elmondása szerint is szép erős csontozatú baba, és remekül fejlődik. Bár havonta nem nézetem a véremet /nem is értem minek kéne/ havonta járok én is az orvosomhoz,-aki bár nem a férjem, nagyon jó szakember... minden kötelező, és nem kötelező vizsgálatot elvégeztettünk, és úgy hiszem ha valamiben hiányt szenvedne a babám, vagy a szervezetem akkor arról tudnék.
2012. ápr. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Jó, csak ezt tanácsolni pont ugyanolyan, mint amikor azt mondják, hogy jaj az én nagyapám 5 éves korától dohányzott, és 120 évesen halt meg. Van ilyen is, persze, de nem ez az általános.

A statisztikák szerint a magzatvédő vitaminok igen sokat segíthetnek, segítenek az újszülöttkori jó általános állapot elérésében, ha pedig az anya DHA-t szed, akkor annak vannak hatásai a későbbi mentális teljesítményre. No de mindegy, azt csinálsz, amit akarsz, két tény mindenképp van: a megnövekedett vitaminszükséglet nem elégíthető ki táplálékokból, a magzatvédő vitaminok hatása pedig klinikailag igazolt. Mindössze ennyiről van szó, nem pedig arról, hogy a vitamin nélkül nincs élet...

2012. ápr. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!